|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што е забрането за вашите дечиња?
28.1.2015 10:51:13   
Felly RR
Денешнава статија ме потсети на темава. Па ајде малку да ја активираме.
Дали им поставувате вакви забрани на вашите дечиња, и што е за нив забрането?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Што е забрането за вашите дечиња?
28.1.2015 12:05:28   
bucko mal

Zabraneto e da pcujat I koristat navredlivi zborovi. Zabraneto e da jadat mnogu blagi,gricki,gazirani sokovi.Zabraneto e da pipkaat raboti koi ne se za deca I istite da gi oshtetuvaat.
Ne e zabraneto,da se prpelaat vo treva so novi alishta,da se izvalkaat so boichki,da igraat so voda, pesok.user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Што е забрането за вашите дечиња?
2.2.2015 17:30:41   
lukajana RR
Многу забрани не поставувам зашто сакам сами да оценат што е добро а што лошо зашто не сакам да изигравам џандар и децата да се кријат за да го прават тоа што сакаат.Сакам да им бидам другар да можат се да ми кажат без да се плашат од мојата реакција и не им забранувам ништо од аспект јадење пиење одење ваму таму играње шетање само често му кажувам на големото зашто малото уште не разбира како треба да се однесува што не е убаво да прави но не како дека нешто му забранувам туку само му укажувам што е добро а што лошо

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Што е забрането за вашите дечиња?
23.10.2015 23:17:27   
MamaKiki
самата на себеси за забранувам да седи на плочките во кујна, оти тој не знае што се тоа плочки јас трчам по него и му правам правец на движењето т.е лазењето ми смета по плочките... user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Што е забрането за вашите дечиња?
24.10.2015 23:12:21   
marchi
Ако Зборуваме за кафе не е забрането да се напие една голтка, но е забрането да испие цел филџан. Исто така и вино и пиво и ракија има пробано нп никако повеќе од една голтка. Забрането е сам да се качува и слага по скали, забрането е да буцка кај што има струја, исто и во оган...

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Што е забрането за вашите дечиња?
25.10.2015 15:37:37   
sandriana RR
Забранети се погрдни зборови и непристојно однесување, забрането е бакнување во уста со било кого и користење туѓ прибор.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Што е забрането за вашите дечиња?
26.10.2015 10:29:57   
tincule
Забрането е фаќање кршливи работи, чепкање во штекер, играње со кабли, чепкање за парно пошто се научила да го одвртува вентилот за испуштање воздух, некогаш се чудам ова дете од кај толкава сила има стварно. Брцање раце во канта за ѓубре user posted image И секако се што несмееме е и поинтересно нели.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Што е забрането за вашите дечиња?
27.10.2015 18:16:29   
marchi
Забрането е врескање на јавно место, пцуење, играње со тепање и карање...

(Одговор на членот tincule)
Непосредна врска до пораките: 33
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?