|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Со дете на театар/кино
7.12.2013 21:24:50   
Felly RR
Кај нас бидејќи киното профункционира пред некоја недела, баш имав желба да одиме сите заедно. На М и објаснувавме како е во кино, ама таа не знам од што се исплаши, и не сака да оди во кино. Не знам како го замислува. user posted image
Што мислите која е соодветна возраст за кино/театар? Од која возраст вашите дечиња сами почнаа да пројавуваат интерес за кино/театар?
Дали вашето детенце има некоја омилена претстава или филм што сака редовно да го следи?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Со дете на театар/кино
7.12.2013 21:29:55   
Mihaela 2010
Nie do sega M ne sme ja odnele vo teatar a od lani se tokmime,ama mislam deka za lani se uste bese mala i neznam kako bi reagirala
za sega znam deka e spremna i deka ke i bide zabavno i interesno
bevme na zlatno slavejce ovaa godina i mnogu ubavo si pominavme,ne se isplasi nitu od temnicata nitu od guzvata nitu od glasnata muzika,mnogu normalno i ubavo go profati seto toa i znam deka i vo teatar ke bide isto taka ubavo
planiram da ja nosam na Alisa vo zemjata na cudata,edna prijatelka minatata nedela bea i rece deka bila ubava pretstavata
\taka da Felly sekoe dete e razlicno ti najdobro si znaes kako bi reagiralo tvoeto,mada na 4 godini mislam deka vekje se razbiraat i deka bi trebalo da uzivaat vo teatarskite pretstavi

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Со дете на театар/кино
7.12.2013 22:52:06   
Snowhite RR
И јас до сега не сум го однесла ниту на кино, ниту на театар, ниту па на детски фестивал и појма немам како ќе реагира, а и јас читав дека во недела на кино има детски претстави и добив желба да го однесам, ама него не му објаснив ништо и не знам дали ќе сака да иди, баш ќе го однесам некоја недела, па ќе пишам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Со дете на театар/кино
8.12.2013 23:58:13   
niki
Prv pat na kino bevme na cetiri I pol godini, gi gledafme strumfovi, togas kerka mi prozboruvase grcki pa filmot go gledase samo preku slikite I ne Ibese mnogu interesno, posle pauzata pri kraj mi zaspa, nekolku nedeli podocna koga go sovlada jazikot ja gledavme barbi I togas bese voodusevena ottogas postojano ja sledime programata I gi gledame filmovite sto ke ja zaintrigiraat, sme bile I na 3d proekcii
Odeneto na kino za nea e dozivuvanje so site marifeti pukanki sokce se castime togas
Interesno sto na pocetokot treilrite pred proekcija gj sledese so zatnati usi
Teatar nemame no povremeno doagaat goagaat teatarski trupi pa sto preku skolo sto vo nasa organizacija gledame pretstavi I uziva I vo toa
Edinstveno sto ne I se dopaga e tradicionalniot grcki teatar so senki (valjda taka se vika karagiozi)
A


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Со дете на театар/кино
9.12.2013 15:47:03   
rina13
На фестивал детсκи бевме пρед еден месец,не беше нешто заинтеρесиρана.Во κино и театаρ не сме биле. Се во свое вρеме мала е сеуште.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Со дете на театар/кино
9.12.2013 15:53:36   
Martins mom
Аааа мојот багабонт длабоко во себе има уметничка душа изгледаuser posted image Фестивалче во градот немаме пропуштено, а исто така и театарски и куклени претстави обожава. Е тогаш е мирен и вниманието му е насочено 100%. На кино го немам однесено.

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Со дете на театар/кино
10.2.2014 19:50:44   
mosa
Na potocinja bevme pred 2 godini ama ne bese mn zaintereiran,a sega e veke pogolem i mi vika deka saka da odi.Za zal godinava ne uspeavme da otideme na zlatno slavejci.Sega sakam na teatar da go nosam da vidam kako ke prifati.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Со дете на театар/кино
11.2.2014 11:09:35   
Slagjana
На кино и театар немаме појдено сеуште, а на 3 и пол години бевме на некоја приредба од детски хор. Прво беше воодушевена, а по неколку песни почна да вика да си одиме. Издржа 40 минути и си заминавме. Било што да е ќе и биде интересно најмногу половина час.

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Со дете на театар/кино
16.3.2014 10:42:17   
Snowhite RR
Се спремаме со Михаил за на кино, едвај го кандисав, страв му било од темница, па од филмот и не знам уште што не измисли за да не одиме, ама еве сега се кандиса, па ќе видиме дали ќе доседиме, ќе пишам покасно импресии

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Со дете на театар/кино
16.3.2014 11:20:48   
Felly RR
Кај нас и во градинка имаше предлог - дали на кино да ги носат, дали на претстава , ама ништо еве не испадна од тој предлог. А така кога сите дечиња одат заедно мислам дека побрзо ќе се убедат, баш ќе прашам што се случи со предлогот.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Со дете на театар/кино
16.3.2014 13:53:35   
Snowhite RR
Се вративме ние и убаво поминавме, Михаил доседи до крај, само прикрајот малку му здосади па почна да ги брои столчињата и да кажува кој број бил напишанuser posted image , додуша и мене ми беше досаден тој дел, се на се, задоволен беше и сакал пак да одиме.
Е сега малку ми сметаше, непристојоното однесување на другата публика, т.е. мајка со три девојчина, не знам дали сите беа нејзини, кои цело време стануваа и одеа во тоалет и пак назад и така цел филм, а не беа баш мали, а особено на жената која ништо не направи за да го спречи нивното однесување, ама тоа е нашата култура и тоа е веќе друга тема
А во градинка и кај нас спомнаа на родителската и требаше да размислиме и да кажеме кај воспитувачките дали сакаме кино или театар, макар што на родителскава, родителите повеќето рековме дека сакаме и едното и другото, ама оттогаш и кај нас никој ништо не спомнал

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Со дете на театар/кино
30.3.2015 9:15:06   
Snowhite RR
Јас пак на темава
Вчера бевме на театар, и на Михаил многу му се допадна претставата и навистина беше интересна, ќе морам почесто да го носам на вакви работи зашто навистина ужива

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Со дете на театар/кино
30.3.2015 9:49:21   
blue_blue
Во саботата бевме на претставата Бескрајни соништа и многу им се допадна, а и мене user posted image Топло ја препорачувам зошто не е класична претстава туку некој вид на мјузикл, ама многу интересно. Инаку, и 7Д во Рамстор суште ни е хит.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Со дете на театар/кино
18.1.2016 19:42:50   
mommy_angels RR
Во саботата бевме во кино и супер си поминавме.А имаше трпение и го изгледа целиот цртан,Мечокот од север( user posted image )а богами и мама user posted image . Планирам малце почесто да почнам да ја носам,а со ова семејните пакети што ги нудат во Синеплекс и не е толку скапо.

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 14
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?