|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња?
2.2.2014 0:17:43   
Defne90 RR
Jas so prvoto znaci imav tolku mnogu kiselini i gadenje mi pocnaa uste vo vtoriot mesec od bremenosta i traeja do krajot na bremenosta.Se rodi so kosa znaci si imase dosta po glavceto,bese mnogu svetla pa zatoa ne deluvase mnogu gusto.A so vtoroto nemav ni kiselini ni gadenje no i toa isto taka se rodi so kosa moze duri i poveke imase od prvoto.I sega e prav busavko ima 15 meseci a go imame sisano veke dvapati i toa salam sto se veli.Epten kosa ima.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња?
2.2.2014 12:35:09   
Mimi33
Првиот бебуш се роди со премногу коса...бујна и црна ама со тек на време почна да му паѓа и да му се обновува....Сега второто дали дека предвреме се роди немаше скоро ич косичка ќелавко беше хехеххе и веднаш кога се роди му викам на Др.Таше лелее дали е ова мое ќелавко и мало целото лигаво црно грдо бебе хеххе и тој се смее ми вика чекај некој ден ќе пркни и ќе биди лепотица и вистина срцушка на мама стана user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња?
3.2.2014 12:08:32   
princessa
kerka mi se rodi so mnogu gusta crna kosa, ne i ispadna ama i se obnovi postepeno, i osvetli. Do godinkata 3-4 pati ja sisavme so maz mi.user posted image user posted image user posted image . Sin mi se rodi so mnogu malku kosicka, kolku da mu e pokrieno glavceto. Sega na 6ipol meseci mu e 8mmuser posted image user posted image user posted image . I vo dvete bremenosti mi se gadese i imav kiselini, ama mi se cini deka vo vtorata bremenost se bese polosouser posted image

(Одговор на членот Mimi33)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња?
3.2.2014 12:34:03   
miana
Првата керка немаше многу коса, речиси ич... На првиот роденден таа е со голо главче,келав а а сега има убава густа долга коса до половина ( има 6 години)
а втората керка се роди со косичка, имаше како за репче user posted image сега има две години, шишана е еднаш и има коса до под ушињата user posted image
Киселини со првата керка имав повеке одколку со втората и мислам дека косата нема врска со киселините.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња?
3.2.2014 14:15:01   
deluxe
И двете деца се родија со долга ,густа и црна коса,долга до под ушињата user posted image
На ќерката и проретчи,додека на синот воопшто не му падна бебешката коса,напротив повеќе му се згусти.Пред првиот роденден беше стрижен 2 пати.Моментално на 17месеци има побујна и погуста коса од менеuser posted image user posted image user posted image

Немав ниту гадење,ниту киселини во бременоста,тоа се бабини муабетиuser posted image

< Поракaта ја уредил deluxe RR -- 3.2.2014 14:16:51 >


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња?
20.2.2014 17:42:17   
Snow Queen
Не беше ќелаво бебе, имаше косичка онака, колку да речам дека му беше покриено главчето

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња?
30.3.2015 23:42:40   
hopeless
Ќерка ми се роди скоро без коса.
И сега ептен малку косичка има, па плус плава и воопшто не и се познава. Сестра ми само ми вели да и ставам траки за коса, да личела на женско. Ама таа ич не ги сака. Син на мајка :-D

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња?
31.3.2015 10:52:47   
Neurotoxin RR
мојата се роди со многу коса и тоа црна, како ја бањавме секој ден почна да и осветлува и сега ја има најубавата златна боја, сакам таква ди остане

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња?
1.4.2015 21:53:48   
hopeless

ИЗВОРНА ПОРАКА: Neurotoxin

мојата се роди со многу коса и тоа црна, како ја бањавме секој ден почна да и осветлува и сега ја има најубавата златна боја, сакам таква ди остане

Исто и на мојата и беше црна косичката кога се роди.
Сега и е осветлена баајѓи. На тато плавуша user posted image

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња?
2.4.2015 5:22:30   
rici
Prvoto dete imase mnogu kosa, a vtoroto imase ama ne tolku kolku prvoto (i toa crna )

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња?
2.4.2015 11:54:39   
Gardenia
Мојата се роди со косичка како потемна така,и после 40 дена почна да и паѓа посебно напред,а позади и останаа како перчиња и сега нема многу коса,почна да и расте посветла.Има ли некој друг што му паднала косичката?

(Одговор на членот rici)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња?
2.4.2015 14:31:53   
Melanija RR
Да Гардениа паѓа по малку но брзо пак ќе порасне.Изгледа не баш убаво но така бидејќи е мекана потоа излегува поцврска и за шишањеuser posted image

Моето имаше малку коса кафенка и баш беше таманuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња?
2.4.2015 14:41:54   
hopeless
Normalno e da paga kosickata. I mojata bese kelava pozadi eden period, no brzo i porasna nova kosicka. I sega i e ubavo izednacena, ne se ni poznava deka i pagala.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња?
21.4.2015 21:59:11   
Mihaela 2010
I dvete kerkicki gi rodiv so kosa..i toa bas imaat kosicka..

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња?
21.4.2015 22:22:51   
lukajana RR
Јас Л го родив без ич коса а Ј имаше многу коса по целото главче ама и киселини имав многу од седми месец до крај дури и на пораѓај отидов со киселини

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња?
22.4.2015 13:03:12   
Malecka23
SO prvoto imase kosicka ama ne tolku mnogu.A sega vtorovo ima ama bas ko za masko bas mnogu ksicka.Mozebi i zatoa imav poveke kiselini vo vtorava bremenost

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња?
23.4.2015 10:44:01   
Snowhite RR
Михаил немаше коса кога се роди, само едно опавче назад, а Јана да имаше коса и тоа бајаги, а со кислените кај мене обратно беше, за М имав многу киселини, а за Јана немав ич

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња?
17.5.2015 13:01:11   
blond
Второво има многу повеќе косичка за разлика од првото.Од прилика 3-4 прста долга и црна :)

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња?
31.3.2016 10:08:47   
СветлеБ
Малиот мој се роди со косичка, не многу густа, но сепак можеме фризура на боцки да му правиме user posted image
А јас имам и едно прасање ако некој може да ми одговори. Пред некој ден забележав на капчето дека има влакненца испаѓано. Како некое кутре кога се лиња user posted image Дали тоа е нормално, така да му паѓа косичето?user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња?
31.3.2016 13:43:13   
Neurotoxin RR
Нормално е, на многу бебиња им паѓа косичката со која се родени и после им расте нова.

(Одговор на членот СветлеБ)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња?
31.3.2016 13:54:36   
lolla RR
СветлеБ сосема е нормално, таа косичка ке му падне и ке му израсне нова.

Л се роди со густа црна коса (јас и мм сме плави) па му падна и сега има долга руса косичка.

(Одговор на членот СветлеБ)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња?
8.4.2016 16:27:04   
Kvisko
Ј се роди со многу коса. Јас имав киселини ама мислам дека тоа нема врска.

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 47
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?