|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  46 47 [48] 49 50   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
26.3.2012 13:55:08   
bebence19
i uste edno prasanje imate li iskusvo so testovite za ovulacija???????????i vo koja apteka mozam da gi najdam vo zegin na primer gi imalo sega podolg period gi nemaat dobivano

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1176
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
6.4.2012 8:34:34   
bebence19
lele poveke od nedela vreme ne mozam da go otvoram forumot ne znam sto se sluci no sega e ok pa kako ste?????????

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1177
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
8.4.2012 13:31:04   
Elence3
Здраво на сите,

и јас би сакала да прашам дали некој знае каде можат да се најдат тестови за овулација бидејќи го свртев сиот град, но никаде не најдов. Инаку, скоро веќе две години се обидувам да забременоам, но се уште ништо. Минатиов месец, бев на гинеколог да ги следиме фолекулите, имаше една и се беше добро но, сепак нема резултати. Месецов започнав со мерење на базалната температура, па ќе видам како ќе оди бидејќи прв пат мерам. Имам толку многу прашања......user posted image . Поздрав

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1178
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.4.2012 12:10:22   
bebence19
gi imalo vo zegin no momentalno gi nemaat nekolku meseci bile okolu 280 den prasav i vo drugi apteki ako si gi poracas i garantirs deka ke gi zemes ke ti donesat ti posakuvam mnogu sreka nie ovoj mesec probavme bez testovi pa da vidime ako pak ne uspeeme sledniot mesec odam na folikulizacija.........i mi rekoa samo da ne se zamarame da se opustime i ke bide vo red i ako ne mi e jasno kako toa ke go napravime vi posakuvam sreka

(Одговор на членот Elence3)
Непосредна врска до пораките: 1179
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.4.2012 13:28:50   
Zoja
Jas gi zemav esenta vo Zegin vo Cair na Jon Kenedi samo tamu gi imashe od cel grad, mada pak ne pomognaa..na kraj se se sveduva na toa koga ni e chkrtnato -togash..pa i na glava da se prevrtime kje bide koga kje kaze dedo boze..
Pozz i srekjno user posted image

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1180
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.4.2012 14:27:04   
Kolachence
Zdravo na site. Jas tuku sto stanav clen na Ringeraja! Vi posakuvam na site sto e mozno pobrzo da stanete user posted image
Imam edno prasanje: Na 21 den od posledniot ciklus imam malo krvarenje t.e. nekolku damki na den so kafena boja... Ocekuvav deka ke se zgolemat i ke zalicat na normalen ciklus, no veke vtor den ne se zgolemuva krvarenjeto... Nekade na internet procitav deka e mozno da e implantation bleeding... Dali nekoja od vas ima iskustvo so vakvo nesto?

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1181
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.4.2012 15:35:11   
vezilka RR
Најнапред добредојде Kolachence на форумов и се надевам дека тука убаво ќе се дружиме.

Тоа што си го читала е вистина и е можно и се случува некаде 5-6 ден од оплодувањето или некаде 20тина дена од последниот циклус. Дај боже да е тоа причината. Најчесто треа еден ден, иако има случаи кога трсе и по неколку дена. Секако ќе трерба да почекаш 10тина дена па да направиш тест за бременост. Ќе ти држиме среќа user posted image и рапортирај ни што си направила.

(Одговор на членот Kolachence)
Непосредна врска до пораките: 1182
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
12.4.2012 16:16:40   
Kolachence
Ti blagodaram Vezilka! Mnogu sum nestrpliva :)

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 1183
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
13.4.2012 0:11:54   
Elence3
Сепак не успеав да најдам тест за овулација, па се тешам дека и не е толку битно. Инаку мерам базална температура, па ќе видиме. Инаку минатиот месец ги следевме фолекулите и се беше супер, но повторно ништо. Не сакам веќе да се опседнувам, сакам да се опуштам и да не мислам, па белким ќе си дојде. Ви посакувам среќа на сите.

(Одговор на членот Kolachence)
Непосредна врска до пораките: 1184
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
13.4.2012 12:02:34   
Melanija RR
Elence3 штом веќе си пратела фоликули тогаш ти е полесно и сама си знаеш кога ти е овулација.Обично се советува следење на 3 последователни циклуси за дали секогаш е одприлика во исто време овулацијата.
Ти секако опушти се и уживај user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Elence3)
Непосредна врска до пораките: 1185
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
18.4.2012 19:00:38   
Melanija RR
Може малку статистика и место за бодрење додека чекаме user posted image user posted image

Ако грешам исправете слободноuser posted image

За тест чекаме:
bella80 19.04
lindicka 21.04
Sajna 21.04
sunshine 0704 27.04
Melanija 03.05
malena1 22.04
< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 19.4.2012 0:20:51 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1186
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
18.4.2012 19:13:34   
Just baby
Jas da vi dadam poddrska na site i da znaete deka sekoj den ve pratam i edvaj cekam da se pofalite deka ste gi videle user posted image ili user posted image znam na site kako vi e zatoa sto i jas edna godina cekav da gi vidam user posted image
sega uste 8 nedeli ke si go vidam bebenceto zdravje boze user posted image
samo strplivo, jas koga mislev deka gi promasivme site plodni denovi i koga mislev deka toj mesec ne napravivme nisto togas se pojavija i me izdraduvaa najmnogu od se user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1187
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
18.4.2012 19:27:19   
Melanija RR
Just baby фала за подршката user posted image user posted image user posted image

