|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Заштитни креми за сончање
28.5.2014 9:23:38   
princessa
jas go koristam za dvete deca zastitniot na bübchen 50, a go imam i toj so 30+ i sum super zadovolna. Koga nema mnogu sonce i ne e epten zesko toj so pomal zastiten faktor go stavam.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Заштитни креми за сончање
3.7.2014 13:12:13   
Ilina87
Се мислам да земам заштитен крем Еуцерин со 50 фактор заuser posted image , кажете ми дали може да се става и на лице или само за тело се користи? Некоја препорака за кремче со заштитен фактор за лице за бебе?

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Заштитни креми за сончање
3.7.2014 22:34:16   
ostoun
Za decata do sega sum koristela samo nivea 50 + i baby i kids. I nikogas ne izgorele stvano e super. A za mene i doctors i becutan.

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Заштитни креми за сончање
3.7.2014 23:17:19   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ilina87

Се мислам да земам заштитен крем Еуцерин со 50 фактор заuser posted image , кажете ми дали може да се става и на лице или само за тело се користи? Некоја препорака за кремче со заштитен фактор за лице за бебе?

Јас секогаш го користам и за лице и за тело. Искрено, никогаш и не видов заштитен крем специјално за лице за бебе, ниту некогаш слушнав да некој користи или препорачува истото user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Заштитни креми за сончање
4.7.2014 0:36:23   
elenak
Годинава сакам да пробаме со Бекутан 50-ка фактор. Читав многу пофални зборови ама некако како да имам некои предрасуди, дека се што е наше не чини, па стално го отфрлам како опција. user posted image Ама штом мајките одобруваат ќе го пробаме.user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Заштитни креми за сончање
4.7.2014 0:45:49   
Defne90 RR
И ние ќе земаме годинава бекутан.И мене ми го пофалија многу мајки па да пробаме.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Заштитни креми за сончање
4.7.2014 8:25:29   
AneLav RR
И јас го користам Бекутан уште од лани само за шетање бидејќи на плажа уште не сме се изложиле супер е. Еве вака изгледа...
user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Заштитни креми за сончање
4.7.2014 9:53:40   
AnnaMolly RR
Бекутан ми е испробана и многуу ефикасна работа, па не гледам зошто би го менувала. И преклани и лани го користев, годинава дефинитивно пак.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Заштитни креми за сончање
4.7.2014 10:24:32   
princessa
И јас едвај чекам да одам за мкд и да си ја купам целата колекција од Бекутан. Луѓе верувајте, незаменлива е. Сум пробала разно разни скапи и на хип и на бубхен,нивеа, веледа итн ама бекутан е еден и единствен. Едвај чекам и јас да го пробам ова средство за сончање(покрај останатите што ги користам, овами останаuser posted image ).

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Заштитни креми за сончање
4.7.2014 10:42:07   
elenak
АнеЛав колку мл е ова? Мало ми изгледа, тешко дека ќе покриеме 15-тина дена одмор со едно.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Заштитни креми за сончање
4.7.2014 12:54:49   
AnnaMolly RR
Елена, сто посто ќе ти стигне за 10 дена одмор и дури ќе остане.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Заштитни креми за сончање
4.7.2014 13:48:50   
Felly RR
Ние го користиме Бекутан со 30 фактор, и е 150 мл, ова со 50 фактор мислам дека беше помало. За 15 дена може и да не ти стигне, зависи и колку ќе се мачкате. user posted image Јас обавезно ја мачкам по 5-6 пати во денот и речиси потрошено ни е за 10 дена. Сега оваа година намалив со мачкањето, барем малку боја да фати, инаку се бела ко сиренце останува, исто ко да не била на одмор.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Заштитни креми за сончање
6.7.2014 23:08:57   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak RR

АнеЛав колку мл е ова? Мало ми изгледа, тешко дека ќе покриеме 15-тина дена одмор со едно.

елена не е мало зашто е густо и потешκо се ρазмачκува таκа да ќе ти стигне, јас сеκое лето κупувам по едно и доволно е, а го κоρистам и κога излегуваме ги мачκам или аκо одиме на базен, значи освен одмоρот

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Заштитни креми за сончање
26.4.2016 14:48:41   
Felly RR
На К му се јави егзема на обравчињата, не е во некој голем степен, го мачкам со пантексол, ама матичната ми кажа дека тој не е за на сонце, кога излегуваме да го мачкаме со еуцерин. Има ли од него посебно за лице, или лосионот да си го купам што е за цело тело? 25ка фактор планирам.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Заштитни креми за сончање
30.4.2016 9:25:11   
marchi
sega brzo citav informcija deka proizvodite za soncanje na bekutan sodrzat paraben nie sme nemale maka,samo lani gi imame koristeni (na 2ipol god) a za deca do 1 god najcesto koristele i preporacuvaat eucerin. e sega najdobro i najzdravo bilo koristenjeto na maslo na prirodna baza ama za dete mislam deka slaba zastita imaat tie

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Заштитни креми за сончање
30.4.2016 17:00:35   
Kvisko
Felly нас педијатарот ни препорача да го купиме Еуцерин 25 зашто имал физички не хемиски филтер за сонце што е подобро за бебешка кожа. Ние имаме скоро 4 месеци ама мачкаме зашто Ј е многу бел. Секако не го изложуваме намерно на сонце ама при шетање го гаќа од време на време сакал нејќел. Еуцеринот е тој нема за лице цело телце вклучително и лицето се мачка со тој.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Заштитни креми за сончање
16.6.2016 15:25:07   
Ilina87
Мајки, која заштитна крема би ми ја препорачале за дете од скоро 3 години? Минатите лета ја користевме кремата од chicco, но некако мала ми е и лани не ни стигна. Се мислам за нивеа со 50 фактор user posted image

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Заштитни креми за сончање
16.6.2016 23:01:09   
mommy_angels RR
Јас ја купувам Бекутан за ќерка ми и презадоволна сум,така да и летово ќе и ја земам истата.

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Заштитни креми за сончање
17.6.2016 11:07:22   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ilina87

Мајки, која заштитна крема би ми ја препорачале за дете од скоро 3 години? Минатите лета ја користевме кремата од chicco, но некако мала ми е и лани не ни стигна. Се мислам за нивеа со 50 фактор user posted image

malku pogore se kiskutirase na kremi za deca.bekutanot sodrzel parabeni i mnogu deca imale reakcii,nie licno isto kako mommy_angels sme zadovolni od bekutan,jas bi kupila edna krema za celo semejstvo. i nie ja koristime

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 69
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?