|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Важни датуми
28.1.2011 1:09:17   
Џесика
Ги памтам датумите на скоро сите врски, родендени, датумот кога ја изгубив невиноста user posted image , дат. од мојата дипломска, дат. кога тргнав на апсолвентска екскурзија, свадбата, и што е најчудно секогаш ќе го памтам дат. 20.јуни вечито на овој ден имав испитuser posted image

< Поракaта ја уредил Џесика -- 28.1.2011 1:11:11 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Важни датуми
28.1.2011 1:13:34   
humana
Voopsto nepamtam datumi,osvem na mm,sestra mi i vnuka mi:(,eve ovaa godina zaboraviv deka mu e na tatko mi rodenden,i se javi da me potseti naluten,A pak mm,toj i negoviot ke si go zaboraviuser posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Важни датуми
28.1.2011 8:03:09   
veckasr
i jas pamtam datumi  na se kazi reci na rodendeni na maturski itn 

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Важни датуми
28.1.2011 14:22:56   
Pepelaska *
Памтам се ама вчера со мм си ја заборавивме годишнината од веридбата мајка ми ме потсети,се скаравме пак инаку ќе ми текнешеuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Важни датуми
11.3.2011 17:31:39   
amelbebe
site vazni datumi vo mojov zivot gi pamtam,a i ne samo moite i na tie okolu mene duri gi podsetuvam za dastumotuser posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Важни датуми
13.3.2011 9:05:00   
Snowhite RR
Ги памтам поважните датуми од мојот живот и родендени од поблиските, мм памти тоа што сака да памти, многу интересен беше на почетокот на врската се фативме на 19 Јули 2001 година и секој 19ти сакаше да го прославуваме, а јас па порано многу камен бев и секогаш го заборавав тој датум и не му придавав значење, ако не му речев „денеска знаеш кој датуме е?“ стално ми се лутеше,  Е сега па се смениа улогите, сега тој заборава кога ни е годишнина од бракот и јас му се лутам него сега

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Важни датуми
14.3.2011 17:17:28   
skorpijana
gi pamtam site vazni datumi rodendeni godisnini poveketo gi pametam

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Важни датуми
14.3.2011 17:23:44   
Snowhite RR
И ете реков памтам, а заборавивuser posted image , вчера беше денот кога правев 2 години откако работам во оваа фирма кај што сум сега. На петок 13ти се вработивuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Важни датуми
15.1.2012 10:47:09   
Snow Queen
15.01
18.12
15.02
07.04
11.08

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Важни датуми
15.1.2012 11:21:12   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: skorpijana

gi pamtam site vazni datumi rodendeni godisnini poveketo gi pametam



исто тоа што треба памтам ,а тоа што заборавам тука е фб да ме потсети хахахах

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Важни датуми
4.6.2014 15:41:38   
Mila mamicka
Леле луѓе, јас се памтам. Памтам се што е поврзано со бројки. Родендените на сите им ги знам напамет, не ми треба никаков потсетник за да честитам роденден. Ги паметам сите важни дати поврзани со мм. Ги паметам сите телефонски броеви, не ми треба адресарот на мобилниот, одма вртам на бројот. Што е најчудно, ги памтам регистарските таблички на автомобилите на сите мои блиски луѓе. Не знам што меморија ќе беше ова. Некогаш дури се нервирам оти толку многу памтам. А мм, па тој ги памти датите поврзани со нашата врска и мојот роденден. За повеќе, не се замара. Ама, затоа ме има мене како потсетник.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Важни датуми
4.6.2014 16:01:35   
Defne90 RR
И јас си ги памтам поважните датуми поврзани со мм,датуми на родендени на блиски роднини и пријатели.Есега не сум до толку да памтам и регистерски таблички и телефонски броеви,ги знам напамет само мојот број и на мм бројот.Ама сепак како што напишав оние поважните бројки се меморирани во глава и за нив не ми треба потсетник.А мм не ги памти ни нив.Тој единствено ги пмати родендените на потесното семејство и толку.А за датумите кога за прв пат тргнавме или кога ни е годишнина се случува и да заборави.Ама и јас си го потсетувам.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Важни датуми
28.11.2014 21:08:51   
scared RR
Памтам датуми, и кои треба и кои не треба user posted image Најважен датум сега за сега ми е денот кога се венчавме user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Важни датуми
28.11.2014 23:11:34   
Ki4iko
Денот кога прв пат тргнавме со мажот ми ,во врска , тоа секогаш си славиме како годишнина,и се разбира роденденот на синчето,кој го славиме и неколку дена user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Важни датуми
28.11.2014 23:30:56   
caciana
Toa e denot koga se zapoznav so decko mi,rodendenite na vnucite,svadbi I tn.

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 40
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?