А ние ти даваме подршка да имаш лесно пораѓање user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Just baby)
Непосредна врска до пораките: 1188
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
23.4.2012 10:23:26   
bebence19
dopisete me i mene na spisokot za user posted image ova e tret pat da probame me docni :) no mi docnese i prethodnite pati ke napravam utre test pa ke vidam pozdravce do site i fala vi sto se prisutni tuka sepak polesno komuniciram tuka na taa tema otkolku bilo kade na drugo mesto

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1189
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
23.4.2012 19:00:05   
Melanija RR
За тест чекаме:
bella80 19.04
lindicka 21.04
Sajna 21.04
bebence19
sunshine 0704 27.04
Melanija 03.05
malena1 22.04 [/qu 24.04ote]

Рингерајки што чекате,ајде тестчиња и убави вести user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1190
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
23.4.2012 19:50:45   
Bogdancanka
ajde dragi ringerajki stiskame palci za vas nabrzo site da si gi vidite famozniteuser posted image crtki...od srce vi posakuvam pozitivni rezultatiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1191
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
25.4.2012 14:01:21   
Zoja
i jaaaaaaaaaaaaaaas sakaaam user posted image crtiiiii !!!!! user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 1192
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
25.4.2012 21:52:22   
marko 3
i jas se pridruzuvan na onie koi cekaat user posted image

(Одговор на членот Zoja)
Непосредна врска до пораките: 1193
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
26.4.2012 8:48:20   
bebence19
jas utrovo napraviv test i e negativen a mi docni pet dena user posted image user posted image user posted image user posted image od koga pocnave da se obiduvame (ova ni e tret pat) sekoj pat mi docni pa zatoa nekako i ocekuvam da mi docni ama ako i ovoj mesec ne e nisto naredno ke odam na test za folikulizacija nestrpliva sum i nervozna.

Pozdrav do site

(Одговор на членот marko 3)
Непосредна врска до пораките: 1194
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
26.4.2012 9:05:23   
Dreamline
bebence pa nemoj tolku da se rastrevozuvas...pa samo 3 meseci se obiduvate. Ke dojde i tvoeto samo strplivo. Odi na folikulometrija toa ti e odlina ideja, ke vidis koga ti e ovulacijata i rabotete na slucajot togas. Ne se razocaruvaj! Ke dojde i tvoeto!user posted image

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 1195
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
26.4.2012 14:03:41   
manila
Zdravo na site. Jas redovno gi citam forumite na ringeraja, no prv pat pisuvam. So soprugot se obiduvame veke 7 meseci, no bezuspesno. Imam redoven ciklus 26-28 dena, vo tek na plodnite denovi imavme seksualni odnosi sekoj den, posle toa sekoj vtor no nisto. I kako sto e red da napisam deka i jas edvaj gi cekam moite user posted image

(Одговор на членот Dreamline)
Непосредна врска до пораките: 1196
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
26.4.2012 19:44:15   
Melanija RR
bebence19 само без нервози,оди на фоликулометрија и ќе знаете кога точно да пробувате.Инаку нормално е да ти доцни штом те почнале да се обидувате.
manila добре ни дојде и имај убава дружба со сите рр-ки.Кој ден не треба да добиеш?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот manila)
Непосредна врска до пораките: 1197
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
27.4.2012 10:17:16   
manila
ne treba da dobijam na 9-ti maj, toa mi e 28-miot den od ciklusot. Do sega nitu ednas ne mi zadocni, da mi kasnese ke se nadevav malku user posted image . Ke vidime ovoj mesec. Pozdrav

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1198
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
27.4.2012 23:50:49   
Melanija RR
За тест чекаме:
bella80 -19.04 ???
lindicka 21.04 ???
bebence19
Zoja
marko 3
Melanija 03.05
manila 9-ti maj
Dreamline 8 majmalena1 и bate честитки уште еднаш за user posted image
Sajna и sunshine0704 ви пуштам среќа за следниот месец user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот manila)
Непосредна врска до пораките: 1199
   RE: Сакаме две црти!!! - II дел
28.4.2012 2:07:29   
bella80
Zenski izvinete sto duri sega pisuam,jas si dobiv tocno u minutauser posted image ,na 12 April.Mesecov mislam deka nemam ni ovulacija,bev na folikulometrija 13 d.c. i imav samo eden folikul 8mm sto e malku,ako eventualno imam ke e mnogu zadocneta.Ve pozz site i vi pozeluvamuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1200
Страница:   <<   < Претходна страница  46 47 [48] 49 50   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  46 47 [48] 49 50   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Артикли и на албански!
Julie1

Дали сметате дека артиклите треба да бидат достапни за читање и на албански јазик?

Да (51%)

Можеби (9%)

Не (20%)

Во никој случај! (16%)

Незнам (4%)


Број на сите гласови: 45

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!