|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Тироидна жлезда
20.5.2016 12:00:47   
kapina
Cekaj po histeroskopijata za kontrola na tiroidata nezn am na mene sekogas e vored estradiolot da od kontraceptivite moze da ne e vo red t4da izleze pokacen i jas skoro pravev histeroskopija na6maj sega a zasto ne izleguvat trrmini za kaj dr iskra gledam na moj termin oti ima termini za kaj nea jas vo juli ke treba da odam kaj nea

(Одговор на членот вераинадеж)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Тироидна жлезда
20.5.2016 12:15:27   
вераинадеж
Vo petokot i ponedelnikot so maticnata probuvavme da zakazeme i celo vreme prvite dve nedeli na juni pokazuvase deka ima termini,ama koga ke probas da go zafatis terminot imase blokada od tamu za navodna greska.So doktorkava se cudevme zosto ne ni e prv pat da zakazuvame neli,pa nemalo problem.Vo ponedelnikot istite slobodni termnini seuste si bea,sto inaku ne e slucaj,odma se potpolnuvaat.Konstatiravme deka ima od tamu nekoja blokada,moze e zafatena,ne znaeme.Ke pocekam da zavrsi se i ke zakazam posle vo juli najverojatno,ako treba i so prioriteten upat ,zosto ocekuvam uste mesec dena so lekarstva da me drogiraat od GAK :)

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Тироидна жлезда
10.6.2016 18:46:56   
вераинадеж

ИЗВОРНА ПОРАКА: yana147

mozes leneno seme ili leneno malo da pies pomaga mene lenenoto maslo mi pomogna da oslabam go zabrzuva metabolizmot mnogu e zdravo izbegavaj mrsna hrana bel leb povege zelencuk i ovosje caevi voda dnevno barem do 2l sokovi gazirani ne konzumiraj i obavezno selen gi simnuva antitelata i za imunitet cink i vitamin c jas i kokosovo maslo jadam probaj na voj rezim i ke vidis deka ke bides po dobra i so poveke energija.inace kaj mene tsh 12 a antitela 200 sega na 31 sum na kontrola pa ke gi pisam rezultatite.pozdrav te guskam

Yana 147 kako pomina kontrolata?

(Одговор на членот yana147)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Тироидна жлезда
14.6.2016 14:40:55   
вераинадеж
Devojki,bev denes na endokrinologija vo drzavna kaj Iskra Bitoska I definitivno posleden pat odam kaj nea,dadov sansi da mi se popravi vpecatokot,ama definitivno saka da klati vrata I da zema plata,da se nemalo nikakov interes za rabotata sto ja rabotis,breeee.Kazete mi vie sega,ako znae nekoja dobar endokrinolog da preporaca,ne vo drzavna,tamu veke ne.Ako znaete nesto pisete mi.Vi blagodaram odnapred user posted image

(Одговор на членот вераинадеж)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Тироидна жлезда
14.6.2016 15:22:18   
Hopeful RR
вераинадеж, што се случи? Не ја знам докторката, искрено, но зарем толку некоректно се поставила?
Моја колешка оди кај еден приватен доктор - Каранфилски, постар бил, стара школа, ама е презадоволна, човекот ептен се посветувал.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот вераинадеж)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Тироидна жлезда
14.6.2016 15:51:08   
sandriana RR
Каранфилски колку имам информации, веќе се повлекол, не работи.
Од ендокринолозите во државна имам преубав впечаток за проф.д-р. Гордана Пемовска и проф. д-р. Миленковиќ (Татијана мислам се вика).

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Тироидна жлезда
14.6.2016 16:07:53   
Hopeful RR
Каранфилски работи приватно, си има ординација user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Тироидна жлезда
14.6.2016 17:39:06   
вераинадеж
Pa na kratko,doktorkata me otkaci za 30 sekundi,a mnogu mi bese vazen ovoj pregled posle histeroskopijata,za da mozam od sledniot mesec na raat so MM da si pravime user posted image .Sto sum sakala vo septemvri ke sum ispitala,itn.ke treba referat da napisam.Toj Karanfilski,kaj se naogja,kako da go kontaktiram?

