|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 17 18 [19]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Со или без свекрва дома?
30.11.2014 19:00:23   
caciana
Sakam da ziveam so svekrva .. ete jas sum takov tip na covek sakam POMOS...a znam deka taa vo idnina mnogu ke mi pomogne user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 451
   RE: Со или без свекрва дома?
30.11.2014 19:03:43   
blond
Pred da se mazam velev deka sakam so svekrva.
Ama kako minuvaat godinite vo brak, iako sme na razlicen sprat, sepak bi rekla bez. Edna na druga da si odime na gosti najubavo... Ne deka mi smeta pomosta okolu mali (go gleda koga sum na rabota), ama suma sumarum koga ke se zemat vo obzir site faktori, podobro bez.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 452
   RE: Со или без свекрва дома?
30.11.2014 19:08:52   
scared RR
Без свекрва дефинитивно. раат сум, не викам дека некогаш и таа е од помош, ама сметам дека повеќе ќе одмогне отколку помогне user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 453
   RE: Со или без свекрва дома?
30.11.2014 19:52:14   
Ki4iko
Јас не живеам со свекрва,ама живее блиску до нас и секогаш си ја барам, ептен ми помага user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 454
   RE: Со или без свекрва дома?
14.12.2014 8:17:42   
tincule
Без дефинитивно, што ако ја имам повеќе ми одмага него што ми помага, од што се лењави сега се шетам со детево ко идиот зашто тргнав на работа па нејќат да ја чуваат и морам кај моите па морам и таму да спијам и? Ко циганки двете шетај се со куферите секоја недела. Абре сами најубаво демек ќе ми помагале ништо од помош не видов дури и по нив трчав со мало дете ко будала. Далеку од очи поблиску до срце ајт таму. Сите не се за живот во заедница тоа е факт.

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 455
Страница:   <<   < Претходна страница  15 16 17 18 [19]
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 17 18 [19]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?