|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сексот и годините во брак
16.5.2014 1:35:26   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

se prasuvam sto ke bide koga nekogas ke dojde na red vtoroto dete? e togas mora edno so tatkoto edno so majkata da bide (barem privremeno )


Ние сме во таа фаза сегаuser posted image user posted image Спиеме на различни страни,но тоа не ни е проблем,преку ден знаеме да се сретнеме насамоuser posted image user posted image

koga se saka se naogja nacin vreme i mesto user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Сексот и годините во брак
30.11.2014 21:16:52   
scared RR
Иако не сме кој знае колку во брак, би рекла дека сега сексот ни е многу подобар од порано user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Сексот и годините во брак
30.11.2014 22:59:04   
blond

ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi


ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

se prasuvam sto ke bide koga nekogas ke dojde na red vtoroto dete? e togas mora edno so tatkoto edno so majkata da bide (barem privremeno )


Ние сме во таа фаза сегаuser posted image user posted image Спиеме на различни страни,но тоа не ни е проблем,преку ден знаеме да се сретнеме насамоuser posted image user posted image

koga se saka se naogja nacin vreme i mesto user posted image


Uf, ova me ceka so dve? user posted image

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Сексот и годините во брак
30.11.2014 23:17:57   
caciana
Ne mu ja mislam sega za toa,uzivam vo segasnosta,koga sme slobodni.user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Сексот и годините во брак
28.1.2015 23:36:26   
mommy_angels RR
Мистеријата е откриена user posted image user posted image user posted image не е ни до поминатите години ниту пак изгубената желба. СЕ Е ДО ВРЕМЕТО!!! Ни фалат едно два-три часа секој ден за да одмориме малце,па после се е поинаку.А кога детето не сака да спие ниту во друга соба,ниту пак на друг кревет,станува уште со петлите и не се дели од нас ниту на две минути(освен кога е во градинка,а ние тогаш нели сме на работа),нема ни С од секс.Си правиме излети од време на време,колку да не ни зараснат user posted image и си се помиривме дека така ќе биде во наредните неколку години. Ама леле мајко ,што ќе биде на стари години user posted image , има да скокаме еден на друг како напалени зајаци user posted image user posted image ,онака исто како во младоста user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Сексот и годините во брак
28.1.2015 23:53:23   
lukajana RR
Леле и јас викам пред брак повеќе секс паѓаше од сега а во ист кревет спиеме ние па со две деца едното станало другото легнало ама сабајле спијат па така компензираме, ама ке пораснат и ние се тешиме така па после ке биде што ке бидеuser posted image тоа се вика не умри магаре до зелена треваuser posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Сексот и годините во брак
29.1.2015 3:11:15   
Defne90 RR
Како одминуваат годините имам приметено така се намалува и сексот во бракот.Можеби тоа се должи на фактот што децата се сеуште мали па спијат до нас и ние едноставно не можеме да си истемпираме време погодно за секс.Ајде може кога ќе потпораснат и ќе почнат да си спијат во одделна соба а ќе не остават мене и маже сами во спална ќе ни се зголеми и желбата за секс.Сега не дека ја немаме ама ете брзо умира после неколку неуспешни обиди откако ќе претрпиш.user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Сексот и годините во брак
29.1.2015 9:57:06   
Malecka23
Uff zelba ima sekako i voopsto ne se namalila posle 4god brak.Ama moznostite malku ne ogranicuvaat.Sega vo bremenost teska apstinencijauser posted image ama se nadevam ke si nadoknadime posle toa.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Сексот и годините во брак
29.1.2015 12:04:11   
bucko mal
Se soglasuvam so mami,ne e do godinite pominati vo brak tuku do vremeto I obrskite. Momentalno sme poslobodni I se dokazuvame sekojdnevno deka se znaeme nie kako treba nego ete nekogash od prezafatenost se gubi zelba.
Samo kvalitetot da ne se menja toa e najvaznouser posted image

< Поракaта ја уредил bucko mal RR -- 29.1.2015 12:05:14 >


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Сексот и годините во брак
29.1.2015 12:19:19   
bucko mal
Cekaj Dafne90 tek ke ti se pojavuva zelba za seks.Tek koga ke dojdesh nakaj 30god. e togash ke vidish sto ke bde,teshko na mt.user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

Како одминуваат годините имам приметено така се намалува и сексот во бракот.Можеби тоа се должи на фактот што децата се сеуште мали па спијат до нас и ние едноставно не можеме да си истемпираме време погодно за секс.Ајде може кога ќе потпораснат и ќе почнат да си спијат во одделна соба а ќе не остават мене и маже сами во спална ќе ни се зголеми и желбата за секс.Сега не дека ја немаме ама ете брзо умира после неколку неуспешни обиди откако ќе претрпиш.user posted image user posted image
user posted image


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Сексот и годините во брак
29.1.2015 12:37:57   
Mihaela 2010
Iskustvoto si go pravi svoeto a bogami i obvrskite si igraat najgolema uloga.
Odvaj cekam da se porodam i da se stavam vo akcija..user posted image
Sega epten se vozdrzuvame, a i na mm mu bilo nekako sube.taka bese i so prvata bremenost pa i sega.amaaaa ke nadoknadam.u princip si postuem seks user posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Сексот и годините во брак
29.1.2015 13:34:19   
Ilina87
На тема секс слободно можам да кажам кај нас владее суша user posted image се поретко и поретко го практикуваме. Инаку во брак сме 3 години, а имаме секс 4-5 пати месечно. Не знам дали е до обврските, мало дете, живееме во заедница и се нема ни простор ни време. А можеби е и до нас, се почесто слободното време го поминуваме пред ТВ или компјутер. Ми недостигаат старите добри времиња user posted image . За жал не сум некој голем инцијатор за да ја поправам ситуацијата.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 37
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Dali nekogas?
Jana9

Dali nekogas zemate pouka od nekoja kniga,film,slucka?

Da (100%)

Ne (0%)


Број на сите гласови: 7

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!