|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14 - 18.04.2014) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 10 11 [12]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
3.11.2013 8:29:12   
deluxe RR
Јас како што бев огромна трудница ,во двете бремености немам стрии.Не користев специјални креми против стрии,единствено нешто што мачкав на стомакот ,задникот,и бутините беше павловичева маст Павлодерм,ништо друго.Според мене за појава на стрии ,улога имаат гените,типот на кожата, колку е еластична.
user posted image


< Поракaта ја уредил deluxe RR -- 3.11.2013 8:31:02 >


_____________________________

„ Секогаш простувајте им на своите непријатели. Ништо не ги нервира повеќе“

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 276
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
7.11.2013 14:59:04   
snowbool
Striite se javuvaat kako rezultat na sirenje na kozta i ne znam dali potoa isceznuvaat ,za toa sto moite pubertetski od naglo zdebeluvanje ne isceznaa cel zivot se so mene na kolkovite samo stanaa beli i dolgi , koga se pojavija bea crveni i nikoj ne mi kaza so sto da gi mackam.Sega stomakot me cesa ponekogas go mackam so krema pavlovikeva.Nema crveni linii vo, 8 mesec sum pa ke vidime po poragaj dali ke se pojavi nesto...

(Одговор на членот deluxe RR)
Непосредна врска до пораките: 277
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
8.11.2013 0:36:14   
saki.sk
Jas sum 8 mesec i mi preporacaa da si kupam pavloviceva, Ad kapki i ricinus maslo se toa ubavo da se izmesa i so toa da se mackam i deka navodno ne se dobivale strii. sea za sea ne se poznava nisto pa predpostavuvam deka i po poragajot nema da ima nisto.

(Одговор на членот snowbool)
Непосредна врска до пораките: 278
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
8.11.2013 15:18:22   
Мамичка85
I jas imam pavloviceva ama koj da ja macka pustata sama ne se stavala user posted image user posted image

(Одговор на членот saki.sk)
Непосредна врска до пораките: 279
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
8.11.2013 15:30:15   
deluxe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Мамичка85

I jas imam pavloviceva ama koj da ja macka pustata sama ne se stavala user posted image user posted imageСтави си ја во бањата на видно место ,и после туширање или капење,ќе си се мачкаш.Јас така правев и немаше промашајuser posted image user posted image

_____________________________

„ Секогаш простувајте им на своите непријатели. Ништо не ги нервира повеќе“

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 280
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
9.11.2013 13:15:30   
Мамичка85
Ajde da go probam i toj nacin fala ti user posted image

(Одговор на членот deluxe RR)
Непосредна врска до пораките: 281
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
10.11.2013 8:06:54   
masa
I jas koristev pavloderm vo dve sisenca ad kapki vo nea,a koga me cesase kozata se mackav so bademovo maslo.vo tekot na letoto zemav eden melem menta od zegin,za da ne se mackam mrsno pred izleguvanje.Ne bev mnogu principielna,no na stomakot nemam nitu edna stria,a zadnikot malku go zapostaviv,ne go mackav i tamu imam po nekoja,ama mali kratki.Mene mi stoea ovie vo spalna kaj kremata za lice i mlekoto za telo i taka stavav se po red :) Tocno deka se e individualno i zavisi od kozata,no mackajte,i da dobiete sekako strii sigurno ke dobiete pomalku!

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 282
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
10.11.2013 9:26:23   
vezilka RR
Земав јас од еуцеринот против стрии, па ќе видиме. Еве три денљ сум дисциплинирана. И ќе бидам дисциплинирана ако не ми се замеша Никола, фа ми го меша редот, хи, хи, да извољева и слично.

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 283
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
15.11.2013 20:17:52   
Bebuska na mama
Zdravo na site user posted image
Jas sakam da prasam dali nekoja od vas go koristela arganovo maslo. Mene mi go spomnaa vo apteka se vika Arga i e na nature's. Mi kazaa deka go zimale i trudnici i deka bile zadovolni, pa zatoa me interesira dali nekoja go ima koristeno.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 284
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
18.11.2013 21:00:51   
Mandeto
еве и јас да ви кажам една крема за стриите...моја пријтелка кога беше бремена се мачкаше и помина без стрии, па ја пишав и јас да пробам и еве веќе од 3 месец на бременост до сега (а сега сум 35 недела) се мачкам секој ден...земете павловичева павлодерм, ад капки, бадемово масло, кантарионово и маслиново масло...сето измесајте го и мачкајте user posted image па на крај ќе видиме дали е успешно како до сега...

