|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Торта за 1-от роденден
12.3.2012 17:36:59   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Posto Martin''s Mom ja nemam tuka da naracam torta, ke mi preporacate li nekoja slatkarnica tuka vo Skopje sto pravi ubavi rodendenski torti? I da izgleda ubavo i da bide vkusna. Jas gledav ovde vo moja blizina, ima dve slatkarnici, Sarlota i Ve-Miks... mi se cinat i dvete dobri, ama nekako mi vrti umot poveke na Ve-Miks (mislam deka pred godina-dve Sarlota bese zatvorena od nekoja pricina, ako ne sum greska, pa sube mi e tamu da naracam). Sekoj predlog e dobredojdenuser posted image

Inaku Martin''sMom - tortava e fantasticna. Bravo!user posted image


srce baraj ja na FB Stanislava Trifunovska - boli glava od nejzinite torti a Kanela moze voda da i nosat

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Торта за 1-от роденден
12.3.2012 18:56:54   
rina13

ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Posto Martin''s Mom ja nemam tuka da naracam torta, ke mi preporacate li nekoja slatkarnica tuka vo Skopje sto pravi ubavi rodendenski torti? I da izgleda ubavo i da bide vkusna. Jas gledav ovde vo moja blizina, ima dve slatkarnici, Sarlota i Ve-Miks... mi se cinat i dvete dobri, ama nekako mi vrti umot poveke na Ve-Miks (mislam deka pred godina-dve Sarlota bese zatvorena od nekoja pricina, ako ne sum greska, pa sube mi e tamu da naracam). Sekoj predlog e dobredojdenuser posted image

Inaku Martin''sMom - tortava e fantasticna. Bravo!user posted image

nie si naracavme od kanela za zadutre posto ni e blisku a I sum videla I porbala nekolku torti sto prilicno mi se svigjale.Inaku sega brzo tatko mi za rodendenot negov kupi torta od sarlota taa do avtopat sto e I povkusna vo zivotov torta nemam jadeno.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Торта за 1-от роденден
12.3.2012 19:19:14   
Џесика
Шарлота има супер торти, мислам дека и достава имаат (ако не сум се помешала со друга) и Канела, нормално. Ние за секој повод си нарачуваме од Канела, си бирам торта со состав ко за дечиња и супер биле до сега...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Торта за 1-от роденден
12.3.2012 19:33:09   
Andriance
nie sega za edno otvaranje natacave torta od sarlota..po vkus odlicna..imaat i dostava...ama na lik...ni od daleku ne se taka licni kako tie na kanela ili stanislava

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Торта за 1-от роденден
13.3.2012 11:54:41   
Calypso
Srcki, fala vi na site za preporakite. Denes ke ja naracuvame tortata (uste ne odluciv od kade user posted image - mm mi vika deka rodendenot ke pomine duri se resam), pa ke vidime. Inaku, jas za utre ke si pravam torta, ovaa ni treba za sabota, za golemata proslava - i dvete torti ke gi slikam i ke gi stavam tukauser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Торта за 1-от роденден
13.3.2012 11:57:57   
Mihaela 2010
Jas bas vcera skoknav do slatkarnica 511 i mislam deka od tamo ke ja naracam,forma na Garfild najverojatno ke bide,parcinja 50 za 1500 den.Mislam deka cenata e ok,za razlika od kanela,lani plativ 2400

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Торта за 1-от роденден
13.3.2012 12:05:49   
AnnaMolly RR
Ние ја нарачавме од една слаткарница позади Бисер. Беше огроооомна, мислам дека за 40 парчиња. Ја плативме 1.200 денари, беше со фондан цела покриена.

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Ова беше тортата на Филип за првиот роденден! Повеќе беше по желба на тато отколку на Филип 
user posted image




_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Торта за 1-от роденден
13.3.2012 12:05:50   
mama toci
minatata nedena jadev torta na eden rodenden od kaj taa Stanislava.Na izgled bese-boli glava,fantazija,ama na vkus nisto posebno.Inaku bese mnogu mala-30 parcinja-1800 denari

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Торта за 1-от роденден
13.3.2012 16:17:35   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: mama toci

minatata nedena jadev torta na eden rodenden od kaj taa Stanislava.Na izgled bese-boli glava,fantazija,ama na vkus nisto posebno.Inaku bese mnogu mala-30 parcinja-1800 denari


Za nejzinite torti sama si go biras vkusot

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Торта за 1-от роденден
13.3.2012 16:23:59   
Beatris
Јас си најдов торта на интернет и ја прашав колку пари и дали може да ја направи. Ми рече на 2 спрата 2700, на 3 - 3600.

