|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
5.12.2014 9:28:13   
Mihaela 2010
Utre ja ostavame kaj moite i jas i mm se stavame u soping
Za nea vekje kupiv od jambo edna crvena vrekja od dedo mraz,pa planiram da ja napolnam so podaroci i da stoi pod elkata
E sega sto saka taa : bebe kukla, saka plisan Pluton,ke i kupam dve ubavi novogodisni knigi,i sakam povekje raboti kako igri,logicki nekoi so bukvi i brojki, soodvetni za nejzina vozrast..ke prosetam utre na raat i ke razgledam sto kako

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
5.12.2014 9:32:20   
AnnaMolly RR
Филип од Дедо Мраз нарача полициска кола, пожарникарна кола и пожарникар. Утре одам во потрага :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
5.12.2014 9:48:28   
niki
treba vikendov da ja sednam da go napise pismoto za dedo mraz
taa uste od letoska si planira sto ke pobara a jas se nadevav deka ke smeni bidejki igrackata ne e bas za nejzina vozrast ama aj toa si e megu nea i dedo mrazuser posted image nema sto da im se mesam jasuser posted image
saka nekoj bazen od playmobil
i sto mi e komplicirano treba od tuka da go kupam da go krijam koga ke se pakuvame da go set_am kaj sveki pa posle kaj majka mi dur dojde nova godina


< Поракaта ја уредил Felly RR -- 5.12.2014 10:00:56 >


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
5.12.2014 9:51:44   
Malecka23
Ej niki bas se tie slatki maki.Ako nisto drugo barem ke znaes sto da kupis i mirna ke ti bide glavata.
Nie ja prasuvame M sto saka ama malku potesko so zelbite osven za kinder jajce.Se mislev posto sme u faza na Talking Tom da i kupam takov tablet ama pa ona si igra na mojot taka da ne znam kolku ke i i bide interesno.Mozebi nekoja kniga sigurna ili nesto garderoba.Stvarno nemam idea sto da kupam

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
5.12.2014 9:58:17   
niki
da da mnogu ni e interesno
lesno ti e tebe sto i da i kupis ke se izraduva a mozes navistina da odberes nesto sto e korisno edukativno(ako e igracka) i sto vredi za parite sto ke gi dades
ne deka jas se tufkam za parite ama ponatamu koga ke pocnat da izrazuvaat zelbi nekoi im se epten bezvezni samo kolku da gi lupneme parite

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
5.12.2014 10:03:32   
Felly RR
Ники, делот за Дедо Мраз е префрлен во темата - Дедо Мраз.

Инаку за темата, ние со мајка ми и одбравме еден комплет за изработка на мафини од пластелин и плус резерва пластелин. Знам дека ептен ќе му се радува, баш сака да работи со пластелин, и на youtube многу ги гледа тие видеа кај што деца изработуваат разни работи со такви алатки за пластелин.

А од нас уште не знам што ќе и купиме, да видиме во градинка каква желба ќе си запише, па после ќе мислиме.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 6.12.2014 22:09:45 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
5.12.2014 10:13:39   
niki
nie bidejki zelbive se poskapi stanuvaat kako rasteme ne i kupuvame podarok od nas sto ke pobara od dedo mraz toa e, a i na drugive im vikam da i gi rasporedat podarocite pa sveki kupuva za bozik majka mi za nova godina da ne se trupame so stvari redovno se vrakame doma so plus kufer

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
5.12.2014 10:14:08   
Malecka23
Eee da tuka si pravo bas.Na primer komsiceto moe sto e 9god za Nova god saka kamion Radler.I ne popusta za drugo.E ajt sea..

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
5.12.2014 12:26:05   
Bethany
Немам појма :/
Не би сакала некоја играчка, премногу ги има и скоро доби убави играчки, и гаражи за коли кои што на крај стојат спакувани бидејќи немам каде да ги наредиме

Го прашувам, тој не знае што сака.
Освен да му купам една детска гитара, тоа порано бараше ама не најдовме, микрофон и клавир има, мојот пејач, само пее по дома user posted image

Ако имате некоја идеја за 3.год. дете, споделувајте.
Само да не се некои играчки коли user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
5.12.2014 13:48:00   
miana
Ова и мене ми е проблем..Керками поголемата ( 7) бара телефон од дедо мраз ( а ич не сакам да има уште сега телефон )
Малата бара ( ладо - чоколадо )
Претупани се со играчки и навистина незнам што да им донесе дедо мраз. Многу ми е тешко со подароциве, уште сега и на двете им се родендени пред н.год и ке изнадобијат се и сешто и уште пакетчиеа еден тон и навистина незнам што да им купам. Уште сега ми се јавуваат и роднини и м,е прашуваат што да им купат, што им треба, а јас незнам, немам никаква идеја.


