|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Страв од лекари?
25.10.2011 9:41:29   
anedespo
Moite ne se plasat. Naviknati se na bockanja. Uste od mali im pravam redovni kontroli na krvta zaradi anemija i toa im e rutina sega. A sinot od sto bese preterano bolezliv so cesti infuzii i venozna terapija, naviknat e i na zemanje krv od vena i ne place i togas. Za greota e. 

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Страв од лекари?
25.10.2011 10:33:18   
Mihaela 2010
Samo sto ke stamneme vo Neuromedika pocnuva da se zali,da kenka ,place i kako se doblizuvame do ordinacijata place.Od sekogas bila takva mislam i takva ke si ostane...ne gi saka doktorive i kraj user posted image

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Страв од лекари?
27.10.2011 9:42:53   
majan
Ова моево само што ќе ја види  матичната почнува да плаче. Се утепува од плачење мислиш некој го дере. И не само со матичната, уствари кога и да види бел мантил е така. Незнам од каде толку страв. 

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Страв од лекари?
23.12.2011 15:24:16   
vezilka RR
Никола до пред два месеци не се плашеше од доктор. Ниту плачеше, ниту се дереше и кај матичниот и на вакцини..Арно ама после операцијата скроз се измени. Сега вришти и се дере и неможам да го додржам да го допрегледаат. Јас си го поврзувам со операцијат, а можеби е и некоја фаза низ која поминуваат сите деца..Ќе видимеuser posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Страв од лекари?
30.1.2012 21:03:41   
penelopa
Не страв уплав има син ми од доктори...редовно вришти кога одиме и на обичен прегледuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Страв од лекари?
31.1.2012 9:39:16   
arh_diz
Zasega nema strav od lekari , koga ke ja idi negovata doktorka vika Tai Tai i se raduva.Ili ke zazvoni nekoj na vrata i toj misli taa doagauser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Страв од лекари?
31.1.2012 10:56:34   
JovanaJ
Nie nemame voopsto strav od lekari. Nitu koga bese mal.
E sega imame strav od zabari...user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Страв од лекари?
24.11.2014 11:47:26   
Mila mamicka
Воопшто немаме страв од доктори. Уште кога беше мал, и за земање крв, и за вакцини, и за редовни контроли, секогаш беше расположен и никогаш не плачел. Педијатерот му е супер, има некој другарски однос со неа, и супер поминуваме. Досега двапати го носев и на стоматолог, и ептен убаво поминавме, интересно му е. Дома дури имаме и сет играчки за доктори, и тој многу сака да глуми доктор и не прегледува сите по ред.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Страв од лекари?
24.11.2014 11:50:10   
Defne90 RR
Se plasea mnogu porano od odenje na lekari ama so tek na vremeto se naviknavme i sega nemame kojznae kakvi problemi okolu toa.Pogolemiot voopsto ne mi pravi problemi,pomaloto dodeka da vlezeme vo ambulanta negoduva ama posle se smiruva.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Страв од лекари?
24.11.2014 11:51:41   
AneLav RR
И моиве деца немаат страв од доктор дури со радостии одат да им направела докторката диши диши. Ниту пак некогаш ги имам плашено со доктори.Ама пак и никогаш ги немам излажано за ништо . Пред да одиме на доктор им објаснувам што ќе им прават и гледаат дека не ги лажам па ми веруваат. Децата сакаат да знаат што ги чека, што следува за да немаат страв.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Страв од лекари?
24.11.2014 12:13:20   
Mila mamicka
ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav RR

И моиве деца немаат страв од доктор дури со радостии одат да им направела докторката диши диши. Ниту пак некогаш ги имам плашено со доктори.Ама пак и никогаш ги немам излажано за ништо . Пред да одиме на доктор им објаснувам што ќе им прават и гледаат дека не ги лажам па ми веруваат. Децата сакаат да знаат што ги чека, што следува за да немаат страв.


И јас мислам дека е многу важно да не ги лажеме децата само за да дојдат до докторот, туку претходно да им се објасни што ќе им прави докторот за да не се изненадат кога ќе стигнат таму.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 36
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?