|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
5.12.2014 9:24:48   
Mihaela 2010
Kako sto si pominuvaat denovive,se priblizuvame kon krajot na 2014 godina
Po sto kje ja pametam :
Mislam deka prethodnata godina mi bese nekako po vozbudliva,mnogu raboti i desavki se slucija vo moeto semejstvo,a za ovaa godina ke kazam deka mi pomina mirno,bez nervozi nekoi pogolemi.
Mm gi zavrsi ispitite konecno,pa slednata godina ke go ceka magistriranjeto,ama toa vo narednata ke kazam
Ete jas si ostanav trudna,zelbata ni se ispolni,pa noviot clen ke si dojde 2015
Site sme fala bogu zivi zdravi i se uste na broj,toa mi e najvazno
Imase ubavi momenti,radosni,zaednicki,....
Izgleda 2015 ke bide po vozbudlivauser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
5.12.2014 10:26:38   
Melanija RR
Напорна година за многу што user posted image

Од вадење на прво запче на М до проодување и прв роденденuser posted image
Мм малку на пат ,подобра позиција на работа и плата user posted image
А јас домакински и мајчински уморна но задоволнаuser posted image

Се кратко и јасно ,изгледа малку но е многу user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
5.12.2014 17:21:48   
sandriana RR
Е оваа година пак има могу за паметење user posted image
Пред се, веднаш на почетокот на годината, околу Божиќ, сфатив дека сум user posted image , па турбуленции по мојата психа user posted image . Благодарение на тоа, си реновиравме по дома, па во Септември се роди бебе И user posted image
Во суштина, ќе ја паметам по убавите дешавки, другите ќе си ги стаам у некоја мозочна фиока забаталена user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
5.12.2014 18:36:58   
Snowhite RR
Оваа година нема нешто по што би ја паметела, барем некои посебно убави работи не. Најверојатно оваа година ќе помнам по депресијата на мм и што на крај сепак успеавме да ја ставиме под контрола

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
5.12.2014 19:11:38   
niki
osven preminuvanjeto na deteto vo skolarec sto pocna vo 2013, nejzinite uspesi koi ne raduvaa i obvrski koi ni se nametnaa nisto drugo posebno
rabotevme mnogu, generalno pozitivna atmosfera nekolku negativni incidenti na mm so negovata familija koi ke gi izignoriram i zaboravam dur da zavrsi godinava i tolku
no news good news sto bi rekle engleziuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
5.12.2014 19:22:18   
Палешка РР
Имаше многу.
Прво матура на Марио, па одмор со девојката, па запишување на факултет, па барање станови, па и еден инцидент со становите и гордоста што ете моето дете стана академски граѓанин.
Исто и малово пуфче тргна за прв пат во градинка, па солзи, па секирации, па плачки рикачки, песнички и приказни и многу нови другарчиња. Ете горда сум и на себе што го издржав сето тоа и што не потклекнав и не престанав да ја носам.

Исто така сум задоволна што конечно го напишав текстот за тато, кој ми тежеше сигурно повеќе од 5 години.

Убава година!

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
5.12.2014 19:38:07   
tincule
Ех си го добив моето најмило цуце, ќерка ми user posted image user posted image Многу свадби, многу веселби, вклучувајќи ја конечно и мојата user posted image user posted image Ама годинава ќе си ја памтам по цуцето кое убаво ми го смени животчето, бубка од мама еве вака јавно user posted image Другото и не е за паметење си помина и нема што да му се замарам. Позз

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
5.12.2014 22:03:59   
nataly86
Изминатава година ја облежа дефинитвно мојата бременост (долго очекувана со сите пропратни перипетии околку неа и со неа user posted image ) и секако раѓањето на моите две ангелчиња....Оваа година станав МАЈКА до сега најубавиот момент во животот!

