|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Твоето лице звучи познато
24.11.2014 14:05:40   
Felly RR
И мене ме разочара user posted image Очекував барем на крајот да излезе тој како Кончита. А вака - што дека песната ја испеа перфектно кога воопшто не личеше на Кончита.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Твоето лице звучи познато
24.11.2014 14:08:06   
LoveableMe RR
Ова со Бане како намерно да го направија, зошто знаеја дека ќе земе поени, а бездруго да покажат Србија не поддржува такви пејачи, па Чипи победи, нормално мора да кружат победите, за секој еден да може да донира пари некаде. Не верувам еден да победи два пати по ред во шоуто, а за крајот сигурно ќе победи најдобриот.

Сите ми беа супер вчера Оки е стварно смешки, наша Елена беше супер, а најмногу ме изнервираа Јелена и Неда, се бунеа што се мажи, протестираа, па добро бре за што се пријавиле на шоуто само разголени пејачки да бидат и да мешаат? Еве Елена беше Харис па не се бунеше за улогата, како и другите час машки час женски улоги имаа па никој не протестираше..тоа ми кажува дека не се комплетни пејачи и не сакаат трансформации. Неда особено ме разочара, зошто сака само престегната да се покажува, да меша и само комплименти да и делат, друго не ја интересира....Чипи беше супер и баш убаво што победи...чекам следен серијалuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Твоето лице звучи познато
24.11.2014 14:24:15   
caciana
Jas citav niz internetov deka neda bila neprijatelski nastroena kon site...Sakala da se dokazi deka samo taa e perfektna pejacka , deka drugite ne znaat nisto. Osobeno ja maltretirala Katerina kako najmlad clen, deka bila neiskusna.. A spored mene devojceto si e super i odlicno pee , duri e podobra pejacka i od Neda... Ne znam ama mene Neda nekako odvratna mi stana posle TLZPuser posted image .

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Твоето лице звучи познато
24.11.2014 14:30:44   
blond
Pretezno site mi se dopadnaa sinokja. Uste Koncita da bese celosna, se ke bese super.
Katerina prekrasno pee, kolku god ima devojceto, 20? I ekstra glumi, ma perfektna mi e.
Nasata bese super, Tanja Savic nekako preforsirana mi bese. A cipi zakon, kako i sekoja emisija, super mi bese.
Najveke se smeev na Niki Minaj :)))))))

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Твоето лице звучи познато
30.11.2014 18:31:37   
blond
Edvaj cekam vecer da ja vidam Elena kako Esma user posted image i bas bi bilo super da ja zapee Te sakam jaaaaaaaaaas :D mangava tuuuuuut user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Твоето лице звучи познато
1.12.2014 9:10:05   
scared RR
Вчера Елена многу ми се допадна како Есма, баш добра изведба имаше user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Твоето лице звучи познато
1.12.2014 9:21:59   
LoveableMe RR
Како и претходно, има емисии во кои сите наптреварувачи се одлични, е таква беше оваа вчера, навистина брилијатни настапи за почит и тоа Бане и Тања, потоа Неда, па нашата Елена која беше навистина одлична, па Јелена како Пинк со таков смел настап, па Кеба како Шабан и сите останати, навистина прекрасно шоу вчера, уживав во секоја минута. Во таков случај навистина е тешко кому ќе доделиш поени повеќе или помалку, зошто навистина сите беа добри, стварно секоја чест. Особени честитки за тимот кој работи позади сцена и танчерите, се потрудија шоуто да изгледа генијално и профи како на сите најсовремени шоуа на денешницава.

Пак ќе се вратам на Елена, настапот беше занемувачки, ги онеме сите од жирито и натпреварувачите, кои гледаа без текст во неа онака wow, а публиката урлаше од овации и од одушевување. Браво Елена!

