|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Садови за готвење
10.1.2014 16:23:50   
Felly RR
Какви садови за готвење користите? Дали имате исксутво со овие новиве садови за готвење со керамичка облога што се - како на пр Делимано. И во Тинекс имаше едни керамички (не можам да се сетам точно на марката) и кои сметате дека се подобри. Од делимано има една понуда, на 40% попуст, вок тава и тава за пржење за 3000 ден и размислував да си ги купам, ама на нет прочитав многу негативни критики за производите на делимано, па сега некако сум во недоумица.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 10.1.2014 16:25:31 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Садови за готвење
10.1.2014 23:42:52   
Snowhite RR
Јас користам Делимано и сум презадоволна и досега јас не сум слушнала или прочитала лоша критика. Значи штедат масло, штедат ел. енергија, штедат средство за миење, а дека храната е милион пати повкусна и поздрава да не правиме муабет. Значи ставаш малку масло и загреваш, кога рачките ќе постанат црвени намалуваш на минимум и си крчка и нема шанси нешто да се залепи нешто на нив. За миење само една капка сјај еднаш помихуваш и свети. Јас не би ги менувала за ништо, го имам стартер сетот и планирам уште да си купам понатмау, како на пример грил тавата.
Инаку керамиката е тоа дека не може нешто да се залепи за нив и плус ослобудваат многу топлина, не знам какви се тие од Тинекс, ама би требало да се слични.

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Садови за готвење
11.1.2014 9:43:32   
Felly RR
Знам дека керамиката брзо се загрева со што се штеди и време и ел енергиај, а исто и се готви со помалку масло што е и поздраво и се задржуваат поголем дел од хранливите материи, ама јас прочитав дека делиманото не се чиста керамика, туку некоја мешавина, и има поделени искуства, некои се многу задоволни, а на некои одма им поцрнувале тавите, и јадењето им загорувало. Изгледа со делиманото е како ќе ти се погоди. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Садови за готвење
11.1.2014 12:23:51   
Hunny
Јас ја имам Делимано тавата за палачинки и супер е, се погаѓаат, не се лепат.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Садови за готвење
21.2.2014 17:37:03   
princessa
јас имам сет тави на Tefal, тоа е француска марка и бааги се скапички ама се исплати. А башка што се купуваат посебно поклопци, не одат заедно во пакет. Кога се загреани се усвитува црвената точка на средината, исто е послатко јадењето, ништо не се лепи и се мијат лесно. Имам едни тенџериња што не ги бива веќе и се чудам какви да купам, тоа ќе го направам покасно зашто ако купувам на Тефал ќе ми треба поголем буџет.

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Садови за готвење
23.5.2014 9:20:57   
Felly RR
Јас не сум пишала - си ја купив тавата од Тинекс, со керамичка облега, и стварно е преубава. Можеш да пржиш со една капка масло, или воопшто да не ставаш, јадењето е многу вкусно, на интернет гледав дека и јајца пржат во таква тава без капка масло, ама тоа не сум пробала. За чистење доволно е само со хартиен бришач да ја поминеш и ништо не останува.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Садови за готвење
30.5.2014 21:14:58   
Dilina
Имам тава за пржење делимано, вок делимано, тефал купив пред една година и ја користев и за палачинки па ја уништив од мн жешко се искриви

А за варее Братство две тенџерчиња и имам еден пекач за печење исто на братство охрид, и топло ги препорачувам сите шо ги напишав.

Делиманото се прекрасни најпрво за вкусот на храната (на пр, пиперкиии и јајца нема повкусно од пржено во делиманоuser posted image )
А братство се енормно брзи во загревање, дури се изненадив за колку брзо време знае да зоврие вода во нив, а за миење на почеток ми беше страв затоа што се како огледала, ама на крај му најдов чаре - арф и врела вода, и светат како нови :)

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Садови за готвење
2.12.2014 13:16:34   
Malecka23
Go imam celiot set od Delimano.Hranata e vkusna da brzo se gotvi no ete kritika od mene nadvoresniot del e katastrofa za cistenje ako gotvis na plin.Kaj mene site tendzerinja mi se potemneti i krs za cistenje.Inaku imam i na Bratstvo i se preubavi navistina

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Садови за готвење
2.12.2014 13:19:11   
scared RR
гледам да го избегнувам тефлонот, откако ми кажаа дека е штетен сите тефлонски тавччиња ми се вон употреба. Имам сега неколку на Металац и одлично се покажаа, тенџериња имам нови свекрва ми ми ги даде уште на времето она ги купувала ама не ги употребувала , од оние словенските не ми текнува името поточно, супер се, најквалитетни дефинитивно.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Садови за готвење
2.12.2014 13:31:16   
Kvisko
Јас имам Zepter иноксни тенџериња и супер се за готвење на храна кога треба подолго да се готви зашто се згареваат а потоа кога ќе дотигнат температура се исклучува ринглата и сами го доготвуваат јадењето.
Имам и тефлонски тавчиња на Tefal и ми се супер за палачинки пржење (како замена за вок тава). Тефлонот не е проблематичен се додека не се изгребе. Кога е изгреба треба да се фрли зашто тогаш е токсичен инаку не е.
За печење имам керамички, иноксни, силиконски тавчиња и сите си имаат свои предности и маани.

< Поракaта ја уредил Kvisko -- 2.12.2014 13:36:18 >

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Садови за готвење
2.12.2014 13:36:25   
niki
imam od site vidovi
edno tendjere inox, drug set tendjerinja i tavi od nergav celik, teflonska tava za palacinki, i edna od tie novite keramicki delimano e valda poklon bese
imam i silikonski kalapi za pecenje mafini,
i site gi koristam naizmenicno
delimanoto i ne me voodusevuva nesto posebno, ne mi e podobar vkusot mi nema nekoja posebna razlika a bogami i po nekolku upotrebi pocna da mi lepi
a i kapakot go skrsiv mi pukna stakloto uste koga ja zastrafuvav rackata bidejki bese obratno stavena za polesno pakuvanje hahah sto ke rece ic ne sum zadovolna

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Садови за готвење
29.6.2015 13:19:09   
денвер
Dali tavite od inoks vi zapekuvaat ili samo jas go imam toj problem koga przam meso obavezno mi lepi user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Садови за готвење
29.6.2015 13:27:06   
Kvisko
Денвер, местото на нив се лепи ама само после одредено време се одлепува ако се добро и соодветно загреани. Бар кај моите е така. Имам Zepter садови и Solingen. Значи се лепи одма кога го ставаш и по некое време ако си стрплива само се одлеупва само не треба да е прегреано тенџерето и да не е најјако пуштена ринглата. Подобро е да го загрееш на средната темперетура и потоа намалуваш температура веднаш том го ставиш месото. Дното е прилилно загреано и тешко се лади.

(Одговор на членот денвер)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Садови за готвење
29.6.2015 13:33:51   
денвер
Ke go probam i tvojot sovet uste denes moze i da ne sum strpliva odma probuvam da vrtam a i nkogas ne go namaluvam plinot na najmalku fala mnogu bas ke probam

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Садови за готвење
29.6.2015 15:31:16   
LoveableMe RR
Братство Охрид, закон се, моето искуство досега е одлично, а и сите што ги имаат со години, истото ми го кажаа, ептен се квалитетни и убави.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот денвер)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Садови за готвење
29.6.2015 17:11:27   
lukajana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Братство Охрид, закон се, моето искуство досега е одлично, а и сите што ги имаат со години, истото ми го кажаа, ептен се квалитетни и убави.


Потпис!
И јас имам три садови за готвење на Братство Охрид и не жалам за парите што сум ги дала ,значи стварно се супер ништо не се лепи во нив.


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Садови за готвење
29.6.2015 22:16:56   
Melanija RR
Исто искуство со Братство user posted image сега во маркетите на Жито се собираат купони и со доплата се земаат тенџерина и тави

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Садови за готвење
25.8.2016 0:30:25   
bucko mal
Pred nekolku godini kupiv Slow Cooker. Probav ednas, dvapati i nekako mnogu mi bese bavno i ne go koristev. Pred nekoe vreme slusnav na rabota nesto se zborese za nego pa aj si vikam da probam pak.
Najdov na net nesto kako se koristi, recepti i sl. Sega navecer pred da si legnam ke stavam se vo nego go uklucuvam i nasabajle rucek gotov. Mnogu e povkusna hranata i toa e normalno koga se gotvi po 8, 10 saati.
Go najdov spasot, toplo vi go preporacuvam. Em lesno em vkusno.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Садови за готвење
26.8.2016 12:00:25   
lolla RR
Дома користиме на Братство и едни други без марка иноксни. Имам и оној про сетот од Делимано но тие лека полека едно по едно завршуваат во канта.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Садови за готвење
26.8.2016 14:42:52   
Hopeful RR
Имам комплет садови од Цептер и одлични се, немам зборови. Ми требаше малку време да ги навикнам, ама веќе со години наназад готвам без проблем, се се прави како што треба. Купивме и на Братство, и изненадена сум колку е добро, скоро како Цептер. Не лепи, лесно се мие и држи топлина долго време. Тефлонски и керамички тавчиња купуваме и ги фрламе по некој месец, сите се кој од кој бофол. Имаме вок од лиено железо и тоа е совршено за готвење, ептен. Мм е мераклија на тавчиња за готвење и сега сакаме сите да ги замениме со тави од лиено железо.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 20
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?