Нарачки имала до јули, не сакаше да ми ја прими, ама некако се убедивме. Сега па се прашувам дали вреди user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Торта за 1-от роденден
13.3.2012 20:50:47   
Natuska85
Јас за крштевката ја нарачав од кај Станислава и на изглед беше бомбона,ама тоа неможам да го кажам и за вкусот.Значи јас сакав скроз чоколадна и внатре беше кора,фил,кора,фил,стварно мека(не беше некоја сува) ама не бев нешто посебно воодушевена. За дома за своја душа редовно нарачуваме од Шарлота(достава до дома 100 ден) и сите торти им се топ,ама незнаат убаво да ги украсуваат.Комшивката имаше нарачано мики маус,на се личеше освен на мики и плус и ја згрешија бојата,формата....Така да за прв роденден планирам пак од кај Станиславаuser posted image

Сакав да прашам за тортите од Слатка улица,како се на вкус дали знае некој?

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Торта за 1-от роденден
13.3.2012 23:50:08   
Beatris
Naracuval li nekoj od Lapetit milfiud, gi ima na fb, skoro isti kako na Stanislava, samo neznam za vkusot user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Торта за 1-от роденден
14.3.2012 8:20:04   
AnnaMolly RR
Беатрис, овие Лапетит се во населба Лисиче, во трговскиот. Таму живеат моите. Јас сакав од кај нив да нарачам торта, ама се прецениле малку. Едно тортуле на два спрата (долниот колку голема плитка чинија за ручек, горниот колку тацна од кафе БУКВАЛНО) беше 1.800 денари, а ја сметаат за 30 парчиња. Од тоа ќе ти излезат 30 залчиња.

Е, сега, вкусот не е лош. Сум пробала и ситни колачи од кај нив и торти, не се лоши. Ама не се ни воодушевувачки.

Според мене, највкусните торти ги има во Кувертира, ама на изглед не знам како ги прават за детски родендени, јас сум нарачувала само обични торти.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Торта за 1-от роденден
14.3.2012 15:41:18   
vida
Сега во недела е првиот роденден на Данило и нарачав торта од Станислава па ке видиме каква ке биде.Идејата јас и  ја кажав како сакам да изгледа се надевам ке ја погоди мојата замисла.На лик гледам сите торти и се која од која поубава,за вкус незнам прв пат нарачувам.Ај да помине роденденот па ке ви ставам слика да ја видите и ке ви пишам дали била вкусна...ама читајќи ве се сомневам дека ке биде кој знае колку вкусна user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Торта за 1-от роденден
14.3.2012 16:05:50   
Andriance
Jas se pisam vo spisokot kaj Stanislava...uste samo da izberam kakva....

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Торта за 1-от роденден
14.3.2012 16:13:01   
Beatris
Е богами за одбирање тешко, јас сама си најдов торти и и пратив слики дали може да ги направи, рече може, и сега сум хепи. Неќам да биде баш иста како некоја торта од таму, може некоја комбинација да измислам user posted image

Него торта од исто место, ресторанче скоро исто (во преговори), одмор на исто место, прослава во ист месец, дај бар заедно да направиме  user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Торта за 1-от роденден
15.3.2012 0:33:51   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Е богами за одбирање тешко, јас сама си најдов торти и и пратив слики дали може да ги направи, рече може, и сега сум хепи. Неќам да биде баш иста како некоја торта од таму, може некоја комбинација да измислам user posted image

Него торта од исто место, ресторанче скоро исто (во преговори), одмор на исто место, прослава во ист месец, дај бар заедно да направиме  user posted image user posted image user posted image


Hihihiihih lelelel da be..koga kje vidis stvarno be...ajde utre dobijas detali za Raguza

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Торта за 1-от роденден
15.3.2012 10:58:05   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Јас си најдов торта на интернет и ја прашав колку пари и дали може да ја направи. Ми рече на 2 спрата 2700, на 3 - 3600.

