|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 7 [8]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
8.4.2016 14:58:21   
scared RR
Весник јас ке правам нареднава недела во систина, 22+1 ке сум, 3900 чини.

(Одговор на членот caculence)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
8.4.2016 20:10:29   
весник
Scared kaj koj doktor ke pravis??? Jas zakazav kaj Dr.Petrovska i togas bi bila 19+5 pa neznam dali e rano za skriningot???

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
10.4.2016 12:38:49   
scared RR
Весник, Ивановски ке ми го прави, кај него сум уште откаки лечев стерилитет и тој ме води сега. Мене ми рекоа поубаво покасно , органите ке се поразвиени и поубаво ке се види. Ако можеш презакажи, инаку Петровска ти е супер стручна докторка :)

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
12.4.2016 0:13:23   
весник
Незнаев дека Ивановски и бремености води??? Јас завршив со Лазаревски до 17 недела бев кај него...па ми ја препорача Петровска...е сега нешто што сеуште ме вади од памет е кога ќе прочитам за дали да се прави амнио или друг некој тест...и сеуште уплав ме фаќа иако Лазаревски ми рече не треба.Ти препорача ли тебе Ивановски нешто околу ова...дали воопшто разговаравте на ова тема и се прашувам дали секоја трудница ја мачат вакви работи...

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
12.4.2016 12:04:31   
scared RR
Да, води бремености, она што ми беше чудно е што води дури и на трудници кои немале проблем со забременување.
Инаку во однос на другото, на дента на првиот скрининг ми речр дека нема потреба од ништо да правам дури ни приска која ни така не е веродостојна, ехото е добро, јас сум млада и во семејството немаме особи со такви заболувања. Но, доколку бев над 35 години ке ме пратеше задолжително на нифти, еве вака беше целиот муабет :)

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
12.4.2016 22:51:46   
весник
Ајде девојки кажете мислење за втор скрининг...Димчев или Петровска во Систина...ми се мати умов меѓу овие двајца..

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
13.4.2016 17:13:54   
angelce83
Vesnik, jas sega pravev prethodnata nedela 1 skrining vo 13 nedela kaj dr.Dimcev vo Sistina, pa zdravje i vtoriot bi go pravela kaj nego. Dosta go falat i neznam nekako covekot mi vleva doverba, mislam deka barem od iskustvo do sega moe i od drugive toa sto kazal taka bilo.
A inaku scared - cenata za prviot skrining e isto 3900den kako i vtoroit- neznam od kaj ova cena 2050???

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
13.4.2016 17:20:52   
scared RR
Скринингот го платив толку не знам зашто чудење. Докторот ни е душа па ете ни заштедува. Нека се јави и mimidjon ако не чита, и таа е кај ивановски и неа толку и беше наплатен :)
Го имаше пишано како ехосонографски преглед на бременост и плативме по 2050.

(Одговор на членот angelce83)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
13.4.2016 17:30:35   
angelce83
Aaaaa e toa e vekje nesto drugo, super user posted image inaku vaka ne zbuni..Super e Ianovski, on me poragase so prvoto dete, ama skrinizite gi vodev i sega pak gi vodam kaj Dimcev..pozz

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
15.4.2016 11:45:23   
Hopeful RR
весник, оди кај Димчев, ептен го препорачувам. Мене исто ме водеше Ивановски цела бременост, и ме породи исто така, и самиот тој ме прати кај Димчев за второ мислење за амнио, се слушнаа по телефон и ми закажа одма. Ми излегоа два втори скрининга додуша, ама бар се беше ок. Димчев е цар, ептен посветен и професионален.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот angelce83)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
7.5.2016 1:11:47   
весник
Бев на втор скрининг кај Петровска во Систина...фала Богу се е во редвсо бебушите...задоволна сум од Докторката.. Детално ги гледаше сите органи и цело време зборуваше...ми објаснуваше...ми наплатија 5500 ден.бидејќи биле близнаци...дали некоја од Вас е запознаена со ценовник за близнаци??? Ми предложи ехокардиографија кај Др.Драшко иако според незе изгледало дека е се во ред но сепак Драшко бил специјалистот за срцињата...кога прашав колку чини... Ми рекоа 2800 за едно или 5600 за две бебиња...дали отсекогаш е вака со цениве??? На извештајот пишува даден совет за рутинска кардиографија...е сега незнам шо да прам...навистина ми се многу пари

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
7.5.2016 12:49:34   
kapina
Vesnik bas cudno e ova za bliznaci sto znam ami za poroduvanje pakli dvojno ke ti zemat pari jas kazav oti niv samo parite gi interesirat sramota e ova 5500 den a minimalnata plata e 9000

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
7.5.2016 18:10:58   
scared RR
Весник ехокардиографскиот преглед го наплакаат да дупло ама пред месец дена моја познаничка 5200 плати, не знам зашто ти рекле сега оваа сума. А скринингот и го наплатија 3900 како и на сите, значи како им текне така прават.
Што се однесува до ехокардиографскиот преглед и мене ми беше препорачан ама не успеав да го направам сега мислам и касно е веке. user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Три главни скрининзи во бременоста
24.12.2016 23:41:23   
Hanah
Zdravo mamicki, me interesira mislenje i izkustva od Dr. Petrovska i Dr. Dimcev od Sistina, za vtor skrining, 4d vo 21va/22ra nedela? Pozdrav

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 189
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 6 7 [8]
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 7 [8]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?