П.С. Малку да протрачарам....што се случува меѓу Бане и Тања? user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Твоето лице звучи познато
1.12.2014 9:25:09   
caciana
Elena bese odlicnauser posted image prekrasno ispea,super bese maskirana. Inaku Taa Jelena voopsto Ne licese ,nitu otpea kako Pink,edinstveno nastapot I vredese.Megu Bane I Tanja Ne zabelezav nisto.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Твоето лице звучи познато
1.12.2014 9:28:26   
Felly RR
И мене ми се допадна Елена, ама и сите други беа одлични. Сепак не зависи се само од вокалните способности, туку и од изборот на песна и од сценскиот настап, колку повпечатлив настап ќе има некој толку поголема шанса за повисоки поени.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Твоето лице звучи познато
1.12.2014 9:33:06   
Kvisko
Јас сум или прекритични или навистина слушам нешто дшто другите не го слушаат. Мене наша Елена при секоја песан ми фалшира и никогаш не пее до крај како што треба. Има мнооогу подобри пејачи од неа дури и глумците што се поубаво пеат од неа (освен Оки). Секогаш и даваат песни што фачаат или на газ ии на емоции. Зајди зајди е култна песна која сите ја поврзуваат со Македонија и сите ги ежи а дека ја испеа нешто преубаво не ја испеа.Плус и тоа глумењето на Есма ме изнервира премногу. Ама и скидам капата девојката знае како да шармира мажи и цела кариера така си ја гради. Алал и вера за тоа.

Инаку а пеење фаворит ми е Бане (за кој претходно не занев дека постоел).

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Твоето лице звучи познато
1.12.2014 11:00:36   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Kvisko

Јас сум или прекритични или навистина слушам нешто дшто другите не го слушаат. Мене наша Елена при секоја песан ми фалшира и никогаш не пее до крај како што треба. ...


Мислам до преносот е, дури и овој Иван гостинот кажа дека во живо е сосема поинаков звукот од на ТВ. Елена имаше некој хикс претходно, но мислам дека овој пат беше беспрекорна, тоа го покажаа лицата на жирито и колегите, како и овациите на публиката, која буквално урлаше кога настапи Елена...


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Твоето лице звучи познато
1.12.2014 11:21:04   
Melanija RR
Баш Елена ја гледав на муте од бандитотuser posted image
Инаку почнав да ја гледам и хрватската верзија и баш се ок.Минатата недела имаа евровизиски хитови и нормално пола од нивните како Тајчи,Рива,Дорис Драгович а синиќа и нивното малку го фатив.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Твоето лице звучи познато
1.12.2014 17:13:32   
blond
Mene bas mi se dopadna elena. Dodeka jelena ne mi bese nesto posebno. Oki kako i sekogas me smee do solzi :D
Neda veke me nervira sto pokazuva golema zanesenost,mislis svetska diva e.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Твоето лице звучи познато
13.12.2014 16:04:57   
LoveableMe RR
"Како музичкото шоу „Твоето лице звучи познато“ се приближува до крајот, продукцијата почна да ги доделува имитациите кои ќе се изведуваат во полуфиналето, поради што Неда Украден направи скандал.
Таа направи скандал кога разбра дека во полуфиналето доби да го имитира Павароти, така што почна да беснее и да вика. Исто така се закануваше дека ќе го напушти шоуто ако не и доделат некој секси улога.
– Неда извлече во полуфиналето да го имитира оперскиот пејач Павароти. Таа во миг почна да вика, прашуваше дали намерно и даваат машки улоги и така ја саботираат. Велеше дека не сака веќе да биде во машки улоги, и дека и е доста да глуми колеги. Долго време се расправаше со продукцијата, заканувајќи се дека ако не ја сменат улогата, таа ќе го напушти шоуто, а тие нека и објаснуваат на медиумите и на публиката зошто тоа се случило. Викаше: Не сакам бре веќе да бидам Шабан, Павароти, сакам да бидам, на пример Мадона. Баш беше лута. Остави продуцентите да размислат и да видат што ќе направат во врска со тоа – рече добро известен извор.
Ова не и е прв пат на Неда да се буни околу имитацијата, веќе еднаш направи скандал кога требаше заедно со Иван Јевтовиќ да се најде во улога на Аца Лукас и Ивана Селаков."

