|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 8 9 [10]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Првиот ден во градинка
2.9.2016 20:12:06   
fetusce
eve i nie so zvezdan vo gradinka veke vtora godina. Prviot den bese se vo red ama koga dojde doma lele majko bese. Vtoriov den nekako podobro se odnesuvase pa kako nagrada go prativ so tatko mu na rodenden kaj edno drugarce od gradinka i mnogu se izraduva.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: Првиот ден во градинка
3.9.2016 14:53:16   
lolla RR
Браво и со лесно на сите градиначиња.

Кај нас првите два дена тешко, со многу плачење што беше и очекувано. Првиот ден не се смири и за 15 мин си гоземавме. Вториот ден околу 40-50 минути седеше и не се смири ни за една секунда. Не можев веќе да слушам и го зедовме. На одење децата излегоа надвор, си играа, ги гледаше им се смееше и им мавташе чао. Од понеделник со нови сили, овојпат ке излезам од објектот и кечекам да проценат учителките кога да го земам.

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: Првиот ден во градинка
3.9.2016 21:53:57   
Defne90 RR
И ние конечно тргнавме за првпат во градинка. И како и што очекував со помалиот син немав проблеми како што имав со поголемиот. Првиот ден кога го оставивме малку се натажи ама воспитувачката рече одма се смирил и си бил умен цело време. Вториот ден заплача малку на оставање ама после одма се заиграл и заборавил. Си го зедов во три 15 часот а он пресреќен си рипкаше околу негувателката. Денес ми бараше пак да го носам, до толку му се одеше. Веднаш си нашол другарчиња и си играле и сега со нетрпение чека понеделник да дојде.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: Првиот ден во градинка
5.9.2016 11:36:38   
marchi
zenicki da ve prasam,kaj nas gradinkata raboti od 8h do 14h ama dali mora deteto da e celo vreme prisutno?znam za prilagoduvanjetoo na pocetokot samo nekolku casa sedat plus i za pomalite decinja dozvoluvaat roditelot da posedi okolku pola cas

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 229
   RE: Првиот ден во градинка
5.9.2016 20:25:12   
sandriana RR
marchi, не мора да седи цело време, некои родители/баби/дедовци си ги земаат дечињата и пред спиење, веднаш после ручекот.
А зошто само до 14 работи градинката? Колку знам градинките работат до 18 часот, според официјално раб.време?

Ајде, храбро на сите почетници, бргу и лесно да ја минат адаптацијата user posted image
Инаку, моите девојки пораснаа во градинка, ветеранки се веќе user posted image
Тина е веќе во најголемата група, а Илина скокна цела група од јасли (не знам зошто и како), и од прва јасли директ во градинка ја префрлија во мала група (а нема полни 2 сеуште и носи пелени). Не баш среќно ги прифати новите простории, иако во новата група си дојде едната негователка од јаслите. Среќа што со оваа група е физички поблизу до сестра и, па се држат после спиење дур ги земам.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 230
   RE: Првиот ден во градинка
7.9.2016 11:16:43   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR

marchi, не мора да седи цело време, некои родители/баби/дедовци си ги земаат дечињата и пред спиење, веднаш после ручекот.
А зошто само до 14 работи градинката? Колку знам градинките работат до 18 часот, според официјално раб.време?



toj termin bil za naleto.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 231
   RE: Првиот ден во градинка
30.9.2016 13:01:54   
blue_blue
може некој да ми објасни точно каде е градинка Срничка објект Бамби. Фала!

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 232
   RE: Првиот ден во градинка
2.10.2016 1:31:38   
Melanija RR
Таа е позади верото и паркот Јане сандански
user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 233
   RE: Првиот ден во градинка
2.10.2016 8:02:27   
blue_blue
Дали си сигурна? И во твој оретходен пост стои дека овој објект е кај Љубен Лапе, и една познаничка ми објаснуваше дека е кај Љубен Лапе и касарнара..мене ме збуни истава мапа што си ја постирала па затоа прашав ако има некој што можда носи дете таму па сигурно да ми потврди каде е ива пошто Срничка имало сто објекти ама сите имале различни подимиња

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 234
   RE: Првиот ден во градинка
2.10.2016 17:54:22   
Melanija RR
Да седум се мислам ,сега и јас се замислив user posted image Најдобро број да се јавиш во дирекцијата и да ти кажат.Не се движам баш натаму инаку ќе проверев.Јас сум на почетокот во стар Аеродром.Околните три ги знам.
Еве може ќе послушат.Црвенкапа е во стар аеродром позади бензиската,Калинка е позади тобако 2, а кај црквата е Изворче.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 235
   RE: Првиот ден во градинка
10.10.2016 20:27:08   
sandriana RR
И во твој оретходен пост стои дека овој објект е кај Љубен Лапе, и една познаничка ми објаснуваше дека е кај Љубен Лапе и касарнара

Таа е објект Лале.
Бамби е како што пиша Меланија, на оптегот позади Веро, паркот Јане Сандански и Лук Оил.


_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 236
   RE: Првиот ден во градинка
10.10.2016 21:38:43   
blue_blue
Ај да ставиме крај на дилемиве 😀Бамби е кај Љубен Лапе како што ми објаснија. Бев, се уверив, на објектот си пишува Бамби...на мапата што е постирана е грешно зошто овој објект не е позади Веро

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 237
   RE: Првиот ден во градинка
17.10.2016 1:26:24   
Melanija RR
Решена дилема user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 238
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 8 9 [10]
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 8 9 [10]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?