|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сладолед
27.3.2012 11:58:19   
dostickage
Nie lani koga jadevme on jadese prvo pa posle mu go krievme sladoledot za da mozeme nie da go dojademe.Kolku i da mu dades eve mu bese malce.
Godinava pak kje davam.
Obicno jas jadam sladoled u site sezoni ama godinava nesto utnav pa ne sum kupila uste samo ednas na rabota u fevruariuser posted image  

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Сладолед
27.3.2012 12:01:40   
rina13
mojava poima nemam dali ke jade sladoled jas I mm ne jademe mozda ke mi tekne nekogas da I dadam ko za proba da vidam dali ke I se sviga.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Сладолед
5.7.2012 13:27:00   
Felly RR
Дали ја прочитавте денешната статија за сладоледот? Дали вие им давате на вашите дечиња, и од кога почнавте со сладолед?

Ние оваа година редовно кога излегуваме на шетање, купуваме и сладолед. На почетокот дома и давав- не сакаше, ама еднаш и купивме кога бевме излезени, и сега обазевно се зема на секое излегување. Дури пред некој ден, плачеше за два сладоледи да има.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Сладолед
5.7.2012 13:29:24   
AnnaMolly RR
Јас му купив едно топче сладолед во корнет на Филип, од чоколадо беше. Му дадов, лижна двапати, ми го даде и ми вика Не ми е убаво.
После неколку дена поминувавме од кај истата слаткарница, ми побара сладолед. Му купив од ванила овојпат, лижна 4-5 пати, пак не му било убаво.
Вчера на гости ни понудија сладолед, Филип вика Јас не сакам, не ми е убаво! user posted image

Значи, не сме љубители на сладолед. Освен ако не направат некој со вкус на смоки! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Сладолед
5.7.2012 14:44:59   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR


Значи, не сме љубители на сладолед. Освен ако не направат некој со вкус на смоки! user posted image user posted image user posted image


И Никола не сака сладолед..а ако најдете ваков викајте user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Сладолед
5.7.2012 15:24:50   
AnnaMolly RR
Ќе здробиме смоки, ќе ставиме јогурт, ќе им брцнеме по едно стапче и ете ти! user posted image И после патент на производот. Двајца муштерии сигурно ќе имаме user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Сладолед
5.7.2012 18:31:00   
Snowhite RR
Јас многу се трудев оваа година да не го запознава се уште, иако ми беше многу тешка мисија. Е денеска имав гости, другарки и нив ги почестив сладолед, а за децата планирав пудинг, ама кога го видоа сладоледот, пудингот не го ни погледнаа, така денеска јадеше може да се каже за прв пат, ама растопен. Не знам зошто, ама јас сум против сладолед да се дава на мали деца, ми е страв да не го фати грлото

< Поракaта ја уредил Snowhite RR -- 29.9.2014 11:58:57 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Сладолед
5.7.2012 18:50:09   
Felly RR
Грлото мислам не може да го фати од сладолед, повеќе може од ладен пијалак - оти тоа наеднаш ќе го испие, а сладоледот ќе си лижнува по малце и мислам нема гајле. М лани јадеше, па годинава кога и понудив дома не сакаше, ама овој од чаршија изгледа поубав е.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Сладолед
5.7.2012 22:58:57   
Maca25
Н. јаде по 2 пати на ден сладолед!! не знам веќе што да и правам!Ако и речам дека немам пари во моментот за сладолед, си вади од нејзината каса и ми дава, само за да и купам. Викендов ќе си правам домашен сладолед.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Сладолед
22.9.2014 17:54:07   
Felly RR
Ние цело лето уживавме во вкусот на сладоледот, но не повеќе од една топка, или оние од нестле различни вкусови - банана, лубеница (зошто чоколадото го избегнуваме). Прво не го сакаше домашниот што и го спремав, но откако проба неколку пати - го пројаде и тој, па цело лето си имавме различни сладоледи на мени.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Сладолед
29.9.2014 12:03:09   
Snowhite RR
И ние ова лето скоро секој ден јадевме сладолед, ама само по еден. Михаил покасно проба салдолед на некои 2 и пол години, а Јана еве ова лето е година и пол и таа со Михаил јадеше сладолед, едноставно не можеше да не и дадам кога го гледа и бара, плачи, некогаш успевавме да се скриеме или да му купам додека таа преспива или ќе му речев да го јади на тераса на пример да не го гледа

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Сладолед
29.9.2014 14:55:24   
Mihaela 2010
M od sladoled obozava samo jagotka vo kornet...kornetite posebno gi jade pa se slucuvalo od slatkara samo korneti praznuser posted image i da barame

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Сладолед
30.9.2014 12:15:00   
sandriana RR
Јас сладолед и во зима јадам - обожавам млечни и чоколадни вкусови, а Тина годинава прв пат изрази желба за сладолед, на 3 години. Но не јадеше секојдневно, туку да речеме 2-3 пати неделно, и тоа некој чоколаден на стапче (од фрижидерите на Нестле или Цермат), или пак 2 топчиња од слаткарницата каде преседавме летово. Е корнет не сака, јаде од чинивче, или го остава корнетот на мама user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Сладолед
19.11.2014 13:13:45   
Mila mamicka
Јас не сакав да му давам сладолед на син ми, не од страв дека ќе го фати грло, туку заради тоа што сладоледот е многу благ. Ама ова лето, почна да јаде сладолед, и тоа најчесто татко му му купуваше, ама не се загрижив толку многу, сепак не јадеше секој ден. Догодина здравје, ќе му правам домашен сладолед со јогурт и сецкано овшје, барем поздрава варијанта ќе биде.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Сладолед
19.11.2014 15:57:56   
AneLav RR
И јас на моиве прв пат сладолед им дадов летово. Не дека нешто премногу се потресоа по сладолед ама не го практикував нон стоп.Многу ретко еднаш во две недели. А во однос на благото моите прв пат чоколадо пробаа на годината и тоа животинско што е повеќе на какао.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 40
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?