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

.... а најмногу ме изнервираа Јелена и Неда, се бунеа што се мажи, протестираа, па добро бре за што се пријавиле на шоуто само разголени пејачки да бидат и да мешаат? Неда особено ме разочара, зошто сака само престегната да се покажува, да меша и само комплименти да и делат, друго не ја интересира....


Ете ова ми се потврди од претходно за неа, крајно непрофесионално, па не може само да меша и да се разголува, сите прифатија разни улога само таа не може? Бре! Ај да ги видиме другиве како ќе настапат, минатата емисија беше супер, повеќето беа добри убаво подготвени навистина, наша Елена даде се од себе за Оливер, нормално колку може, Бане беше супер во Зона, Оки стандардно будалест како и секогаш, оваа беше опасна Јелена со акробациите што ги направи секоја чест, а и другите не беа лоши. Утре нова епизода!

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Твоето лице звучи познато
16.12.2014 10:50:58   
LoveableMe RR
Шоуто беше супер, го гледав со задоцнување, наптреварувачите се подобри од емисија во емисија, само не ми се верува,емисијата на крај беше преснимана заради Неда, на која и беше променето и се падна Мадона. Не можам да верувам како еден долгогодишен пеач, кој се пријавил на шоуто да не сака да се трансформира и само гологазлести пеачки да бара да имитира, па башка и да се мери со младите колешки во шоуто? Ептен ја замразив по овие неколку испади.

Кеба исто престанав да го ценам, добро го маскираат секогаш, но ич не се труди да го промени гласот, не знам зошто се пријавил, па уште изјави јас ќе го сменам гласот колку сакам. Па ова приватна забава ли е или натпревар?

Елена наша супер и покрај настинката, а Бане немам коментар прекрасен одличен феноменален е, немам зборови колку човекот е талентиран, секоја чест успешен настап на Дино Мерлин 100%. Оки секогаш ми е забавен и сега беше супер како Чарли Шаплин. Се на се добра забава која за две недели завршува, сега во недела полуфинале - гласање од наша страна, па финале и толку, па да чекаме нова сезона по Нова Година!user posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 16.12.2014 10:51:29 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Твоето лице звучи познато
21.12.2014 22:44:12   
Snowhite RR
Жени гледате ТЛЗП? Κаκо ви се чини, ова е полуфинале κој мислите деκа ќе оди во финале, κој заслужува, за κого вие типувате и дали ќе гласате и вие за неκого. Мене фавоρит ми е Бане, човеκот имаше ρазни улоги и во сите одлично се снајде, ги имитиρаше пеρфеκтно. Значи јас посеκаκо си навивам за Елена, ама ρеално саκам Бане да победи, а вие?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Твоето лице звучи познато
21.12.2014 23:12:54   
Melanija RR
Неда се бунела?Бре а глумат профи,па што бараат во такво шоу, неможе ништо без лутки и скандали.

Јас малку фатив вечерва,Елена баш ме изненади со гласот,го видов тој што го имитираше Аца Лукас,дотичната Мадока ич не ми се допадна и толку user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Твоето лице звучи познато
21.12.2014 23:38:00   
Snowhite RR
Бане беше Аца Луκас, оρигинален κаκо и сеκогаш, а Мадона и мене не ми се допадна, баш саκам да видам κој ќе отпадне. Елена добρа беше, ама сепаκ се сеќава нејзиниот глас во сите песни. Бидејќи и пρиходите од нашето гласање по телефон оди во хуманитаени цели ќе гласам и јас

< Поракaта ја уредил Snowhite RR -- 21.12.2014 23:41:10 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Твоето лице звучи познато
28.12.2014 22:49:20   
Melanija RR
Денес финале,баш ме заитригира ама пак не видов се user posted image битно Бионсе ја фативuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Твоето лице звучи познато
29.12.2014 0:15:39   
Melanija RR
И кога е хуманитарно мора да има скандал?user posted image

