|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  95 96 97 98 [99]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VI дел
21.2.2015 12:16:13   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pinky30

...Jas isto denes bez razocarana no sto e tuka e...od tolku j.k. Edna mi vratija samo molam Boga da e edna ama vredna...mn.j.k no ne dovolno oformeni...nemozam da se zamaram veke sega moram da veruvam vo ednava i so dobra misla da gi minam ovie dve nedeli...


Pinky30, среќно и за две недели да те ставиме до надешuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 2451
   RE: Вештачко оплодување VI дел
21.2.2015 12:20:07   
virgo
Pinky30 со среќа душичке. Дај Боже тоа едно навистина да беиде вредно!!!!

_____________________________

Разочарувањето е само трновит пат до успехот и среќата!!!
Верувај во себе ТИ СИ ЕДИНСТВЕНА!!!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2452
   RE: Вештачко оплодување VI дел
21.2.2015 12:48:57   
butterfly 00
Kate sekogas sum tuka za tebe, te guskam user posted image

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот virgo)
Непосредна врска до пораките: 2453
   RE: Вештачко оплодување VI дел
21.2.2015 13:00:00   
scared RR
Kate и sky diver наредното ќе биде успешно сигурно, трета среќа user posted image user posted image

Pinky30 не е битно што е едно, не за џабе рекле едно ама вредно user posted image За две недели чекаме убави вести и конечно да почне списочево да се пополнува со мешиња user posted image

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 2454
   RE: Вештачко оплодување VI дел
21.2.2015 15:55:24   
Pinky30
Daj Boze site da si gi vidime dvete crtki i sto poskoro na site da ni se ispolni najgolemata zelba...Zivotot e takov mora da se borime i ke uspeeme...sekoja od nas ke uspee...gospod e so nas.SEKOE LOSO ZA DOBRO E

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 2455
   RE: Вештачко оплодување VI дел
21.2.2015 16:06:52   
valentina11
devojki kaj mene se se odviva cudna rabota veke neznam sto da mislam pravev transver na vtori se do denes e negativen testot a doktorot me vide vcera na eho i mi vika plodot e vnatre ne e isfrlen ali dali se razviva neznae sepak po betata e negativno toj pak mi veli da prodolzam so terapija samo da isklucam utrogestanot samo da pijam folan aspirin i dekortin a dobieno nemam nemam nikakvi bolki osven gradite sto me bolat drugo nisto e custvuvam daj pomagajte me zbudalija a jas krenav race negativno i tocka neuspesno a mio davaat nadez .......pozdravce user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2456
   RE: Вештачко оплодување VI дел
21.2.2015 16:57:54   
gina
Sky diver i Kate mnogu mi e zal devojki pa ne mi se veruva sto e ova odvaj cekav da vidam sto ima novo i se razocar ama ne gubete nadez nadezta posledna umira user posted image user posted image


Pinky30 na tebe ti posakuvam pozitiven test user posted image user posted image user posted image ako e edno samo da se fati sega opustise i ne misli na nisto SREKNO
i 37 ne e nisto temperaturata de ne se kacuva poveke no mozes paracetamol da se napies

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 2457
   RE: Вештачко оплодување VI дел
21.2.2015 17:06:58   
sabrina
Devojki kazete mi sti posle neuspesno IVF istroseni pari i istrosena nadez.Zaosto mi vikat imas edno ne mora drugo ne si bez ic.Toa li e idgovorot? Sto ponatamu imate li predlog

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 2458
   RE: Вештачко оплодување VI дел
21.2.2015 18:11:11   
nadesh
Pinky za dve nedeli daj Boze od srce da se izraduvas za temperaturata ne se sekiraj i jas imav posle transferot 37.2 temperatura sigurno ne e strasnouser posted image Valentina mora da se nadevas daj Boze se dobro da izleze na krajot.Na site ostanati vi posakuvam uspeh i so lesnouser posted image

(Одговор на членот sabrina)
Непосредна врска до пораките: 2459
   RE: Вештачко оплодување VI дел
21.2.2015 19:24:33   
kapina
Jas izgorev denes od temp 39,4 bev na lekar mi dade a.mpicilin no ne pomaga se napiv i dva paracetamola nisto povrakam nosot mi e zatnat glavata me boli daj kazete nekoj lek

(Одговор на членот nadesh)
Непосредна врска до пораките: 2460
   RE: Вештачко оплодување VI дел
21.2.2015 22:56:35   
kate..
DEVOJKI NEKADE CITAV NEZNAM KADE SO BETA NA 14 DEN 5,POTOA NA 40,PA 100 BREMENA A MENZIS IMA.E 0,5 I 5 KOE E POVISOKO

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2461
   RE: Вештачко оплодување VI дел
21.2.2015 23:01:40   
kapina
Da moze se nad 5e bremenost mojata beta sega bese 10,4 koga eke krvarev lazarevski kaza oti e bila povisoka mnogu povisoka

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2462
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.2.2015 0:10:12   
kate..
ZNACI O,5 OD 5 E POMALO

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2463
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.2.2015 7:54:05   
kapina
ako betahcg nad 5znaci bremenost

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2464
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.2.2015 10:14:11   
almushka
zdravo devojki punkcijata mi bese vcera mi izvadija 7 jajce kletki zreli mi se javia denes 6 se oplodeni pa ke vidime do utre kako odat i sigurno zadutre transfer

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2465
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.2.2015 10:50:46   
Kalisto
Pinky30 chekame ubavi vesti. Neka e so uspeh!

