|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вашето незаборавно пијанство
11.5.2014 10:38:38   
Felly RR
Ох, леле Дефне, си ме изнасмеала. Имам и јас неколку случки од средношколските денови, ама не се толку филмски.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Вашето незаборавно пијанство
10.7.2014 8:23:27   
Mila mamicka
Секако беше првото пијанство. Се случи на 1 септември, пред почетокот на 4та година средно. Беше недела, и со другарките и пријателките се договоривме да пиеме за добар почеток на школската година. Си купивме вотка и отидовме да пиеме во дворот на гимназијата каде што учевме. Дотогаш немав ставено капка алкохол во уста, не сум тип што сака да пие и до ден денес. Ама тогаш имав многу јака причина (според мене) да се испијанам. Мојот симпатија, кој ми беше и школски другар, летото си фати женска, две години помала од нас, и требаше да одиме иста смена во гимназија, што значи да ги гледам заедно секој ден. Тоа за мене беше многу болно, и ми беше доволна причина да се направам лом. Се испијанивме сите, една другарка ја носеле дури на гликоза, мене ме донесоа дома до врата, јас фино лепо си зазвонив на звонче, излезе мајка ми, само се насмеа, сфати што е работата, ме смести во кревет. Цела соба ми се вртеше, не можев да заспијам, ужасно ми беше. Не повраќав, ама утредента се чувствував за никаде. Кога отидовме на школо, сите за никаде од претходната ноќ, па и сите не виделе, и не зезаа, катастрофа беше. Дури и класниот сфати што е работата и само се смееше. Такво пијанство оттогаш ми се нема повторено, всушност од тогаш и не сум имала некое пијанство. Пијам само колку да се рече, по две чаши, без разлика каков алкохол пијам.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Вашето незаборавно пијанство
29.8.2014 14:54:49   
Палешка РР
Пред околу 20-тина дена, но не може да се нарече пијанство, туку под мало дејство на алкохол. user posted image
Луд секс беше епилогот user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Вашето незаборавно пијанство
29.8.2014 16:30:39   
Hopeful RR
Лелее од кај да почнам и кај да завршам, срамота user posted image

Еднаш со другарка ми во Охрид на журка во Градиште, пиевме цела ноќ, се отрезнивме и во 9 сабајле скапани уморни си доаѓаме во смештај да се наспиеме пред автобусот за дома, кога газдарицата не гледа - аа, вие станавте? Ај ако може сега да си излезете, ќе дојдат нови. Па цел ден дремевме по клупи во Охрид user posted image

Еднаш кај роденден на една колешка имаше лош алкохол и од само 3 пијачки едвај дојдов дома (живеевме заедно со мм, тогаш бевме дечко и девојка), седев на фотелја додека ми течеа лиги од уста, и после повраќав со размачкана шминка, а мм ми се смееше и ме сликаше. Сега ме уценува со тие фотки user posted image

Пред некоја недела бевме на свадба кај една другарка и беше толку топло што пиев цело време од жед (без да пијам вода измеѓу пијачки), и заборавив да јадам. На крај, едвај си отидовме дома, а на невестата не и ни кажав чао user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Вашето незаборавно пијанство
26.11.2014 10:36:29   
Ki4iko
Јас имам најлошо пијанство доживеано од рум,од тогаш никогаш повеќе не пијам,и мирисот ми смета user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Вашето незаборавно пијанство
26.11.2014 12:10:56   
caciana
Jas se imam opieno od konjak I Pepsi,od togas ne GI sakam ni ednoto no drugotouser posted image

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Вашето незаборавно пијанство
26.11.2014 13:33:08   
scared RR
Nemam nezaboravno pijanstvo zasto nikogas vo zivotov ne sum piela user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 32
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?