Марија Михајловиќ се огласи на ФБ: Финалето е наместено, се знае кој ќе победи

Откако беше изоставена од жирито на финалната вечер од втората сезона од шоуто „Твоето лице звучи познато“, марија Михајловиќ се огласи преку писмо на својот Фејсбук профил.
Таа вели дека кој ќе биде вечерва победник “знаат тие кои сето ова за сопствен интерес и го приредија, така што целиот труд на учесниците е бесмислен, а со тоа го навредуваат секој поединец кој учествува во емисијата“

-Јас не сакам да бидам дел од тоа ниту сакам во тоа да учествувам . Се трудев максимално професионално да ја работам својата работа со целосна одговорност, желба и намера од секој натпреварувач да го извлечам најдоброто и на секој од нив да му дадам подеднакво внимание. И да имав фаворит тоа секако немаше јавно да го кажам- вели таа во писмото кое го објави на нејзиниот приватен фејсбук профил.

- Ако треба да бирам меѓу опцијата да бидам некој кој слепо и беспоговорно извршува нечии наредби или професионалец и одговорен човек тогаш секогаш ќе го изберам ова второто, свесна на сите можни последници. Ете ви го финалето, а јас одам- вели Марија.

Извор:Курир.мк

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 29.12.2014 0:16:02 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Твоето лице звучи познато
29.12.2014 2:40:46   
Bethany
Jas ne go gledav finaleto, zaboraviv user posted image

Ama bi prokomentirala izjava na doticnata Marija, i go procitav celiot referat na nejziniot fb profil, i go otupe, ko po obicaj.
Na nea e krivo sto Bane demek bese favorizovan i so toa navodno se ponizuvali drugi ucesnici, im se omalovazuval trud, ama fakt e deka Bane bese favorit, a na nea i posebno smetalo sto e toj Grand peac, navodno samo toa se plasira vo javnosta.
A nejziniot favorit niz celoto sou bese Okanovic, koj mozebi e smesen, ama realno ne moze da se sporedi so Bane, koj navistina site imitacii gi odradi odlicno. Pa i da e namesteno, Bane bese favorit i bese najdobar.
I taka, nasla ona da prica o postenju i o plasiranju uniformisanosti.
Toa trebase pred 20 godini da zboruva i da se bori pred da dojde navala na grandovci i pinkovci, ama neee, togas i samata pravila isto, pozajmljivala glasove, plasirala Djoganijevce itn.

Mene mi e zal za Ivan sto ne vlegol vo finale, mislam deka zasluzuvase, ama toa e toa.


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Твоето лице звучи познато
29.12.2014 9:53:32   
LoveableMe RR
Супер беше финалето, иако горе-долу очекувани пласмани, како да се знаеше кој ќе победи, кој втор кој трет, правична застапеност во регионот СР-МК-ЦГ првите три места, па потоа се останато, а сите финалисти беа добри, Јелена беше многу добра како Мајли, многу се внесе во улогата, Бане имаше добар стајлинг, но не беше вчера толку убедлив како Мајкл Џексон, наша Елена професионално како и секогаш нормално пак разголена улога и дадоа...Супер беа и сите учесници кои настапуваа ревијално, а не се натпреваруваа Иван, Кеба како Квин, Неда како АББА и другите.

А скандали како и на Х-фактор и тука, цело време имаше скандали во текот на шоуто, со наптреварувачите, па меѓу жирито, па сега Марија која реши да не биде присутна/или решија од продукцијата на шоуто. Можеби Бане е стварно најдобар, но некако лоша услуга му направија што го фаворизираа и така малку му ја заматија очекуваната победа, требаше да остават работите сами да течат и секако ќе победеше. Водителката пред сам крај пред да прогласат победник и се испушти кажа Елена кандидат број 2, уупс, па потоа се корегираше и како да ја навести победата на Бане, но не беше професионално од нејзина страна. Но, како би биле Балкан ако нема скандали, грешки и пропусти, тоа е наше обележје во регионов....user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 47
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?