|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Пудинг,овошен јогурт
16.10.2013 20:28:56   
AnnaMolly RR
Храна си јаде асално, не му смета тоа за помалку да јаде. А купечки пие максимум по две пие и тоа не секој ден, да речеме двапати максимум неделно.
Повеќе обичен јогурт пие, тој го обожава од бебе. И така некогаш како ужинка му давам јогурт само една чаша голема.
Значи не е многу млечни производи.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Пудинг,овошен јогурт
17.10.2013 6:03:52   
bucko mal
Nie imame 13 meseci,ovoshen jogurt I poding ne sum mu dala. Mislam nema potreba,barem zasega dodeka sam ne pocne da bara.Inaku gi kupuvame jas I golemiov sin mnogu gi sakame.user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Пудинг,овошен јогурт
21.8.2014 23:07:09   
Melanija RR
Прашањето ми е од кога купешки и /или домашни пудинзи?
Сакав дома да направам овошен јогурт ,но кога ќе изблендирам ќе дојде многу течен ,нели? Или предлог за некој купечни?Точно М има година па тие јогобела,монте и сл. незнам за која возрасте се препорака?
Не дека мора но ете и тоа да проба,почнавме со кравјо млеко во каша па да комбинирам.И во градинка давале пудинг па тоа мора да пробаuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Пудинг,овошен јогурт
22.8.2014 0:51:46   
Defne90 RR
Јас почнав да им давам уште пред годинка на моите и овошни и млечни пудинзи.Овие ми се допаѓаат најмногу од баланс новите што се Jogood и секако јогобелата.Им имам давано и монте исто така пред годинка.Мислам дека можеш да му дадеш и пудинг да проба.Ако сте утврдиле дека нема алергиски реакции од млекото секако.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Пудинг,овошен јогурт
22.8.2014 8:28:44   
Felly RR
Меланија најдобро дома да си направиш, но ако купуваш - мој предлог за пудинг - од КАМ маркет, најубави се и највкусни - а не со вкус на брашно, како некои други. Исто и во составот ако видиш, 80% е млеко, а во некои од другите само 12% има млеко.
А за овошниот јогурт да не ти биде многу течен, можеш да употребиш палвака наместо јогорт, или пак откако ќе го изблендираш овошјето со јогуртот, додај му една лажица овесни снегулки. Тоа ќе го згусне. За купечки овошен јогурт не знам што да ти препорачам, не сме купувале многу.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Пудинг,овошен јогурт
22.8.2014 13:05:13   
Ilina87
Јас му давам овошен јогурт од Humana, а пудинг од Nestle. Тие од КАМ содржат многу шеќер дури мене ми се благи.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Пудинг,овошен јогурт
22.8.2014 15:30:02   
Melanija RR
Ќе сочекам уште барем 2-3 пати млеко во кашаи па ќе земам прво купечни на нестле пудинзи.ЗА некој месец ако јаде ќе земам тие од Кам а може и прво за нас за проба user posted image
Фала за предлозитеuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Пудинг,овошен јогурт
18.9.2014 1:02:21   
Melanija RR
Хунаба млечните каши/пудинзи со кекси му станаа омилениuser posted image а овошно јогурче правам.Ставив јогурт, банана,јаболко и малку за густна овошни снегулки и супер беше

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Пудинг,овошен јогурт
18.9.2014 13:11:11   
Ilina87
Melanija, и син ми ги обожава пудизите од Humana, кога ќе ги види одвај се воздржува дури да ги отворам. Единствено нешто што јаде со толкав апетит. Убави се и од Nestle ама се поскапи.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 84
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?