|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Пролактином - микроаденоми на хипофизата
4.3.2014 11:36:55   
LoveableMe RR
Добро како може толку да те малтретираат со еден куп последователни снимања?

Најди некој асален доктор, вака само те малтретираат по магнетни резонанци... јас кога имав покачен пролактин, снимав хипофиза и ништо немав, сакав да се осигурам и пиев прво бромергон, потоа сменив со достинекс зошто поубаво ги поднесувам.

Кажи ти пиеше нешто, освен еутирокс? Со пролактинот како си? Нема ли некој полесен/побрз начин да го решиш ова?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Пролактином - микроаденоми на хипофизата
4.3.2014 16:30:54   
kapina
I drugo denes mi ja kazaa pravata dijagnoza sekundarna hipotireoza, ne e primarna kaj mene za zal, vo pon ke mi gi kazat rezultatite od ogtt testot.

Bromergon pijam i e vo red prolaktinot sega samo estradiolot i lh na 13den se nizki i nemam ovulacija, zatoa ke primam inekcii pred IVF. Pravata dijagnoza mi ja postavija srpskite endokrinoloz,i ne nasite, ovde poima nemat znaci.

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 4.3.2014 18:42:29 >

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Пролактином - микроаденоми на хипофизата
5.3.2014 22:54:37   
kapina
A inaku sega maticniot ginekolog zakazuva I za kaj lazarevski vcera I go kazaa toa venite mi se osteteni od cesto zemanje na krv I ke cekam malku da mi se sredat.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Пролактином - микроаденоми на хипофизата
2.3.2015 23:53:18   
kapina
Deneska bev na sistematski pregled preku firmata i vidot ne e vo red pak i sega mi rekoa ke mi pravat 3D eho na ocite a kakvo e toa nesto poima nemam maticnata mi rece na kompjuter ke me gledale ke gi cekat mi rekoa tie od trudova medicina i rez od vrodena trombofilija i toa ke mi go pravat morat mi rekoa oti vidnoto pole kaj mene e mnogu loso me teraat pak na mr no toa ke se sovetuvam so endokrinolog

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 29
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?