|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  47 48 49 50 [51]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Стерилитет кај мажот?
10.11.2016 18:56:46   
kapina
Super e taa brojka 20 milioni

(Одговор на членот вераинадеж)
Непосредна врска до пораките: 1251
   RE: Стерилитет кај мажот?
19.12.2016 16:22:14   
borba
Zdravo na site. Jas sum nova ovde. Vekje 4 godini se borime so sterilitet. No najstrasnoto e sto povekje se boram so depresija, so sovetite na drugite i so osamenosta.
Vekje nekoj period sum na antidepresivi pa doktorot mi preporaca da komuniciram povekje so zeni so ist problem.
Napraviv blog denes pa koja od vas saka slobodno neka mi pise. Se nadevam deka ke uspeeme...
Pozdrav na site i vi posakuvam uspeh

PS: Ova e blogot. Napisav eden post samo kako se cuvctvuvam denes... slobodno pisete mi http://borbazamajcinstvo.blogspot.mk/

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1252
   RE: Стерилитет кај мажот?
11.1.2017 12:22:35   
Kvisko
Borba душичке потполно те разбирам во чувството на осаменост. Не си сама во кашата во која се наоѓаш. Се надевам дека на формуво ќе најдеш утеха и ќе можеш да разговараш со луѓе со слични проблеми кои што ќе можат да те разберат и да ти понудат поддршка.
Дали се борите само со машки стерилитет. Кои испитувања до сега сте ги направиле. Дали сте пробале барем со инсеминација зашто 4 години не се малку.

Прочитав нешто на блогот и искрено во однос на сумплементите за машка неплодност нема подобар или полош. Се зависи од тоа кому што ќе му одговара. Веројатно зависи и од проблемот што го има мажот. Во оваа борба нема правила. Тоа што ќе делува кај едни супер кај други нема ич да делува така што се е индивидуално затоа и борбата е така тешка.
Со среќа.

(Одговор на членот borba)
Непосредна врска до пораките: 1253
   RE: Стерилитет кај мажот?
12.1.2017 12:14:41   
lara36
Zdravo ringerajki da mi kazete nekoja laboratorija za spermogram vo skopje osven privatnite kliniki.pozdrav

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1254
   RE: Стерилитет кај мажот?
12.1.2017 12:39:16   
Kvisko
Лара36 спермограм може да се прави на ГАК и на Клиника за Хистологија. Двеет се државни и се оди со упат. На ГАК бараате тест за Хив пред да се даде материјалот. Ние кога правевме прво телефонски се закажуваша термин па потоа с еземаше упат. Сега не знам како е.

(Одговор на членот lara36)
Непосредна врска до пораките: 1255
   RE: Стерилитет кај мажот?
15.1.2017 13:31:08   
smoki80
Во Декември правевме спермограм на Хистологија и таму бараат ХИВ тест исто како во ГАК. ако го немате ќе ве вратат. Е сега кога мм го зема упатот имаше наведено точно време и датум кога му е закажано тестирањето. Исто како со мој Термин

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1256
Страница:   <<   < Претходна страница  47 48 49 50 [51]
Страница: <<   < Претходна страница  47 48 49 50 [51]
Оди на: