|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: радосница
13.6.2011 14:24:21   
keti84
fala rina, odam vednas user posted image

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: радосница
14.6.2011 23:25:44   
strelec 1982
Mnogu ubava rabota e da imate radosnica jas imam i celo vreme ja potpolnuvam se mi e zapisano vo nejze.mnogu ubav spomen e.Jas mojata ja dobiv na poklon i jas pokloniv edna zasto smetam deka super e poklon da odneses nekgde radosnica

(Одговор на членот keti84)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: радосница
14.6.2011 23:51:49   
Maca25
Во просветно дело има преубави радосници со убави дебели корици. До 1 година се, внатре илустрации и преубави песнички. Ние вчера со мајка ми купивме за нашиот нероден внук. user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот strelec 1982)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: радосница
3.7.2011 15:38:11   
AnnaMolly RR
Јас испоставав се во радосницата. И пишувам дополнителни работи, не запишувам само тоа што е таму понудено. На пример, пишав кога прв пат го шишавме, на која возраст што знае да прави, што правеше за роденденот, во што е ист како мене, а во што на татко му... Сега му печатам слики за да исполепам, за спомен. Ги залепив и сликите од ехо. Ќе му ги одвојам сите работи што му биле први, првите чорапчиња што ги купив за да му кажам на мм дека сум бремена, прво тропалце, цуцла лажалка, омилените играчки како бебе и се друго што ќе му биде значаен спомен кога ќе порасне. Ќе ги ставам во една голема кутија. Ќе ги изрежам сите видео клипови што сме ги снимале пред да наполни 1 година и сите слики. За секоја година посебно планирам така да му правам. И друго ќе ми текне сигурно!

Многу сакам да си има најразлични спомени кога ќе порасне!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: радосница
3.7.2011 16:23:28   
Pepelaska *
браво АнаМоли и јас исто правам само уште не сум седнала да одвојам се што му е прво има време здравје

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: радосница
3.7.2011 17:35:13   
Maca25
Јас се нешто одбирам слики и никако да ги однесам да ми ги извадат. И ете 2 години поминаа. user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: радосница
13.1.2012 14:54:36   
Pepelaska *
Во последно време имам една идеја за рачно изработена радосница нешто како дневник на мама и бебе, значи да земам огромни листови и да ги лепам пошто не верувам дека ќе најдам толкав тефтерuser posted image ако знаете кажувајте и во него планирам да почнам:Ова е приказната за детството на Мартин, се започна вака и тука да се залепи тестот за бременост (го чувам) па сликите од ехото, па од болница и се по ред, па сите значајни работи како што има пишано Анамоли погоре, сега и сите новогодишни честитки кои ги собра, и.т.н

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: радосница
13.1.2012 15:01:07   
Mihaela 2010
Interesna zamisla Pepelaska.I jas imam radosnica,i redovno si zapisuvam i go popolnuvam.Gi cuvam i jas prvite slikicki od ehoto,vidis mi dade ideja da najdam mesto da gi zalepam,a moze i pramence od kosickata da i stavam.Interesna i ubava rabota se ovie radosnici.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: радосница
13.1.2012 15:32:32   
vezilka RR
Јас радосницата не ја пополнувам толку ревносно, а мислев дека ќе бидам по агилна. Ама оваа идеа на Pepelaska### прилично ми се допаѓа..хе,хе, може ќе ја пробам.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: радосница
13.1.2012 17:00:11   
SkCura77
Пепелашка, и јас правам нешто слично! Купив тетратка А4 формат, оние со дебели корици и на спирала што се, да можам така да лепам ситни предметчиња меѓу листовите и да додавам фотографии, доле проследени со датумот на дешаваљката и со објаснувања user posted image
ММ тврди дека сум тупела со детаљи и фотографирање, ама еве, поминаа скоро 6 месеци и тој не помни многу детаљи, а убаво му е да ја отвара и да гледа и да се потсетува.
Што ќе биде поинтересно за гледање по 5, 10, 30 години, да сме живи и здрави user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: радосница
13.1.2012 19:13:36   
mamamoni

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Јас испоставав се во радосницата. И пишувам дополнителни работи, не запишувам само тоа што е таму понудено. На пример, пишав кога прв пат го шишавме, на која возраст што знае да прави, што правеше за роденденот, во што е ист како мене, а во што на татко му... Сега му печатам слики за да исполепам, за спомен. Ги залепив и сликите од ехо.