_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
5.12.2014 14:04:43   
Ilina87
Кај нас сеуште user posted image не знае да каже што сака, така да ми е полесно. Ќе одберам некој едукативна играчка од Chicoo.
Тешко ми е што роднините, баби дедовци, ме прашуваат мене што да му донесат, а јас како што сум неодлучна појма немам. Игледа ќе им порачам нешто од гардероба, мене финансиски да ми олесни и така се му мало сега. А за играчки уште од сега има премногу.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
5.12.2014 14:13:34   
caciana
Bidejki nemam deca ,Na moite vnuci ovaa godina Ke im podaram podaroci za vnukite barbiki,a za vnukot omilenata negova igracka Traktor Tom.Dodusa za bebuskata(vnuka)mozebi barbika nema da bide soodveten podarok,no Ke razmislam se dvoumam megu podloga za igranje ili drugo...Sepak imam vreme do 31dekemvri.

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
10.12.2014 22:50:42   
Bethany
Смислив што да му подарам. Бидејќи тој самиот не изрази некоја посебна желба, а и се има од коли и превозни средства итн. ќе му купам уште една книга, видов има со Том и Џери, тој многу ги сака, зедов еден пакет со пластелини и форми за правење од џамбо, многу убаво спакувано во кутија.
Исто видов во Џамбо и тоа во женски одел user posted image еден апарат како за правење еспресо кафе, со две шолји и кафе, и кога стиснеш на некои дугмиња демек звукови разни како прав апарат за кафе што дава и ми беше многу симпатично.
Тој ионака ми демек вари чај, кафе, ми готви со тоа неговите чинии, или глуми доктор, неодамна му зедов прибор за доктори, па сигурна сум и ова ќе му се допадне.
Се ќе запакувам посебно и плус пакетчето и ќе се радува. Тој на се се радува, ко дете :)))

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
16.12.2014 0:26:43   
deluxe
Ovaa godina ednoglasno odlucivme deka ke kupime za F alati plasticni,posto detevo se pretvori vo haus majstor,vaka barem so plasticni klesti I strafovi nema da se povredi.Dodeka za A ke ima nekoja od omilenite barbiki kako se vikaa?Monster high,taka nekako,ama se strasni,sto gi sakaat tolku devojcinjava...user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
16.12.2014 8:39:01   
blue_blue
кратко и јасно - Таблетx2 user posted image јас сакам и нешто друго, ама ќе видиме....не сум среќна баш со таблетиве ама знам дека се нужно зло и кога веќе толку имаат мерак нанив не планирам да бидам баба рога и да ги забранувам кај мене по дома

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
16.12.2014 9:51:49   
niki
pismo napisano, podarok naracan na net i veke stigna, skrien vo plakar, ceka da kupam hartija i da go svitkam i da go strpam vo kufer





< Поракaта ја уредил Felly RR -- 16.12.2014 11:43:27 >


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
16.12.2014 11:44:58   
Felly RR
Ники, делот за таблетите и телефоните е префрлен во темата Им купувате ли скапи играчки на вашите деца? Па може и другите мамички што ќе купат таков подарок за НОва година, да ни пишат во таа тема.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
16.12.2014 12:16:58   
bucko mal
deluxe RR,nasive mangupi ke si dobijat isti pokloni. Denes mu ja zemav rabotilnicata,uziva da igra so alati. Isto taka za NG ke mu napravam edno paketce so kinder jajca I novogodisni ukrasi.
Vo gradinka ke si dobie kniga od Dedo Mraz,sekako tato I mama shto ja kupija.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
16.12.2014 14:41:30   
miana
и јас навистина незнам што да правам за големата керка што сака таблет..Му викам на мм дека мислам дека тоа ке ми бидат џабе фрлени пари,и еве сеуште се двоумам..Инаку на малата веке и купив бебе со креветче и е скриено, уште да дојде денот и се ке биде супер user posted image А со таблетов имам време да размислам..Гледам на сетек рекламираат има за 1999 денари па се мислам..

