|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 8 9 [10]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Во форма после породувањето
20.4.2015 10:02:09   
Snowhite RR
Навистина е тешко со мало дете да се наметне број на оброци и вежбање, се чини сето тоа како невозможна мисија, ама ако сакате да ги симнете кг мамички, тогаш мора да се потрудите и да се организирате некако, ако не чекајте да пораснат децата user posted image
Јас па обратно, откако се породив со двете прекумерно ослабев и сакав да се здебелам некое кило, некако го постигнав тоа по извесно време, ама навистина од моја гледна точка не разбирам како може после породување така нагло да се здебели и да не може да се врати на нормалната тежина. Најверојатно организам е во прашање и метаболизмот се разбира, јас имам многу брз метаболизам и мислам дека поради тоа не можам многу да качам во кг
Пијте и вода повеќе, течности, овошје, зеленчук и продукти кои ќе забрзаат метаоболзимот, јогурт, не знам, советеувајте се и со нутриционист

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: Во форма после породувањето
21.4.2015 22:11:20   
sonc90
jas bev na tezinata so koja se porodiv(znaci imav 80 kg pred da se stavam na dieta i toa se dolzi zaso jadev mn gricki za da gi zamenam cigarite) i zaradi toa se staviv na dieta t.e. rezim na ishrana...ne velam ne,ide bavno ama ne sakam da go izgubam mlekoto i zatoa ne prevzemam drasticni cekori...do sega imam simnato 10 kg(od polovinata na januari do sega) i sum zadovolna...se nadevam deka do kraj na juni ke simnam uste 10 i ke stignam do posakuvanata tezina potocno 60 kg...za nekogo 60 kg e mala tezina no na nekoj so visina ko mojata(157cm) toa e taman,ni debela ni slaba...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: Во форма после породувањето
22.4.2015 8:33:11   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: ana mari

dali dodeka doime moze da se drzi nekoja dieta ili da se pie nesto user posted image user posted image

Здрава храна, односно режим на исхрана - тоа е сосем доволно за враќање во форма, секако и доволна и соодветна физичка активност.
На пример, наместо дигање тегови - дигање бебе user posted image . Трчање низ куќа за експрес завршување на домашните обврски - исто така супер џогинг. Туркање количка - веќе се оправи времето - топ активност user posted image .
Шала на страна - ако имате кој да ви причува бебе 1 саат во текот на денот одвојте за вежби што се прават и дома, или трчајте на некоја активност. Но, особено ако доите, не си играјте играчки со диети за слабеење, туку имајте редовни и здрави оброци - 3 главни оброка и 2 ужини. Досадна сум со бројот на оброци, но според мене и моите искуства, тоа е еднинствен начин на регулирање тежина и линија.

Potpolno se slozuvam so sandriana.i navistina ima efekt koga se vnimava.eve denes vagata pokaza 73..user posted image ..jas pak sum dosadna so medot i cimetot ama pa sto da pravam koga ima efektuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: Во форма после породувањето
23.4.2015 10:28:53   
Snowhite RR
Михаела не сум сигурна дали смееш мед додека доиш, односно додека бебето е многу мало, ај прашај си и тоа да не ги предизвикува грчевите кај бебеuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 229
   RE: Во форма после породувањето
23.4.2015 16:47:12   
marchi
i jas mislam deka ne preporacuvaat med dodeka se doi.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 230
   RE: Во форма после породувањето
23.5.2015 0:32:26   
ana mari
bebcevo moe 3 meseci ke prai a ja si stojam so 66kila 😢😢😢

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 231
   RE: Во форма после породувањето
23.5.2015 15:55:07   
blond
Пред пораѓај имав 78.4 кг, после пораѓај не сум се мерила. Очекувам да имам 70 најмногу и полека да ги слизнам наредниве 2-3 месеци барем до 65 да стигнам.

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 232
   RE: Во форма после породувањето
13.7.2015 1:09:07   
lukajana RR
Milicka30 ima razlicni iskustva za toa kolku pomaga ili ne pomaga primer kaj mene user posted image .
Na ovaa tema mozes da najdes poveke iskustva za Mider posle poroduvanje se nadevam ke ti bidat od pomosuser posted image

Прашањето е префрлено во посочената тема.

