|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Проблем со забременување- слаба циркулаци...
27.3.2015 13:59:13   
LoveableMe RR
Еленче, дали имаш прекумерна тежина и дали се занимаваш со некоја спортска активност?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Elence3)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Проблем со забременување- слаба циркулаци...
27.3.2015 14:04:20   
Elence3
Не, баш напротив слаба сум. А, активно вежбам веќе две години, зборам по четири до шест пати неделно. Исто така откако почнав активно да вежбам многу внимавам на исхраната односно зпочнав здрав начин на исхрана надевајќи се дека тоа ќе промени нешто user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Проблем со забременување- слаба циркулаци...
27.3.2015 14:08:37   
LoveableMe RR
Elence3, тогаш добро е што те упатиле на генетски испитувања и плус може витамин Д, евентуално скриен шеќер. Во соодветните теми можеш да прочиташ за овие прашања. Позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Elence3)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Проблем со забременување- слаба циркулаци...
27.3.2015 14:17:58   
Elence3
Скриен шеќер проверив и немам, а останатото останува да видиме. Ви благодарам за советите. Поздрав

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Проблем со забременување- слаба циркулаци...
30.3.2015 16:41:53   
Baby12
Јас разбрав за гелот алое вера дека е добар за циркулација,дури и не се пие за време на менструација и бременост оти го зголемува дотокот на крв во матката,и може да дојде до крварење и спонтан.

(Одговор на членот Elence3)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Проблем со забременување- слаба циркулаци...
30.3.2015 17:00:02   
scared RR
Од каде ти е оваа информација Baby12? Јас едно време постојано пиев сок од алое вера па да си почна пак ако не user posted image

(Одговор на членот Baby12)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Проблем со забременување- слаба циркулаци...
30.3.2015 18:02:58   
Baby12
на интернет прочитав.После хистеро и лапаро почнав да пијам алое и забележав малце појако крварење па прогуглав и најдов дека е корисно после операција но за време на крварење од орган во карлицата не се пие оти го зголемува дотокот на крв посебно во тој дел и ја зголемува циркулацијата општо.Ама еве барав да ти го пратам линкот неможам да го најдамuser posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Проблем со забременување- слаба циркулаци...
15.4.2015 1:16:20   
Baby12
http://www.ringeraja.rs/forum/Aloe_Vera_u_trudnoci/m_156430/tm.htm Eve go najdov toa za aloeto deka go zgolemuva dotokot na krvta vo organite kaj karlicata.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Проблем со забременување- слаба циркулаци...
15.4.2015 10:55:48   
bibi ribi
Pogore procitav deka Bethany dobivala soveti da imaat odnosi nautro pred da stane od krevet dodeka teloto e najzagreano.
Od moja prijatelka (tie 2 godini se obiduvaa da dobijat bebe) isto taka doznav deka ostana bremena so odnosi nautro, i taa me sovetuva samo taka da pravime bidejki taka najgolemi bile sansite da se fati.

Dali nekoj drug moze da spodeli nekoe iskustvo okolu ova?
Pisete ringerajkiuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Baby12)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Проблем со забременување- слаба циркулаци...
15.4.2015 12:04:17   
Baby12
Pa drzi mesto ova,i sestrami posle skoro dve godini ostana trudna so odnosi nautro.Nejze taka ja sovetuvale oti spermatozoidite bile najbrzi togas.Mozno e samo shto jas stanuvam porano od mazot mi e problemot.On raboti nokno vreme taka da retko se pogoduva zaedno da stanuvame.Sme probale no neuspesno.No kaj mene duri sega otkrija problem shto go reshivme.Pak ke probame so odnosi nautro pa ke vidime shto ke se sluchi

(Одговор на членот bibi ribi)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Проблем со забременување- слаба циркулаци...
15.4.2015 12:11:43   
Kvisko
Ако нема никаков проблем тогаш може да се пробува со односи во различни делови од денот само тоа да не стане обврска туку да е сеуште уживање. Ако има било каков проблем е тогаш нема да помогне вакво темпирање на односите.
Ако има проблем со слаба циркулација нема да помогнат односи рано наутро или слично. Ќе помогне соодветна терапија.
Природно може да се проба со Омега 3, ананас, цвекло па и алое вера ама само до овулација алое вера после тоа не, истото го викаат и за ананасот.

(Одговор на членот Baby12)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Проблем со забременување- слаба циркулаци...
15.4.2015 15:37:32   
bibi ribi
Kvisko, super bi bilo da ne stane obvrska tuku da e uzivanje, no bidejki jas i mm stanuvame vo 6:30 za na rabota, za da imame odnosi sabajle bi trebalo da staneme vo 6:00.
So samoto toa sto mestis alarm i stanuvas porano za odredena cel mislam deka vo start toa e obvrska user posted image
Jas ne sum probala so odnosi nautro, no eve ima nekolku primeri sto uspeale, i bidejki imam slaba cirkulacija, nizok pritisok i sekogas ladni noze, pa ke probam i taka user posted image
Daj boze site da go najdeme lekot i patot do user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Проблем со забременување- слаба циркулаци...
15.4.2015 15:52:42   
Hopeful RR
Вреди да се проба, зошто да не, со тоа што - битно е да не се излезе од кревет, наводно било до температурата на телото наутро, која е малце покачена, а со станувањето се симнувала. Не знам колку е ова точно, но не е на одмет да се проба user posted image
Ние пробувавме некое време, и искрено не ни беше лесно - ај што по природа не сме утрински типови на луѓе (мислам на секс), него и баш треба да се планира - ај намести саат порано, па дали сте расположени... но ете, на другарка ми и фати баш така user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот bibi ribi)
Непосредна врска до пораките: 38
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?