ова исто како јас да сум го пишувала, и сите зборови кои ги кажува ги запишувам и др. работи кои мене ми се битни

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Радосница
8.8.2014 1:01:22   
Felly RR
Ајде вие нови мамичкии што ни сте, да ве потсетам со темава да си набавите Радосница, user posted image зошто е стварно убав спомен. Ние сеуште имаме работи кои треба да ги дополниме, се до тргнување на училиште.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Радосница
4.10.2014 18:32:30   
Dilina

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Ајде вие нови мамичкии што ни сте, да ве потсетам со темава да си набавите Радосница, user posted image зошто е стварно убав спомен. Ние сеуште имаме работи кои треба да ги дополниме, се до тргнување на училиште.


Ниее денес си купивме user posted image радосницааааа user posted image user posted image user posted image
Од топер ама до една годинка... е сега прашав дали има до предшколска возраст ама продавачката ми рече дека тоа ездание повеќе не се произведува...
незнам како е тоа можно ама ок... си земав за до годинка и од една книжарница во бисер 290 денари.... очекував поскапа да е зошто на др место испод 500д не сум сретнала и така... останува утре да идеме да си развиеме некоја сликичка :D

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Радосница
21.11.2014 11:09:37   
Anuska14
Јас пишувам редовно радосница и водам еден фото-албум во кој ги ставам позначајните слики а одстрана има простор запишување коментари. Имам извадено слики од се што било важно или било за прв пат (пд седнување на нокшир, посета во игротека, прв ден во градинка, прва свадба....)
И заборавив да кажам дека сликите намерно ги вадам со датум т.е. на секоја слика има дата кога е сликана.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Радосница
21.11.2014 11:15:12   
AneLav RR
Купив и немав време да ги допотполнам, а се однесуваат до првата година од животот веќе све заборавив и ептен ми е криво.
Ги имам потпоилнето до некаде ама не се.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Anuska14)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Радосница
21.11.2014 11:29:07   
Ki4iko
За синчето потполнавме 2 радосници,со сликички со датуми ,целокупно, најубав спомен се радосниците,сега и за второто бебуле исто ќе си купиме и ќе си потполнуваме како што иде време user posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Радосница
2.12.2014 13:52:51   
caciana
Nie na vnuka mi i kupivme radosnica uste pred da se rodi i sekoj den si pisuvame vo nea. Pred nekoj den stavivme vo radosnicata otpecatoci so mastilo od racee i noze.. malku go izvalkavme deteto no bitno e spomenot da ostane user posted image . Sega ke vadime slikcinja uste tie ni ostanaa da gi zalepime vo radosnicata user posted image

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Радосница
2.12.2014 19:29:35   
Ki4iko
нема поубаво нешто за спомен user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Радосница
3.12.2014 10:21:22   
Snowhite RR
За Михаил имаме, пишувавме, ама сега одамна не сме пишувале во нејзе, а за Јана па не ни купивме, а сега е малку касно, а можи и не е, може да купам, па тоа што памтам ќе потполнамuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Радосница
3.12.2014 13:08:53   
Malecka23
Ja dobivme na nagradna igra od Cryo Safe.I bas e iznapisana so sliki so racinja so se.Zdravje i za bebusov isto ke zememe.Mnogu ubav spomen i mn se raduvam koga pisuvame a i M isto taka.Znae na periodi da ja pobara da ja prelista i bas bas se raduva

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 70
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?