|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 7 [8]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: сексот после породување
3.1.2014 1:57:04   
Defne90 RR
Martins mam i kaj nas e istoto jas godina i dva meseci otkako sum porodena pa ete se uste nemam nekoja silna zelba za seks.Se razbira ponekogas i ke posakam i ke mi se javi golema zelba megutoa brgu mi pominuva ne za drugo tuku zatoa sto toa maloto retko koga ne ostava na mir.Za tebe ne znam no mene se uste mi nema dojdeno menzis otkako sum porodena pa mislam deka toa e edna od pricinite.Drugo sto vlijae ovde mislam deka se hormonite i preokupiranosta so maloto sepak sega grizata epogolema so dve deca.No najveke za toa e vinovna nasata zenska psiha se da bide sovrseno i perfektno i odednas koga ke se soocime so toa deka sovrsenstvoto ne postoi znaeme da se razocarame i ottamu se javuva toa cuvstvo sto ti i veruvam poveketo od zenite go imaat.Ne se sekiraj se ke se sredi koga bebenceto ke potporasne ke vidis,koga nema da bides postojano na strek dali place ili ne.Sega uzivaj vo galenjeto so svojot najdrag i samo opusti se i ne se zamaraj premnogu za toa taka najbrzo i najefikasno ke go resis problemcevo.Pozz i sekoe dobro.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: сексот после породување
3.1.2014 11:50:20   
Martins mom
Ме плаши тоа што не доживеав ниту една емоција,а мислам дека и мм го примети тоа.Па се прашувам дачи воопшто го сакам/посакувам?! Триста чуда си свртев во ум,сама си комлицирам...се тоа од разочарувањето.Уште полошо ми е што и тој не е нешто посебно ангажиран...

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: сексот после породување
3.1.2014 11:58:37   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom RR

Ме плаши тоа што не доживеав ниту една емоција,а мислам дека и мм го примети тоа.Па се прашувам дачи воопшто го сакам/посакувам?! Триста чуда си свртев во ум,сама си комлицирам...се тоа од разочарувањето.Уште полошо ми е што и тој не е нешто посебно ангажиран...

ahhhh Martins mom me iznasmea...abe normalno e toa posle poroduvanje,obvrskite okolu bebeto,okolu martin si go pravat svoeto,kako moze da si opustena koga prvo se uste si umorna i nenaspana...daj te si vreme,sigurno taka si se cuvstvuvala i prviot pat pa si podzaboravila kako bilo..

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: сексот после породување
3.1.2014 12:06:46   
miana
Jas so prvoto dete edvaj docekav da izminat 40 dena i imavme preubav seks,a so vtoroto bese malce potesko..Psiha,umorenost i baska epzootomijata mi bese mnogu losa a toa go uvidov pri prviot obid posle vtoroto dete.. Pa odmarav dolgo vreme dodeka mi se zaleci ranata asalno... Imas vreme ne se sekiraj, ke se vratite vo normala..

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: сексот после породување
3.1.2014 12:27:25   
Martins mom
Ми дадовте надеж,само се надевам дека дур да се среди нена да се оддалечиме,веќе доволно сме оладени :(

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: сексот после породување
3.1.2014 12:47:08   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom RR

Ми дадовте надеж,само се надевам дека дур да се среди нена да се оддалечиме,веќе доволно сме оладени :(

Ох Мартинс мам ,си заборавила,овој период си го поминала и со првото породување сигурно.Сега кога те читам се присетувам дека овие истиве работи и мене ми се вртеа низ глава после породувањето и првите обиди user posted image за секс.За се си треба време ,па така и за ова.А јас постојано му кажувам на маже ,колку повеќе ми помага,јас ќе бидам поодморена и почесто ќе си се почасуваме user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: сексот после породување
24.1.2014 14:55:20   
Мамичка85
Da prasam posle kolku vreme od poroduvanje imavte seks dali moze koga ke mi prestane krvarenjeto da imame seks ili treba da pocekam podolgo a ne mi se ceka 18 dena se pominati zosto valjda ranava zarasnala prirodno sum porodena user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: сексот после породување
24.1.2014 15:06:54   
sandriana RR
Мамичка85, во принцип самото тело си покажува дали си спремна или не да се впуштиш во однос.
Иако, мој совет е прво да си ја минеш контролата на гинеколог, после 40 дена. Но, ќе повторам, ако се чувствуваш спремна и твоето тело има потреба- одлучи сама.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: сексот после породување
14.6.2014 0:11:03   
Melanija RR
Првите 2-3 пати беа чудни како прв пат да ни беше user posted image после се по старо нормално не толку често и ретко спонтано.Ако заспие беб порано трк под туш па во кревет.Ама не секогаш се има сила а и навечер пак има работа по дома.Сега сум по организирана ( М има 10 месеци) па има време и за вакви активности user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: сексот после породување
24.1.2015 14:41:15   
Kacunka 86
епизотомија
Здраво јас сум нова на форумов,сакав да ве прашам нешто... Скоро месец дена има откако се породив со епизотомија,а пред два дена со сопругот пробавме да имаме односи..Откако се деси тоа наредниве денови почна многу да ми тече крв .Тоа и претходно по малце ми течеше нели што се чисти ,ама баш како што почна да се намалува ние пробавме и сега незнам дали направивме некоја беља или не.Се јавив кај матичната за да одам на преглед ама вика ништо страшно си добила.Како може да добијам толку брзо? И имам мачнина во долниот дел на стомакот,мала слаба болка... Што мислите ?