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
16.12.2014 16:42:06   
kokicekokice
Ne znam kolku ti e vozrasna golemata kerka, ama spored mene ne treba da se kupuva nesto po sekoja cena.Tablet od 1999den ne znam bash kakvi performansi ima I dali ke bidat samo zaludno frleni pari. Sestra mi I kupi lani na kerkata tablet so taka nekoja prifatliva cena I tabletot ne I chini za nishto.Nit ima dovolno memorija, kochi pri rabota, ne gi poddrzuva poveketo igri i aplikacii pri instalacija,pa sega devojceto celo vreme vika deka Dedo mraz I donel glupav tablet, sakala ovaa godina podobar.user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
16.12.2014 22:19:45   
niki
miana jas ke se slozam so kokicekokice deka za 2000 denari nema da dobies na kvalitet i deka samo djabe parite ke gi frlite a ona za koe go nameravate tabletot nema da posluzi
drug moment kaj tebe e deka deteto ti odi popladne vo skolo i nautro e so svekrva ti i treba da razmislis dali taa e vo sostojba da go sledi koristenjeto na istiot i pravilno da go dozira, jas na primer ne bi imala voopsto doverba takvo nesto da i doveram na svekrva mi ili na majka mi bidejki tie dve vo pogled na novi tehnologii se bukvalno nepismeni
treta pricina sto ne bi davala tablet na dete kako podarok od dedo mraz mi e faktot da taka pagas vo zamka i koga ke sakas da go ogranicis negovoto koristenje da bides primorana da objasnuvas zosto branis koga toa e od dedo mraz podarok samo za nea
jas bi igrala na karta da dedo mraz ne kupuva takvi podaroci na deca i bi sovetuvala da odbere nesto drugo, a bi kupila eden ponatamu koj bi bil moj no kako nagrada za dobro odnesuvanje bi dozvoluvala dvete deca da go koristat
inaku iskrena da ti bidam aplikacii na makedonski ne sum sretnala nesto mnogu posebno ne za deca, nie so kerkata go koristime najmnogu za ucenje angliski i spas ni e koga patuvame togas i dozvoluvam da igra igri
na redovna baza doma vo rabotni denovi se nema vreme za nego zaradi skoloto i vonskolskite aktivnosti edinstveno za vikend i toa ako ne sme dogovorile nekoe druzenje

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот kokicekokice)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
25.11.2015 12:20:56   
marchi
mozeme da ja razmrdame temava,eve sega blizat novogodisnite praznici (iako sepak e seuste rano) mozeme da si spod elime potaze ponovi ideiuser posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
21.12.2015 10:40:37   
bucko mal
Zenichki pochnavte da kupuvate pokloni? Jas zavrshiv so kupuvanje user posted image Na M godinava mu kupivme tenis i domino, po negov izbor. Na golemiov mu zemav kozmetika i igra za plejs. treba da kupat so mm denovive.

E sega neznam dali ima posebna tema ama tuka ke pisam. Dali kupuvate i dobivate pokloni od vashite bliski - soprug, majka, drugarka?
Nie so mm kupuvame izminative godini ama po zelba koj sto saka. Ovaa godina mu rekov da bide bash poklon, znachi jas za nego ke izberam toj za mene. Abe ne znaete na koja maka e chovekov, samo prasuva sto sakam, pa decata gi prasuva sto da mi kupel. Mnogu me interesira sto ke odbere user posted image

< Поракaта ја уредил bucko mal -- 21.12.2015 10:42:05 >


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
21.12.2015 18:50:55   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

Ovaa godina mu rekov da bide bash poklon, znachi jas za nego ke izberam toj za mene. Abe ne znaete na koja maka e chovekov, samo prasuva sto sakam, pa decata gi prasuva sto da mi kupel. Mnogu me interesira sto ke odbere user posted image

mene pointeresno mi e da kupam jas sto sakam,toa e poklon,toa e iznenaduvanje.koga bi prasala sto sakaat toa mi e nekako....ne znam kako da objasnam.sekogas podaruvam po moja zelba,prethodno nabljuduvam ili odokolu prasuvam koj sto bi sakal.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Што да им подариме на децата за Нова Година?
21.12.2015 20:46:57   
vezilka RR
Никола годинава сакал Дедо Мразз да му донесе лего коцки. Инаку знае и од која продавница да биле, му напиша во писмото лего коцки од продавницата Крш. Молим лепо. Тешко на Дедо Мраз ептен ќе се потроши годинава user posted image user posted image Е затоа Јосиф сакал ам, ам. ислам дека тука поефтино ќе помине па ќе компензира нешто, хиихи.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?