|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 8 [9]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: секојдневно капење
23.4.2015 18:13:27   
Malecka23

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Od kozmetiki pri banjanje i jas osven sapynce za gaze ne koristam nisto.i sum protiv sekojdnevno kapenje.toa ostanalo od starite deka bebe raste u voda dur se banja.primer da i kazam ba majka mi deka nema da ja banjam sekoj den lom ke me napraviuser posted image
A i kaj stomaceto kozickata i se lupi neznam sto da koristam ili da ostavam pa samo od sebe ke se iscisti


Na Marko isto na mese mu se lupi i na racinjata i na stapalcata.Pedijatar go vide mi rece nema potreba so nisto dopolnitelno da mackam sama ke se obnovi

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: секојдневно капење
23.4.2015 22:39:24   
Cvekelencule
Мамички и јас сите три деца ги капев секој ден како шо пишувате сите како ќе течат постарите така ќе правиме .Со првото бев малда и не искусна свеќи ја капеше некое време пред да напрајме шест недели ,после јас си презедов обврска ама пуста навика и продолжив многу долго да ја капам па скоро до две години ја капев секој ден .И сега се чудам зашо дете ми било настинато ама тоа за второто ќе си знаеш.Е сега второто и нејзе ја капев до кај три четири месеци после почнав да прескокнувам преку еден ден па преку два дена и теравме .А со третото и него како и второто секој ден дури не потпркна и него на два дена почнав ,после се вратив на секој ден оти поврќаше многу и мирисаше не убаво и мислев дека кичмата си ја уништив од тоа влечкање корита и наведната во таа положба абе хаос и сега сме веќе големи се капиме три пати во неделата сите тројца и јас мислам само дека деца капам и ранам и цобирам игрчки така мамимички поздрав ама се запишувавuser posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: секојдневно капење
29.4.2015 7:28:28   
Malecka23
Lele mila sekoja cest.Bas tri deca kapenje,hranenje sobiranje igracki.Sekoja cest!

Inaku da se nadovrzam na mojot pogoren post.Na Marko mu se izlupi kozickata i se obnovi znaci nisto strasno.A toa sto imase kako osipce so Mustelata navistina mu se povlece.Stvarnoe skapa ama epten e dobra i zavrsi super rab

(Одговор на членот Cvekelencule)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: секојдневно капење
30.4.2015 15:16:33   
marchi
Svaka cast za cvekelencule user posted image jas sum za Kapenje sekoja den ama na leto i toa kaj pogolemki deca. Stefan sega na 2 godinki se poti nenormalno i nema smisla da ne go kapam sekoj den. Ete eventualno na 2 dena neka bide.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: секојдневно капење
17.5.2015 13:04:45   
blond

ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Od kozmetiki pri banjanje i jas osven sapynce za gaze ne koristam nisto.i sum protiv sekojdnevno kapenje.toa ostanalo od starite deka bebe raste u voda dur se banja.primer da i kazam ba majka mi deka nema da ja banjam sekoj den lom ke me napraviuser posted image
A i kaj stomaceto kozickata i se lupi neznam sto da koristam ili da ostavam pa samo od sebe ke se iscisti


Na Marko isto na mese mu se lupi i na racinjata i na stapalcata.Pedijatar go vide mi rece nema potreba so nisto dopolnitelno da mackam sama ke se obnovi


Јас пак почнав со бебешко масло да мачкам на местата каде што се лупи user posted image немав појма дека е нормално user posted image


(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: секојдневно капење
18.5.2015 9:56:05   
Malecka23
Blond nisto strasno pa i jas posle toa pocnav so mlekce da go mackam se izlupi se i se obnovi.Inaku vo pogled na sekojdnevno kapenje Marko pocnav da go banjam i po dva pati na den.Dete se poti mnoogu a oblecen e ko da e nadvor +40.Duri go faka tolku mnogu nervoza od toplo pa ke go izbanjam i ke mu olesni.Se mislam sot ke bide vo juli mesecuser posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: секојдневно капење
28.5.2015 11:24:03   
blond
Јас вчера не ја избањав, некако многу ладно ми се виде времево, а малава е страшно зимурлива, ако не е добро покриена одма цимоли, не спие. Еве сега е покриена со две кебенца и дуфа, претходно само со едно беше покриена не заспа 4 саати

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 207
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 7 8 [9]
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 8 [9]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?