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Тироидна жлезда
15.6.2016 7:15:57   
mommy_angels RR
Колку што јас разбрав,др.Каранфилски работи во Атикор,тоа е некаде кај грчка амбасада.Побарај на нет ќе најдеш телефонски број.

(Одговор на членот вераинадеж)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Тироидна жлезда
15.6.2016 16:34:20   
LoveableMe RR
Вераинадеж, имаме тема ТУКА за тоа што те интересира.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Тироидна жлезда
15.6.2016 16:41:16   
вераинадеж
А барав други слични теми ама гледаш,сум ја промашила,ми се скрила user posted image Фала ти user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Тироидна жлезда
1.7.2016 17:38:52   
pcelka3
zdr rr proveruvav tsh i izleze rezultat 0.224 a ref. vrednost e od 0.27 -4.2 e sega dali nekoj znae da mi kaze dali e toa vo red za zabremenuvanje .

(Одговор на членот вераинадеж)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Тироидна жлезда
2.7.2016 14:25:35   
вераинадеж
Pcelka,za bremenost nema pravila,moze da zabremenis i koga ne ti se besprekorni hormonite.Ako e za in vitro moze da napravat problem.Ama pak nagagjam samo zatoa sto uste ne sum stignala do toj cekor.Obicno akcent se stava na gornata vrednost da ne e nad 2 zatoa sto pri bremenost TSH se kacuva.Bez razlika sto momentalno se grizis za zabremenuvanje,vo sekoj slucaj odi na endokrinologija za da gi proveris i drugite tiroidni hormoni,da ne imas hipertiroidizam,zatoa sto ako si hiper vrednosta na TSH opagja.Ne se sekiraj,moze ne e nisto,a ako ne, hipertiroidizam moze pobrzo da se sredi otkolku hipo.Srekno malecka :)

(Одговор на членот pcelka3)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Тироидна жлезда
2.7.2016 19:06:56   
pcelka3
fala na odgovorot veranadez jas imam hipotirioza odam vo nuklearna vo bitola zemam terapija ama eve sega vrednosta mnogu mi padnala na tsh posledno bev vo april imam termina za septemvri sakam da pravam transfer so zamrznati embrioni ne e mnogu vrednosta na tsh padnata pod normala maticnata mi veli deka nema problem bidejki ako ostanam bremena vo samta bremenost se zgolemuva sepak pak ke se javam kaj dr.

(Одговор на членот вераинадеж)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Тироидна жлезда
3.7.2016 9:48:56   
вераинадеж
Vo red togas,se nadevam deka niskiot TSH ke ti odi vo prilog.Stiskam palci za user posted image user posted image

(Одговор на членот pcelka3)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Тироидна жлезда
4.7.2016 10:32:55   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: pcelka3

zdr rr proveruvav tsh i izleze rezultat 0.224 a ref. vrednost e od 0.27 -4.2 e sega dali nekoj znae da mi kaze dali e toa vo red za zabremenuvanje .


pcelka3, одлична вредност за забременување, се надевам и посакувам да успееш овој пат.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот pcelka3)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Тироидна жлезда
4.7.2016 15:40:04   
pcelka3
Vi blagodaram na poddrskata me rasplakavte i jas Vi posakuvam se najubavo i sto pobrzo user posted image user posted image Gospod da stavi raka sekade i kaj nas imajte ubav den.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Тироидна жлезда
31.5.2017 13:27:59   
tiksovacha
Женски здраво,

јас имам друга дилема...
имено, докторката која ми ја следи тироидната децидно ми нагласи да пијам пренатални витамини кои НЕ содржат јод. додека пак гинекологот што ми ја следи бремености ме советува да пијам витамини кои содржат јод.
имате ли вие вакво искуство? какви витамини пиевте?

п.с. имам хипотироизам, хашимото поточно.
Поздрав

(Одговор на членот pcelka3)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Тироидна жлезда
1.6.2017 0:19:28   
kapina
ako imas hasimoto ili hipertireoza ne se preporacuva jod moj sovet ti e slusaj ja doktorkata sto ti ja slede tiroidata

(Одговор на членот tiksovacha)
Непосредна врска до пораките: 94
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?