|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Упис во основно училиште
11.5.2015 21:36:13   
Snowhite RR
Иако ние можеме и до година да се запишеме, бидејќи е роден во Јануари, така што во септември ќе има 5 г и 7 месеци, решивме оваа година да го запишеме. Повеќето не предомислуваат да не брзаме, да почекаме уште една година, ама јас мислам подобро помал да почне, отколку поголем. Најверојатно ќе оди во целодневен престој, затоа што одиме сите на работа и нема кој да го зема и носи на училиште.
Ајде кажете дали веќе некој ги запишавте вашите деца со оглед на тоа што запишувањата се во мај?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Упис во основно училиште
11.6.2015 12:28:51   
Snowhite RR
Да си пишам во темава. Значи пред 2 недели се запишавме на училиште и ние.
Морам да кажам дека тестирањето траеше доста долго и имаше доста испрашување затоа што е роден 2010, односно во друга календарска година од децата кои треба да се запишуваат оваа година. Михаил ги знаеше сите прашања, педагогот беше пријатно изненадена и задоволна, рече детево е „бисерче“, знае се и ни даде препорака ако сме решени од септември да тргне во училиште.
Навистина е мал и можев да почекам, и многу луѓе сакаа да ме премислат, ама за мојата одлука имав неколку причини. Прво одев од тоа дека навистина има желба да учи, има интелегенција, а јас колку што до сега сум читала, интелегенцијата не е наследна туку истата се поттикнува и колку на помала возраст ги поттикнуваме децата, одосно им ја поттикнувам интелегеницијата толку ќе бидат поинтелегентни и попаметни и полесно ќе им биде понатаму. Истото и со педагогот го зборувавме и ми го потврди тоа. Исто така ми влијаеше и квалитетот на учителките кои треба оваа година да земат првачина, затоа што најважна е основата, односно почетокот на школувањето. потоа негови врсници кои треба да се запишат оваа година, а кои и јас ги познавам, т.е. нивните мајки, за да можеме да се консултираме, значи имав повеќе за оваа година пријателки, отколку за наредната
Па сега со среќа првачинаuser posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Упис во основно училиште
11.6.2015 18:22:10   
lukajana RR
user posted image за М.
И ние се запишавме во школо,Л од септември ке биде првачеuser posted image .Ние сме машката екипаuser posted image
Ама има уште рингерајчиња што ке одат во школо,јас знам за уште две девојкиuser posted image .Толку сме или има уште?

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Упис во основно училиште
4.5.2016 11:09:12   
AnnaMolly RR
Здраво!!!
Конечно дојде време и ние да се запишуваме во прво одделение :)
дали некој има детенце во Кирил и Методиј во Центар? Реонски морам таму да го запишам, иако баш и не ми одговара. Здравје ќе пробам од септември да го префрлам во едно од двете школи што ми се поблиску до работа.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Упис во основно училиште
25.5.2016 15:33:20   
vezilka RR
И ние годинава се запишуваме во прво одделение. Некако брзо ми додјде детево прваче user posted image . Бевме на тестирање и богами многу детално ми се виде. Ги прашуваа букви, бројки и то абројки после десет, бои, форми, домашни и диви животни, овоштија и зеленчуци, што знам што друго. Над, под, помало, поголемо, да раскажат случка некоја, да нацртаат цртеж. Траеше тестирањево едно 40 минути, комбинирано со разговор со нас родителите. Инаки се овиваше во групи од по две-три деца и родители во канцеларија. Хи,хи, пројдовме и се запишавме user posted image

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 55
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?