< Поракaта ја уредил sandriana RR -- 13.7.2015 13:38:01 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 233
   RE: Во форма после породувањето
16.7.2015 17:49:31   
*Iki*
Јас пред скоро три месеци се породив со Царски рез, немам намалено тежина после породување ( треба да ослабам 8кг за да се вратам на нормала), но ме интересира дали има некоја како мене што 5 см над резот не ги чувствува? Докторката што ме породи на контролата ми кажа дека е нормално и дека треба време... сечени се и мускули и нерви...Дали може некоја да ми каже колку време е потребно за да се обноват тие нервни и мускулни влакна? Мислам од искуство? Знам дека треба време ама ми смета некако ... user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 234
   RE: Во форма после породувањето
17.7.2015 11:04:28   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: *Iki*

Јас пред скоро три месеци се породив со Царски рез, немам намалено тежина после породување ( треба да ослабам 8кг за да се вратам на нормала), но ме интересира дали има некоја како мене што 5 см над резот не ги чувствува? Докторката што ме породи на контролата ми кажа дека е нормално и дека треба време... сечени се и мускули и нерви...Дали може некоја да ми каже колку време е потребно за да се обноват тие нервни и мускулни влакна? Мислам од искуство? Знам дека треба време ама ми смета некако ... user posted image


jas imav mali komplikacii zatoa ne mozam da ti kazam kolku vreme e potrebno za da se onovat tie nervi i muskuli.jas na prviot mesec posle poroduvanje koga bev na kontrola go postaviv istoto prasanje,doktorot mi rece uste dolgo ke imas takvo custvo.user posted image no ne e strasno.samo nemoj da vezbas stomacni dodeka ne pominat najmalku 6 meseci i pred da pocnes bi te sovetuvala da se posovetuvas so doktorot.se slucuvaat sekakvi raboti.

(Одговор на членот *Iki*)
Непосредна врска до пораките: 235
   RE: Во форма после породувањето
15.8.2015 10:24:28   
ana mari
zenskii aj da vi se pofalam konecnoo stignav do 64.3 kilaa user posted image

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 236
   RE: Во форма после породувањето
24.8.2015 20:43:21   
marchi
jas se isusiv user posted image ne znam sto e rabotata.sekoja nedela po 1kg pomalku,stignav do 52 user posted image ne drzam dieta nisto posebno,pocnav so vezbi ama neredovno

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 237
   RE: Во форма после породувањето
24.8.2015 22:23:41   
Ilina87
Marchi, блазе тебе. Јас еве веќе 10 дена умрев од гладување ни грам немам намалено. Ја држам диетата од ОН по вторпат, но сега без успех. Во рок од еден месец многу се поправив user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 238
   RE: Во форма после породувањето
25.8.2015 23:57:21   
marchi
Mislam deka lekot e samo vezbanje i zdrav rezim ne samo na ishrana tuku zdrav rezim na zivot

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 239
   RE: Во форма после породувањето
24.2.2016 17:25:06   
lolla RR
Ајде мами малку да ја размрдаме темава а и ние (иде лето).

Споделувам ОВДЕ канал во кој има мнооогу избор на видеа со вежби од 10 минути па нагоре. Па ајде, кој нема 10 минути за активирање на мускули и ослободување од стресот и килограмите.

За таквите како мене кои на почетокот не можеа да се одвојат од бебе повелете Вежби за мама и бебе заедно.

< Поракaта ја уредил lolla RR -- 24.2.2016 17:29:02 >

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 240
   RE: Во форма после породувањето
29.2.2016 13:29:59   
marchi
lele lolla....da si mi ziva za videata od 10 min.Gospod se najdobro da ti dade user posted image pustam crtani na tv dodeka maz mi e na rabota i za 10 min zavrsena rabota user posted image pa vredi da se proba,maalku da si go sredam meseto,sakam povejke da si go oslabam user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 241
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 8 9 [10]
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 8 9 [10]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?