|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 12 13 [14]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Први чекори
3.7.2015 13:10:19   
sandriana RR
user posted image Јосиф, цврсто да чекори низ животот user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 326
   RE: Први чекори
3.7.2015 17:16:37   
lukajana RR
Честитки Vezilka RR и user posted image за Јосиф секогаш цврсто да чекори во животот.
Ние уште не можеме да се пофалиме на темава зашто ни е стравuser posted image ,оди по мебелот ,стои сама со играчка во рака и мисли дека се држи за неа user posted image ,оди ако ја држиш за едно раче ама сама никако.
Се надевам наскоро ке се пушти да ми одмори грбот user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 327
   RE: Први чекори
4.7.2015 10:03:43   
Felly RR
user posted image user posted image user posted image за Јосиф!!! Цврсто нека чекори низ животот!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 328
   RE: Први чекори
4.7.2015 12:39:30   
Melanija RR
Јосиф да оди цел живот по убав пат user posted image

lukajana RR збунија земи и ја т.е. побарај и ја играчката од рака и викнија накај тебеuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 329
   RE: Први чекори
18.7.2015 13:25:45   
lukajana RR
Еве и ние да се пофалиме на темава user posted image Ј почна да ги прави првите чекорчиња и мама е многу среќна .
Почна сама без форсирање прво почна да си стои сама па по неколку чекорчиња а сега успева да изоди повеќе ама ако се осети малку несигурна одма бара каде да се фати или седнува user posted image .
Битно сега сме големи имаме патики и сами шетаме user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 330
   RE: Први чекори
18.7.2015 22:29:54   
Melanija RR
Браво за Ј user posted image , мамо прави постапалчиња и цел ивот по убав пат да оди

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 331
   RE: Први чекори
18.7.2015 22:42:00   
sandriana RR
Честитки за чекорчињата на Јана, сигурно и цврсто да гази, во секој поглед user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 332
   RE: Први чекори
18.7.2015 22:43:03   
Hopeful RR
Честиткииии, нека оди храбро низ животот со цврст и сигурен чекор! user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 333
   RE: Први чекори
18.7.2015 22:52:51   
Defne90 RR
Сонце мало.Браво и честитки за Ј и нејзините први чекорчиња и само цврсто и сигурно да гази низ животот.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 334
   RE: Први чекори
9.12.2015 14:30:10   
sandriana RR
Малку доцнам со фалење - веќе 2 недели бебе Илина трча сама низ куќи, како мува без глава user posted image Доби дете ноџиња, главна е сега - викендов правевме и постапалки, официјално да обележиме.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 335
   RE: Први чекори
9.12.2015 18:33:53   
lukajana RR
user posted image user posted image user posted image за Илина ,цврсто да чекори низ животот .

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 336
   RE: Први чекори
9.12.2015 21:10:44   
Melanija RR
user posted image за малата лепотица, убави и лесни чекори низ животот

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 337
   RE: Први чекори
28.12.2015 12:27:25   
nina
честитки за сите проодени дечиња ....и ние имаме проблем ако има некој искуство да ни каже user posted image сме 17месеци полни во 18от некој ден сме и се пушташе по некој чекор предтходно сега место да оди седнува и лази и тоа некако нема интерес да го прави околу маса и слично си оди или за раче да се држи за некој значи малку да се држи ама да се држи ортопедот ни кажа до 18тиот ако не прооди да одиме но дотогаш ,може да ни дадете некој совет...инаку немаме користено ништо ни дубак ни џампер ...ништо сакавме од седење сама дa стани и да почни да оди но бабите ја пaткаа и во раце ја држеа па можеби тоа малку го одложи проодувањето ... вака се си е во ред со девојчето зборува се и постариве викаат дека многу збори покасно ке прооди ама колку покасно...ве молам за искуство или совет ако имате додека отидеме на ортопед ако не прооди уште овој месец user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 338
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 12 13 [14]
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 12 13 [14]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?