(Одговор на членот tincule)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
5.12.2014 23:19:47   
Dilina
Станав снаа, сопруга, но што е најважно станав мајка. user posted image

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
5.12.2014 23:24:45   
mamicki
За жал, во оваа година ми се случија повеќе работи кои се за заборавање, а не за паметење. Најмногу пак ме израдува тоа што конечно собравме храброст и целосно го реконструиравме купатилото, а направивме и некои други, поситни зафати.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
6.12.2014 0:03:45   
Defne90 RR
Јас најискрено 2014 година ми излегува дека ќе ја помнам по поголем број на лоши отколку на добри работи.Ама па си мислам без позитивен став не се оди во новата,така да ги оставам сите лоши и неубави работи во старата и храбро тргнувам кон новата 2015 со надеж дека поубави работи ме чекаат и дека ни налик нема да биде на 2014.И така ќе се потрудам да ја запомнам по неколкуте добри работи што ми се случија,како тргнувањето на синко на градинка и успешното прифаќање на новата средина,раѓањето на бебиња на блиски пријателки,убавите мигови со мојата фамилија.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
6.12.2014 0:26:50   
mama_06
Оваа година прославив јубилеј-деценија на работа! Десет години кои многу ме променија, моделираа и учеа.Благодарна сум за тоа.Оваа година славевме прв роденден и крштевка на малото синче,а поголемото полека ми станува маже.Оваа година ја поминав во постпородилна депресија и не можев да се нарадувам на сите убави работи кои се случуваа, но исто така си ветив ,,Така веќе НЕ!!. И последно, но исто важно е што ЗАТВОРИВ КРЕДИТ!!!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
6.12.2014 3:46:41   
bucko mal
mama_06,za krediototuser posted image user posted image

Ovaa godina ja odbelezaa nekolku nastani:
Zapocnuvanjeto na M vo gradinka
Zavrsuvanje osnovno skolo na golemiot sin
Jas gi poloziv site ispiti od Level 3,za dve godini ke se pofalam so Diploma.Se nadevamuser posted image
Renoviranje po doma I nova kujna-moram da ja spomnam hihiihihi
Sekojdnevnite slucuvanja po doma,mnogu ljubov I smea malku strest-so eden zbor uzivanje vo zaednickite momenti.
Imavme I neprijatna situacija,nadvor od nasata familijavo koja bevme I nie zasegnati.Ete I po toj neubav nastan ke ja pametam 2014.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
6.12.2014 9:54:35   
Felly RR
Мината година ја одбележаа лошите работни односи кај мм што резултираше со негово заминување од работа и нерасчистени сметки. Се надевам дека до крајот на годинава ќе се среди барем тоа што е нерасчистено од старото работно место, па во новата да си најде некое подобро.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
6.12.2014 13:26:12   
Ilina87
Искрено 2014 година не ми беше многу среќна година и сакам што побрзо да дојде новата со надеж дека ќе се случуват поубави работи.
Во оваа што поминува се соочив со многу проблеми, лошо здравје на најблиските, неможност да најдам работа според струката итн.
Имаше и убави и среќни моменти со син ми, тие ми се светла точка.
Би сакала Новата 2015 да ми биде добра и убава како 2013 година.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
6.12.2014 14:18:36   
Hopeful RR
За нас 2014 излезе одлична година - започна со неуспешна инсеминација, а заврши со успешно ивф, и здравје, две бебуфки во 2015 user posted image
Секако, имаше и неубави моменти, мм дел од годината беше на пат, татко ми не е добар со здравјето, некои моменти на работа, одморот не ни се погоди, но се на се, убава година. Во секој случај, се надевам дека 2015 ќе биде уште поубава и поуспешна за сите нас!