Kate.. Zhal mi e navistina, 0,5 e pomalo od 5. Ne gubi nadez za ponatamu. user posted image

Almushka toa e super brojka. So srekja!user posted image

(Одговор на членот almushka)
Непосредна врска до пораките: 2466
   RE: Вештачко оплодување VI дел
22.2.2015 13:25:13   
kate..
DENES DOBIV I ZDRAVJE DA MI ZAVRSI ODAM Na razgovor kaj petanovski za da mi objasni

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот Kalisto)
Непосредна врска до пораките: 2467
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.2.2015 1:02:56   
jana81
Jas od vcera pocnav da se bockam suprefact. Mikroginon ke pijam 28 de a namesto 21, denes mi e 22 den ama mnogu bolku imam kako za dobivanje. Dali deka trebase da dobijam ovie denovi neznam. Od 5ti mart pocnuvam so fostimoni.

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2468
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.2.2015 1:05:25   
jana81
Sky diver i kate, mnigu mi e zal, znam kakvo e cuvstvoto posle neuspesno vtoro ivf, ama znam kako e i posle treto uspesno. Vi posakyvam mnigu mnogu srekja i pozitivna beta sledniot pat

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 2469
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.2.2015 8:21:55   
kate..
Jana blagodaram sto ne razbiras tesok e patot do bebe no nadesta e pogolema a cel ke imame moze treta sreka

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 2470
   RE: Вештачко оплодување VI дел
23.2.2015 9:33:15   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pinky30

RR-ki dali mozam da pijam Analgin,Brufen....nesto takvo za bolki vo teloto,glavobolki? Zosto mi e tret den od pocetok na terapija i sakam da znam dali mozam ili ne...i nekogas znam da se napijam i diazepam od 2 mg koga ne spijam ama sega se osekjam ubavo deka pocnav do terapijava i nemam potreba ama pak da prasam ako vo slucaj me fati nekoj nesonica dali mozam...dali ste piele vie ili se na prirodna baza kako caj i sl.ste konzumirale



ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

Pinky30, можеш, да. Само не претерувај, сепак, но мислам дека аналгин или бруфен немаат некое влијание на квалитетот на јајце клетките, па и дијазепам. Парацетамол е секако најбезбеден, бидејќи и во бременост е дозволен. Ако сакаш нешто природно наместо дијазепам, пробај со валеријан капки. Јас дури бев и на забар, со фул анестезија и рендген на забот user posted image мада добро, за тоа сепак го прашав докторот и ми одобри.



ИЗВОРНА ПОРАКА: gina

Pinky30 namesto diezepam mozes da pies persen na prirodna baza se jas ne piev nisto za bolki samo ponekogas paracetamol



ИЗВОРНА ПОРАКА: Pinky30

RR-ki utre sum na punkcija a se osekjam mnogu omalaksano kako teloto mi se potresuva na periodi vo denot taka slabo ististeno se osekjam...dali da se napijam Paracetamol??? I dali ova mi e od promenata na hormonite i dali e normalo ova pred punkcija???pls piset_e mi



ИЗВОРНА ПОРАКА: Pinky30

Devojkiiiii denes si napraviv edno ladno-mateno nescaffe so mleko....moze li da napraviv belja???? Jas pijam kafe vo mesecot dvapati ne mi fali ama deka osekjam vrtoglavici i zatoa se podlazav...ufff sega mi fufka da ne napraviv belja a citam deka ne smeelo...ic veke nema da piknamvo usta :-(


ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Jas mislam oti ne e nisto edno kafe ne si dodavaj dopolnitelni stresovi naprotiv kafeto vo mali kolicini e dobro da ne dojde do hiperstimulacija



ИЗВОРНА ПОРАКА: Pinky30

Jas opsto imam problemi so tvrda stolica prasanjeto mi e...dali smeam da koristam supozitorii cepcinja Dulkolaks sto sve ne butnav za da me predizvika za vo toalet i zabe se poduvav ko balon i grcevi imav a spanakj so pavlaka rucav vcera ovosje jade eve denes i jogurt,sokovi,caevi i pak nisto user posted image slivi nemozam da pomislam zosto so meseci gi konzumiram i mi se gadi veke od niv



ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Ima edni apcinja na prirodna baza se od aloe vera samo niv smees da gi koristisdrugo nisto



ИЗВОРНА ПОРАКА: Pinky30

Dali nekoja gi koristela tie od aloe vera i dali znaes kako se vikaat?



ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Jas gi koristev niv se vikat colon cleanse


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pinky30

A doktor ti gi dade ili bidejki na prirodna baza se pa zatoa gi koristese??? Cel den se macam so grcevi...jas i onaka si imam maka i deka nesmeam napod da dadam i mi fufka :-(



ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

sekako deka doktor mi gi dade


ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

Pinky30, никако да се напнуваш, почекај само да ти дојде. Него, дали пиеш вода? Гледам дека јадеш млечни, може тие да ти прават проблем. Утре сабајле кога ќе станеш, земи лажица масло од лен, едно јаболко и чаша вода. Потоа на секој час пиј по една чаша вода и јади по едно јаболко, ништо друго. Ќе ти помогне.
Исто така, знам дека ти се смачени сливи, ама ништо не помага како нив - потопи 10 суви сливи во вода од вечер и сабајле изеди ги на гладно и испиј ја водата. Прави го ова редовно и ќе се регулираш.


Продолжуваме во новата тема Вештачко оплодување VII дел

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 23.2.2015 10:12:41 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 2471
Страница:   <<   < Претходна страница  95 96 97 98 [99]
Страница: <<   < Претходна страница  95 96 97 98 [99]
Оди на:






Анкета

dali vi se dopaga imeto lina
aleksandra panevska



(74%)

(26%)


Број на сите гласови: 78

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!