|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  95 96 97 98 [99]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
26.5.2015 19:00:15   
Felly RR
Профе, јас за проверка на крвна група мислам дека платив околу 200 денари. Резултатите ги даваат уште истиот ден, и не би требалод а се чека многу за термин.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот aloevera)
Непосредна врска до пораките: 2451
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
27.5.2015 8:51:05   
Felly RR
Dothy, твоето прашање го префрлив во темата ТУКА.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Dothy)
Непосредна врска до пораките: 2452
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
28.5.2015 16:42:35   
profe
Здраво, дечки. Следната недела ми закажаа Цтг во Систина. Ме интересира од што се состои прегледот? Дали има вагинален преглед? Ме интересира за депилација, дали да закажам пред тоа или потоа? Фала:)

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2453
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
28.5.2015 16:53:18   
lukajana RR
Во Систина незнам ама на Гак после Цтг прегледуваат и вагинално да проверат да не се отвараш,значи преглед со прсти user posted image така да депилирај се сепак пред прегледот

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот profe)
Непосредна врска до пораките: 2454
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
28.5.2015 19:44:29   
gina
jas vo vtornikot bev vo sistina na kontrola i na tranzfuziologija treba da prodolzam uste so frahiparin drugoto se e dobro od pastelak plodova voda bebeto super se razviva i me prasa sto ce pravime za poragaj i kazabv deka finansiski tamu nemozam pa mi predlozi da odam vo Gak nikako kaj nas i vikam neznam dali ce me primat ce te primat mi vika ne smeat da te vratat i denes bev kaj mat. na kontrola mu vika da odam 35-36 nedela na GAK na kontrola mi vika nema potreba da se dreckas pa ce ti recat pak da pojdes koga ce nablizi vremeto jas ce te pratam i so ova se dosega morat da ye primat da ne se mislam za toa i da ne se zamaram pa ce ostavam taka da tecat rabotite e sega sto nemam poznat nikoj se nadevam ce imam sreka

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 2455
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
28.5.2015 21:21:12   
profe
Фала на одговорот:), јас ќе бидам 36та недела за цтг првпат. Се зачудив и јас зошто толку рано. Може дека бебето е карлично поставено. Којзнае?!

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 2456
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
28.5.2015 22:20:36   
blue_blue
на Цтг обично почнуваш да одиш кога ќе влезеш во 9-ти месец. Докторот ќе одреди колку често ќе треба да правиш Цтг, јас последната недела пред да ме породи одев секој ден а некои денови и по два пати. Цтг не е преглед само на стомакот ти ставаат сонда и ги слушаат и бележат на лента тоновите на бебето. Трае околу 15 мин. излегува еден лист што личи како оној од ЕКГ на срце и докторот после го гледа и одлучува дал идеш дома или ќе те задржи за да те спрема за породување. Мене никогаш не ме прегледуваше вагинално, но јас се породив во Ремедика на закажан царски во 38 недела зошто така одлучи докторот.

(Одговор на членот profe)
Непосредна врска до пораките: 2457
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
29.5.2015 19:53:35   
Milicka 30
Здраво трудници како сте?
Гина една моја пријателка сега се порагаше во ск на државно ,пред да влезе во 9ти одеше на контрола кај некоја др и без проблем си се породи таму, ама и да одиш да се пораѓаш таму мислам дека не би те вратиле.
Профе и јас за некој ден влегувам во 36та недела и ќе почнам со цтг кај матичниот, а за пораѓај ми рекоа некаде во 38 недела ,јас сум за царски заради претходна операција што имам правено иако мојата бебушка си е наместена за карлично поеаѓање.
Другите како сте? Теа да не се породи?
Поздрав

< Поракaта ја уредил Milicka 30 -- 29.5.2015 19:54:30 >

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 2458
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
29.5.2015 22:33:11   
Melanija RR
Испишани се 100 страници user posted image се читаме во продолжението ТУКА

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 2459
Страница:   <<   < Претходна страница  95 96 97 98 [99]
Страница: <<   < Претходна страница  95 96 97 98 [99]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?