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: сексот после породување
24.1.2015 16:48:15   
lukajana RR
Можно е да си добила јас добивав многу рано на месец од пораѓај ништо чудно.А за сексот ако сте спремни физички и многу побитно психички можете да се дружите кога сакатеuser posted image .Ние чекавме преглед кај гинеколог а и некако ми беше страв и бев изморена такашто последно на кое помислував беше секс

(Одговор на членот Kacunka 86)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: сексот после породување
23.3.2015 8:53:02   
sandriana RR
Некој ќе си пишува во темата за искуства од сношти, некој тука user posted image
После второво породување, кое помина мноооогу полесно од првото, и воопшто многу лесно, без епизотомија, значи физичка пречка и болка немам, мене либидото ми е 0, и после минати 6 месеци.
После првото породување и сета физичка мака и бариера после епизотомијата километарска, едвај чекав да помине крварењето и да се дружиме со мм, и беше и квалитетно и квантитетно user posted image
Овој пат сум тапа на таа тема. Мора да се најде чаре да се враќам во форма user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: сексот после породување
23.3.2015 14:03:20   
lukajana RR
Ние два месеци по пораѓај почнавме со дружба ама поретко повеќе од други обврски колку од недостаток на желба после се вративме во колосек ама има моменти кога и мене не ми е многу до секс ,периоди се тоа сандриана рр ке помине кога ке потпорасне И ке ти текнува почесто на брачниот креветuser posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: сексот после породување
24.3.2015 0:38:52   
mamicki
По првиот пораѓај- мислев дека веќе нема да ми текне за секс. По вториот- веќе по 1 месец се сексавме како напалени тинејџери, кога и каде стигнеме, и тоа на моја иницијатива, којзнае какоми се имаа шекнато хормоните user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: сексот после породување
23.4.2015 11:09:44   
Mihaela 2010
E ova ke poceka uste malkyuser posted image ..kaj istrpivme tolku ke se istrpi ustw malku.ja do dusa ne sum ni pomislila ama mm bogami dobro izdrza

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: сексот после породување
11.5.2015 10:11:15   
Malecka23
Ee jas moram da se pofalam se seftosavme so mazle vcera na 35den od poragaj:).Neplanirano mnogu spontano duri i vo pola son go probivme mrazot na moja inicijativa.Celo vreme mu vikav cekaj posle 2meseca da idam prvo na gin ama ete jas ne izdrzavuser posted image .Dosta bese 9meseci apstinencija.Bese mnogu mngou ubavo.Mislev deka ke kenkam ke bidam stegnata no bas naprotiv.I sekako mnogu deluvase gelot sto go stavam Lactogyn koj posle procitav deka sluzel i kako lubrikantuser posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: сексот после породување
28.5.2015 11:39:47   
blond
Малечка и јас како тебе си велам ај да почема прво да помине прв преглед на гинеколог, ама тешко дека ќе се воздржам до тогаш user posted image
Иако апстинирав само последното тромесечие од бременоста, ама сепак ми се гледа ко вечност user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: сексот после породување
28.5.2015 12:02:10   
Malecka23
ja da ti kazam sum nenasitna.haha hormonive cudo pravat,MM mi se smee vaka ne sum bila ni decko i devojka ko bevme.Ama si se osdekam dobro i toa e toa

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 193
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 6 7 [8]
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 7 [8]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?