|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Тест за рано одредување на полот на бебето
28.2.2012 17:25:31   
Mammi
Ajde so sreka Temjana,user posted image so tri nedeli si pred mene. Neka e ziv i zdrav bebusot samo, masko , zensko , edno ili dve ili poveke isto e.
Jas petok sum na prvata kontrola pa stiskajte mi palci

< Поракaта ја уредил Mammi -- 28.2.2012 17:26:17 >

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Тест за рано одредување на полот на бебето
29.2.2012 0:48:21   
omorfo89
Хахаха интересен е тестот со зелката а јас исто така бев многу нестрплива да видам дали ке биде машко или женско. user posted image Ај здравје можеби за второто ке пробам user posted image

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Тест за рано одредување на полот на бебето
6.3.2012 17:38:57   
mama_sk
Trudnicki kade ste? Rekovte ke go napravite testot vikendov user posted image  si igravte li po doma, kakvi se rezultatite? user posted image

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Тест за рано одредување на полот на бебето
7.3.2012 12:22:29   
Mihaela 2010
Interesna rabota,bas citam i si vikam zdravje ke probam so vtoroto,bas i na koleska moja i kazuvav posto vo taa faza na zabremenuvanje e..

(Одговор на членот mama_sk)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Тест за рано одредување на полот на бебето
30.6.2012 17:49:53   
Snowhite RR
Дали во овој период има црвена зелка, баш можам да го направам тестов, зашто на следна контрола ќе одам дури средината на август, а нетрпелива сум да знам што е

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Тест за рано одредување на полот на бебето
26.3.2013 20:01:13   
Maria
Јас малку експериментирав зошто ме интересираше колку и дали дава точни резултати тестов со црвена зелка и го направивме со снаа ми,кога беше 13та недела бремена.Течноста се обои виолетова и замислете денес беше на контрола и и потврдија,девојче е.user posted image user posted image .Значи тестот ни покажа точно.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Тест за рано одредување на полот на бебето
2.4.2013 15:14:18   
kikicka
Мене ова со црвената зелка ми испадна дека е женско , ама со сода бикербона ми испадна машко, и сега user posted image user posted image
Како и да е ќе почекам па ќе видимеее што ке испадне точно. Инаку еве ја финтата со содата: Мочкаш во тегло и ставаш лажичка или едно пакетче сода Б. и ако се прават меурчиња како кај пивото тогаш е user posted image user posted image , но ако нема никаква реакција тогаш е user posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Тест за рано одредување на полот на бебето
9.7.2013 12:39:18   
Snow Queen
Ова со содава б. дефинитивно денес ќе го пробам и ќе ви пишам...user posted image
Пас после ќе споредиме дали е точно, дали ќе сепоклопи со кажувањето на докторката на следната контрола.

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Тест за рано одредување на полот на бебето
9.7.2013 13:03:55   
Палешка РР
И бабите наши знаеле нешто..можи да има вистина user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Тест за рано одредување на полот на бебето
9.7.2013 14:57:29   
Snow Queen
За методот, со содата бикарбона
Toa vвриење како изгледа?
Нешто се прави пена, меурчиња? Апла се гледа....или вриење со уво кога ќе се приближиш до чашата да чуеш како врие (како расипана боза)?

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Тест за рано одредување на полот на бебето
7.10.2013 14:04:50   
Sani_28
Jas go probav testot so soda i mi se pravese pena kako na pivo doktorka mi kaza deka 99 % e masko neznam sega dali i test pokazuva taka

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Тест за рано одредување на полот на бебето
12.10.2013 16:56:03   
snowbool
Ne mi se veruva, ama dosta zabavno mi izgleda ova so testovite, sepak mislam deka na eho i amniocinteza se najdobar dokaz. moetouser posted image ne se sramese uste rano si pokaza sto e na eho .user posted image

(Одговор на членот Sani_28)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Тест за рано одредување на полот на бебето
4.8.2014 9:51:19   
Ki4iko
Мочкаш во тегло и ставаш лажичка или едно пакетче сода Б. и ако се прават меурчиња како кај пивото тогаш е , но ако нема никаква реакција тогаш е

Баш го направив ова денес,и ништо не се случи во чашата ,немаше ни меури,ништо ,содата си остана долу ,дури и промешав и пак ништо, ќе видиме дали ќе погоди експериментов,за една недела сум на ехо, па ќе ви кажам user posted image

(Одговор на членот snowbool)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Тест за рано одредување на полот на бебето
4.8.2014 12:42:41   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ki4iko

Мочкаш во тегло и ставаш лажичка или едно пакетче сода Б. и ако се прават меурчиња како кај пивото тогаш е , но ако нема никаква реакција тогаш е

Баш го направив ова денес,и ништо не се случи во чашата ,немаше ни меури,ништо ,содата си остана долу ,дури и промешав и пак ништо, ќе видиме дали ќе погоди експериментов,за една недела сум на ехо, па ќе ви кажам user posted image


Хахахахахахаха и јас ова го правев пред некој ден и ми излезе без пена, без реакција, демек user posted image . Ајде да видиме :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Тест за рано одредување на полот на бебето
29.10.2014 8:54:32   
Anuska14
Jas vecer ke gopravam ova so sodata i ke pisam info utre....

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Тест за рано одредување на полот на бебето
29.10.2014 11:19:56   
blond
Ahahahaha bas interesno, Aj ke go napravam i jas, iako ne veruvam vo ova, ama cisto da go nerviram mm :D

(Одговор на членот Anuska14)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Тест за рано одредување на полот на бебето
27.7.2015 15:27:33   
mamicka8
E SEGA GO PRAVEV TESTOT SO SODATA I NA CASKATA OD EDNATA STRANA SE POJAVIJA SITNI MEURCINJA AMA BEZ PENA BEZ NISTO I SEA OVA STO ZNACI??? user posted image ILI user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 42
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?