< Поракaта ја уредил Hopeful -- 6.12.2014 14:22:39 >


_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
6.12.2014 14:42:11   
kapina
2014 ke ja pametam za zal samo po neubavi raboti

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
21.12.2015 11:09:42   
bucko mal
Za zal ovaa godina ke ja pametam po neubavi raboti.
Godinata ja zapochnavme so preubav odmor. Koga se vrativme pocna M chesto da se razboluva i gi poremeti site planovi po doma. Se taka nekako naopaku idese za na kraj vo sredina na godinata izgubiv nekoj koj mnogu go skav.
Togash nauchiv sto znaci vistinska bolka, bolka koja i den denes mi go korne srcevo. Posle toa sleduvashe moeto prvo vrabotuvanje tuka, kupuvanje nekoi matrijalni raboti sepak na nisto ne se izraduvav kako sto treba. Nitu jas, nitu mojata familija.
Se nadevam do godina ke pisam mnogu poubavi raboti kako izminatite godini.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
22.12.2015 1:34:50   
MamaKiki
ubava godina, ne mnogu luksuzno-materjalno pominata ama toa ne mi e mi e merilo na srekata koja ja doziveav...
prvoto zapce na bebe, krstevkata, prvato lazice kasicka, prvoto mama, prvite cekorcinja.... user posted image
doziveav ljubov i seuste ja ziveam , bog neka bide milosliv da ja ziveaam ovaa ljubov i vo slednata i sekoja naredna togas ke si bidam najsrekna

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
22.12.2015 12:03:25   
marchi
Se nadevam do godina ke pisam mnogu poubavi raboti kako izminatite godini.
bucko mal jas ti posakuvam tebe a i na site clenovi na RR da imaat povekje srekja radost i najmnogu isponeti zelbi. e sega zivotot e takov da treba da se borime i da podnesuvame se i sesto.
doziveav ljubov i seuste ja ziveam , bog neka bide milosliv da ja ziveaam ovaa ljubov i vo slednata i sekoja naredna togas ke si bidam najsrekna
MamaKiki posakuvam taka da ti ostane cel zivot.
mene ovaa godina dobro mi pomina.nema od sto da se pozalam.ako Bog saka vo narednata da mi dade povekje vo red.se nadevam na uste edno detence vo narednata godina nekade pri krajot user posted image

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
23.12.2015 9:53:58   
miana
Ајде ја да си напишам
Оваа година ке ја паметам по убави работи..
Земав диплома - Магистратура ( знаете веке )
Си исполнив еден сон ( ја посетив Русија - Москва и Санкт Петерсбург )
ММ ми купи куче онакво за кое што сум мечтаела ( нажалост кола ја згази user posted image
user posted image user posted image user posted image )
Поминав лето без болештини на децава и одмори без да се враќам дома, заради некое од децава. Летото го искористивме максимално
Си го добив и долго очекуваниот Џип user posted image
Си добив и покачување на платата user posted image
Големата керка се запишна на играорна па сега во петок ке го имаме и вториот настап ( ова е гоолем напредок - детето мое има голема желба да оди на играорна и да се дружи )
Малата керка почна со англискиот во градинка и за брзо време ги совлада и азбуката и боите и месеците и деновите ( а може и многу други работи за кои незнам )


На тие работи се сетив моментално .. По овие работи дефинитивно ке ја паметам 2015 година. Па можам да кажам и дека ми беше најубава до сега и дајбоже сите идни години да ми бидат вакви и на сите вам ви посакувам само убавини во годините што следат!!!

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
23.12.2015 23:36:27   
Neurotoxin RR
Ќе ја паметам како една од најубавите години. Мислам дека немало година со толку радости во мојот живот. Крајот го одбележа купувањето на нашиот дом, и имам две желби, здравје за сите тројца и да станеме четворица догодина :)

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Што ја одбележа изминатава година?
17.1.2016 11:55:01   
Палешка РР
Тргнувањето на Миа на училиште, една правилна одлука на Марио, новиот директор на работа и дефинитивно контактите со кинезите кои ми донесоа ненормално позитивно искуство и знаење за прекуморски набавки, за нивната култура, обичаи.
Годинава ми беше убава и релаксирана и на работното место. Се на се - одлично.
Рингераја малку ни опадна лани, но годинава дефинитивно мора да го оправиме тоа user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 73
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?