Нарачки имала до јули, не сакаше да ми ја прими, ама некако се убедивме. Сега па се прашувам дали вреди user posted image


Јас мојата сликичка што и ја пративuser posted image ми кажа дека ќе ме кошта 2800(на два спрата)user posted image . Е сега за крштевката на еден спрат ми беше и ме кошташе 1500 па некако логично излегува на 2 спрата толку да е.Ама не мислите дека е скапо некако толку за тортаuser posted image .Уствари кога ќе прочачкаш па сегде тука негде се движат околу 2500user posted image .Незнам стварно уште се мислам дали да ја нарачувамuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Торта за 1-от роденден
15.3.2012 14:16:58   
Beatris
Не знам што да ти кажам, ај прашај и во тоа Лапетит милфуд, јас чекам одговор уште ама информативно поефтини цени како да ми кажа жената. А тортите се убави, исти како на С ете види на фб

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Торта за 1-от роденден
15.3.2012 17:02:15   
mila 3
Jas mislam deka e mnogu, do 2000 moze, iako tortite i se fantazija. Do sega sum naracuvala sekogas os kanela prima okolu 40 parcinja 1700 denari, i do sega sum zadovolna i od vkusot i formata( toa za postariot decko). I sega za prviot rodenden na B. naracav od kanela prima ama so moja zamisla im odnesov slika i pocnna da mrcat malku, pa kaj ja najde, do sega nikoj ne ni pobaral vakva itn itn...... neznam zosto posto tortata bese ednostavna sakav kukickata od crtanot HOPLA(koj gleda baby first po doma znae) ama se spogodivme nekako.
Naredniot den se javiv vo Kanela-plavata i za istata torta mi rekoa 1500 denari.

Moi prijateli slucajno se pogodile vo kafana kade sto slavele rodenden na nekoe detence i mnogu im se dopadnala tortata i na izgled i na fkus, bila od 511, mi ja pokaza na slika i navistina ubava. Jas veke ostaviv kapar vo Kanela inace ke naracav od tamu, nekade pogore procitav i deka ne se stapi.

I sledniot mesec pak ke slavime rodenden pa ke probame od tamuuser posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Торта за 1-от роденден
15.3.2012 17:17:11   
Calypso
Nie ja naracavme od Sarlota, torta so 50 parcinja so fondan, plus figuri od fondan, cenata e 1700 den. A ke bide ovosna torta, bidejki nikoj ne saka od ovie teskite torti so filovi so cokoladi, orevi i slicno. Pa ke vidime kako ke ispadne. Cenata e pristojna, a ke cinese 1100 isto za 50 parcinja bez fondan. Se nadevam deka ke bide vkusna i ubava za oko.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Торта за 1-от роденден
15.3.2012 20:48:14   
Natuska85
Може некој да ми ги разграничи овие канеливе?Канела прима која е?канела плавата која? А 511 кај се наоѓа?

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Торта за 1-от роденден
15.3.2012 21:15:01   
Andriance
Srce..Kanela oddamna se podelija na dve user posted image ja gi razlikuvam crvena i plava...za torti sekako e 100-pati poubava crvenata..i po vkus i na izgled..a 511 ako ne se lazam vo kulite sporti Beverli..

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Торта за 1-от роденден
15.3.2012 21:25:23   
rina13
kanela prima e prvata kanela vo sk I e vo kozle , a kanela 2ta e na nivniot zet I e vo zgradata karsi elena luka.E sega za 20 parcinja cenata na torta vo kanela prima so fondan e 900 den za 40tina parcinja 1900den,nie si zemavme e sega na izgled e dobra a utre ke go probame vkusot posto imame vkupno 3torti pa ne stigna na red za probuvanje..

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Торта за 1-от роденден
15.3.2012 22:10:06   
Natuska85
Знам за поделбата ама незнам која со која се заедно и која е таа поубаво што ги прават(правата стара канела).Инаку и во порта влае има канела,оваа е жолтаuser posted image user posted image user posted image user posted image .Пред некој ден земав ролат и некако не ми направи многу ќејфuser posted image



_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?