|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Запоставување после породувањето
14.1.2015 11:44:29   
linak

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR

Ми отиде огормен пост во неповрат user posted image
Поентата беше дека ако мајката нема помош (баба сервис, послободен или поспособен татко), или има досадно бебе цицалче, тешко дека може нешто особено да се посвети на себе во однос на физички изглед - естетски, освен основна хигиена и некои домашни зафати од типот депилација и фенирање user posted image



Се сложувам со ова. Засега успевам наутро да се измијам заби и лице, и во текот на денот експресно да се истуширам.Косата немам баш време многу да ја средувам,стигнав само два пати досега,плус сите домашни работи да се завршат,е па не сум семоќна user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Запоставување после породувањето
14.1.2015 13:52:45   
Bethany
Jas sum pripremana psihicki deka prvite dva- tri meseci kje bidam zapostavena. Ne vo smisla da odam ko gjubretar, ama sepak nema sigurno da mozam da postignam da se posvetam na linijata, ili na podolgi tretmani kaj frizerka ili bilo sto sto odzema povekje vreme od osnovnite raboti.
Ama sekako koga kje vlezam vo sema, organiziranost, sigurna sum deka kje dojde i vremeto koga povekje kje mozam da se posvetam na raboti koi sto gi sakam. Iako nemam pomos od strana, kje dojde i toa vreme, bidejki se e prolazno, pa taka i zafatenosta so malite deca :)

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот linak)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Запоставување после породувањето
22.1.2015 23:50:46   
Sofi33
Devojki vi gi citam komentarite i vo eden moment se prasavam,dali nasite mazi nekogas se preopteretuvaat dali ke ni se dopadnat.....se razbira NE pa kako da bidam sredena zgodna i ubava koga mi napravi tri deca :p

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Запоставување после породувањето
23.1.2015 9:40:33   
Mihaela 2010
Sakam da sum sredena i spastrena prvenstveno za sebe kako zena a potoa normalno i za mmuser posted image
Mislam deka e normalno zapostavuvanjeto posle poroduvanje bar nekoj period dur se vratime u kolosek .plan mi e da si posvetuvam i sebesi dosta vreme.prvo mi e vo plan da se sredam so visokot na kg, ama ova seriozno...i potoa da isfrlam od garderoba se sto ne mi se dopaga/ omaleno i da si ja obnovam garderobickata..ke ravbotam na slucajotuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Sofi33)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Запоставување после породувањето
23.1.2015 19:41:24   
Malecka23
Potpis Mihaelauser posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Запоставување после породувањето
22.4.2015 10:11:37   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Sakam da sum sredena i spastrena prvenstveno za sebe kako zena a potoa normalno i za mmuser posted image
Mislam deka e normalno zapostavuvanjeto posle poroduvanje bar nekoj period dur se vratime u kolosek .plan mi e da si posvetuvam i sebesi dosta vreme.prvo mi e vo plan da se sredam so visokot na kg, ama ova seriozno...i potoa da isfrlam od garderoba se sto ne mi se dopaga/ omaleno i da si ja obnovam garderobickata..ke ravbotam na slucajotuser posted image

Ete so vtoro bilo polesnouser posted image .povekje iskustvo, pozrela mama i popametna bidejki gi iskoristuvam site koi mozat da pomognatuser posted image
Vo odnos na kg ovoj pat dosta vnimavam sto jadam, znam da postavam granica i nekako kg si se namaluvaat.uste e rano no prodolziv zdravo da si se ishranuvam, vnimavam da imam mleko no i da pagaat kilogramite.eve sega ke si gi sreduvam noktive dur bebe spie.user posted image za obnova na garderoba uste e rano, iako pocnaa starite pantaloni da me sobiraat

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Запоставување после породувањето
23.4.2015 16:53:14   
marchi
vakva tema barav user posted image jas posle poroduvanje ne vodev bas griza,pobitno mi bese zdravjeto moe i na bebeto negoli da sum sredena spastrena doterana so frizuri i sl. ne vodev ni griza za debelinata.dodusa ne bev debela niti pa mn ogu zdebelena no sega otkako mi podporasna detetnceto si velam v reme e da se sredam,sto mislite ne e li kasno?user posted image

(Одговор на членот linak)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Запоставување после породувањето
23.4.2015 18:18:42   
Malecka23
Nikogas ne e kasno da si se posvetis na sama sebe.Jas so prvoto navistina se nervirav sto ne mozam da stignam se posto bev se sama i si se zapustiv nekako.No otkoga potporasna malku poleka se turiv vo red i sekako e ubavo custvoto da si zadovolen od sam sebe.Toa e mnogu bitno.Sega so vtorovo uste nekako nemam red fateno se sme vo haos ama ete poucena od prethodnoto iskustvo nema da dozvolam istoto da mi se sluci.Ako nisto drugo barem dobra depilacija i kosa sredena mora da se ima.Toa za pocetok:).

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Запоставување после породувањето
23.4.2015 18:26:54   
marchi
vikaat se vo svoe vreme user posted image pa Malecka 23 vo pravo si.treba samo zelba.malku pomos i poddrska i se ke se sredi.mene me maci toa sto treba malku da si go namalam stomakov,ama malku.user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Запоставување после породувањето
23.4.2015 18:49:33   
Malecka23
Ako ti znaci nesto.Koga mozev jas da go sredam a bev100kg i ogromeeen stomak moze sekoj.Treba sekako vreme i trud ama nekako se si doaga na svoe koga malku ke prknat decava ne se sekiraj.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Запоставување после породувањето
23.4.2015 18:58:17   
Mihaela 2010
Nekako so vtoro e podrugo.imas poise iskustvo, znaes sto te ceka i si organiziras sto kako pa taka si naogas vreme poise i za sebe.kaj mene bar taka e.a i resena sum da ne se zapustuvam ko so prvoto.

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Запоставување после породувањето
23.4.2015 19:12:21   
Malecka23
Da polesno e so vtorovo sekako.Iako jas malku se plasam posto imam edno malo bebe i edno golemo i mazle koga ke trgne na rab ke bide interesno plus i ako ide na pat.Ama ako nisto drugo od maka ke oslabam hahha

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Запоставување после породувањето
23.4.2015 22:41:12   
Neurotoxin RR
Јас сум за ќотек, за физичкиот изглед и онака не се замарав и претходно многу, среќа имав, одма си ја вратив килажата, ама имав среќа, па ми дојде тоа супер. точно повеќе трчав и си дава оправдување дека немам време за себе. И јас после две години се свестив, ама многу се запуштив во однос на грижата на репродуктивниот систем, а имав проблеми со матката при пораѓај. Откако почнав пак интензивно да ве читам и сега откако интензивно и сум активна на темиве (професионална мана, мислам дека сум повикана за да дадам мислење user posted image ) баш, почнав да размислувам за семејството и проширување. Нензнам, може и секако дека е време за друштво, здравје, сега се свестив да почнам да одам по контроли, па ќе видиме. Не чини ова запуштањево, се надевам не ми избегало нешто од контрола, се надевам

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 88
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?