(Одговор на членот Bebuska na mama)
Непосредна врска до пораките: 285
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
23.12.2013 13:10:36   
lekokrila
majki ja sega da vi kazam vo tekot na bremenosta sekoja den se mackav so pavlovikeva no otkako se porodiv bev mn razocarana zatoa sto stomakot i gradite mi bea strasno raspukani so izrazito crveni striii..posle 2 meseca eden rodnina mi go preporaca medika sol sprej okolu 500 denari e go ima po aptekite nemate poima kolku e efikasno se iznenadiv za 2 nedeli pola od striite gi nemase a eve posle 1 mesec recisi ne se ni primetuvaat no sepak ke prodlozam da se mackam za skroz da isceznam se prska na mestoto opfateno so strii nautro popladne i navecer i dobra se masira da upiee PROBAJTE nema da zgresite

(Одговор на членот Mandeto)
Непосредна врска до пораките: 286
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
23.12.2013 23:24:52   
Мамичка85
Fala na sovetot Lekokrila pozz i imaj ubav den utre user posted image

(Одговор на членот lekokrila)
Непосредна врска до пораките: 287
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
4.1.2014 21:16:31   
Stefanija Stefi
А бре жени... се само на убавина мислиме user posted image
Пред да забремениме- леле, што треба ќе направам само да забременам, да дочекам да станам мајка (барем повеќето од нас), а сега- стрии, црвенило, креми, лепота....user posted image
Ако треба да сме со тие сведоци на мајчинството- па и нека сме, само да родиме здрави и живи бебушки, а ако кожата ни е соработник во борбата И за убавина покрај мајчинството, ќе се најде лек...
Јас многу не се оптоварувам (можи уште не ме фатило, можи е рано -10 недела) и за сега само на здравјето мислам... а веројатно ќе ме фати и ова со убавината и естетиката, не велам не....
Никогаш не вели Никогаш, нели?
user posted image

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 288
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
17.2.2014 10:17:56   
*devojce*
Ehhh striiii gi imam kooolku sakas na stomakov pominaa 7 meseci od poragaj i ete uste se tuka.Ama navistina mi bese gooolem stomakot a mi se pojavija preku nok,se tusirav i se namackav na stomak nemase nisto legnav i sabajleto koga se mackav imase sto da vidam :) ama zatoa ima i edno preubavo angelce so mene sega.Kako i da e ako ima nesto efikasno pisete, ako ima i nesto za smaluvanje na stomakov so mackanje isto pisete.Pozdrav

(Одговор на членот Stefanija Stefi)
Непосредна врска до пораките: 289
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
20.2.2014 0:38:29   
betc
Zdravo!
Jas sum nova na forumot i barav niz temite no nikako nemozam da najdam toa sto mene me interesira zatoa se odluciv da napisam ovde.
Vaka za vreme na bremenost na gorniot del na stomakot mi se pojavi kako edno malo ispaknuvanje koe go pocuvstvuvav kon krajot na 6 mesec,i izgedase kako da e prste na bebeto koga otidov na kontrola maticnata me proveri so ultra zvukot i rece deka nisto ne se gleda i deka nemoze da e bebeto deka moze da go vidie po poroduvanje,no kako majka koja sama se grizi za svoeto deeteto bez pomos od nikoj a soprugot mi e sofer i retko koga e doma go zaboraviv toa no nemav nikakvi problemi ,porodena sum veke edna godina i duri pred nekoja den se cepnav na toa mestokoe se naogja najverojatno nekade kaj zeludnikot i pocuvstvuvav topce koe ne me boli nemam nikakov problem so nego megjutoa mi dojde nekako sube zatoa sto e uste tamu pa malku sum ispanicena pa ako moze nekoj da spodeli slicno iskustvo ili ako znae sto bi mozelo da bide na doktor sekako ke odam no doktorot momentalno ne mi e tuka se vraka za edna nedela pa bi sakala da znam sto bi mozelo da bide vo glava mi se vrtat bezbroj crni misli odnapred vi blagodaram i se izvinuvam sto mozebi vo greska tema pisuvam no kako sto kazav nemozev da najdam slcna tema na forumot pozz

(Одговор на членот deluxe RR)
Непосредна врска до пораките: 290
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
20.2.2014 7:26:53   
deluxe RR
Betc,тоа се стрии,како што те разбрав од описот,најверојатно е поголема.Е сега за тоа што пред извесно време си забележала дека на тоа место има топче,најдобро е да си испиташ.Иако јас на почеток кога го прочитав твојот пост,прва мисла што ми дојде дека тоа е масно ткиво.Не знам како изгледаш,но доколку имаш стомаче(остаток од бременостаuser posted image )и неколку килограми плус,мислам дека се работи за масно ткиво,кај сите го има тоа,не буквално на тоа место,но и јас си имам забележано такви помалечки топчиња онаму каде што имам салцеuser posted image user posted image
Сепак да си бидеш мирна ,консултирај се со доктор,и задолжително извести не тука,те чекамеuser posted image

_____________________________

„ Секогаш простувајте им на своите непријатели. Ништо не ги нервира повеќе“

(Одговор на членот betc)
Непосредна врска до пораките: 291
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
1.4.2014 14:28:22   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Karma

nataly86 со што ја мачкате кожата стомакот градите во текот на бременоста...мислам дека е време да почнам да ја третирам поинтезивно за да се заштитам од стрии сега сум 10та недела и веќе ми се познава на голко стомачето user posted image user posted image user posted image многу му се радувам...


ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR
Јас мачкав со масна хидранта крема било која но стриите ми се појавија во 7ми месец и еве уште си ги имам user posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот deluxe RR)
Непосредна врска до пораките: 292
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
1.4.2014 15:17:20   
nataly86
Карма се мачкам со павловичева маст незнам од коа фирма е розева најголема кутија беше 200ден отприлика....сите другарки што ги консултирав ми рекоја за павловичева...ми кажаа дека и бадемово масло било корисно па си велам да земам да се мачкам наизменично...инаку креми за стрии што се мислам дека се за џабе фрлени пари...

_____________________________

5 год. обиди, 4 циклуси со кломифен \ 5 неуспешни инсеминации, оперативна хистероскопија отсранување на септум, 1 ИВФ успешно, user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 293
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
1.7.2014 15:07:05   
Dilina
Jac од 7ми се мачкам со саносан за стрии. Павловичевата ми е мн мрсна и мамички еве сега сум во 38ма недела и овие неколку дена се гледам во огледало имам околу папокот како измазнета кожа ко изгорена... И сега сабајле си го притиснав од сабајле стомакот и кога ја набрав кожата сватив дека се стрии user posted image

Многу ссе разочарав, несакав да имам, а сега не се познаваат,... Сигурно после бременост ќе бидат видливи.... user posted image

Кога ќе го наберам стомакот се црвени а инаку не се познаваат воопшто... почнав да мачкам и секој ден од кремава од што ме фати параноја ама изгледа џабеее....user posted image

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 294
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
1.7.2014 23:48:03   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Dilina

Jac од 7ми се мачкам со саносан за стрии. Павловичевата ми е мн мрсна и мамички еве сега сум во 38ма недела и овие неколку дена се гледам во огледало имам околу папокот како измазнета кожа ко изгорена... И сега сабајле си го притиснав од сабајле стомакот и кога ја набрав кожата сватив дека се стрии user posted image

Многу ссе разочарав, несакав да имам, а сега не се познаваат,... Сигурно после бременост ќе бидат видливи.... user posted image

Кога ќе го наберам стомакот се црвени а инаку не се познаваат воопшто... почнав да мачкам и секој ден од кремава од што ме фати параноја ама изгледа џабеее....user posted image

i jas togas imav strii ama mene mn me cesaa.posle otkako ke se porodis prvite 40 dena mackaj se so hidratantni kremi bekutan ili pavloderm a potoa zemi kremi so zacvrstuvacki kompleks.nekako deka 100% nema da isceznat sepak bremenosta si go pravi svoeto no mnogu ke imas podobruvanje

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 295
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
7.9.2014 21:29:31   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: silvi_eleonora

Zdravo majki....
Jas sum nova...Mi treba pomos od vas...Pred mesec dena se porodiv imam mnogu strii na race noze stomak gradi pa duri i na gazeto user posted image se prasuvam dali nekoj od vas go imala ovoj problem i kako se oslobodila od nego...barav po forumov no nikako ne uspeav da naidam na vakov problem pa ako moze nekoja od vas da mi pomogne... koristev za vreme na bremenost eucerin no mislam deka od nego uste tolku ipukav...sega baram nesto za posle poroduvanje ... vi blagodaram odnapred user posted image_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 296
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
8.9.2014 9:28:15   
Mihaela 2010
Jas za vreme na prvata bremenost na stomak nemav nitu edna strija pojaveno osven na gradite ...sega uste mi e rano ama kaj i dae ke si kupam pavloderm taa si ja koristev i taka i ke prodolzam.

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 297
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
8.9.2014 15:20:00   
Dilina

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: silvi_eleonora

Zdravo majki....
Jas sum nova...Mi treba pomos od vas...Pred mesec dena se porodiv imam mnogu strii na race noze stomak gradi pa duri i na gazeto user posted image se prasuvam dali nekoj od vas go imala ovoj problem i kako se oslobodila od nego...barav po forumov no nikako ne uspeav da naidam na vakov problem pa ako moze nekoja od vas da mi pomogne... koristev za vreme na bremenost eucerin no mislam deka od nego uste tolku ipukav...sega baram nesto za posle poroduvanje ... vi blagodaram odnapred user posted image

За спречување знам дека има еден куп козметика, ама за да се изгубат само ласер...
Јас испукав така ситно по стомак, бутини, малце накај грбот, некаде се бели некаде црвени, ама мислам дека со сончање се губат малце од малце... user posted image

Додуша кога останав бремена мн се плашев дали ќе имам стрии... сега некако не ми сметаат, дури имам на едната страна на стомакот поизразени а на таа страна мн ме клоцаше малата хехехе така да не ги мразам стриите...

Целулит имав до пред недела дена, ама и тој се стопи одкога почнавме да шетаме.. јас инаку седам само додека цицаме, цело останато време гледам да движам со нозете и мислам дека тоа е клучно за исчезнување на целулитот по нозете

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 298
   RE: Стрии,целулит,попуштени вени,испукани кап...
16.9.2014 21:43:00   
silvi_eleonora
mamicki jas ja zemav kremata CICATRIX mi ja premoraca aptekarkata i da vikazam prao deluva postepeno no deluva ima rezultati..maku e skapicka ali vazno e deka ima efekti...

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 299
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 10 11 [12]
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 10 11 [12]
Оди на:


Анкета

zensko ime
Dusica.l

Koe ime e najubavo?