|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 9 10 [11]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
3.1.2016 11:45:20   
lolla RR
Од прв ден користам Персил сенситиве, на 40 степени и не пеглам. Пеглам само нколлку тетра пелени за под глава бидејки се гужваат многу во сушарата. Да не те лаже некој да пеглаш, ваму пегламе на 200 степени бодиа а од друга страна на прв ден од раѓање добредојде им е вакцина со туберколоза. Уживај си со бебето.

Омекнувач ама имаш сушара не ти треба, си знаеш.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
3.1.2016 12:31:46   
Kvisko
Јас купив Персужил Сензитиве и со него се исправ. Бабите пеглаа од мерак не од потреба. Планирам потоа се да оди во сушара и толку. Инаку перев се без омекшивач зашто омелшивачот не се испира па да не направам проблем на кожичката (ако е на мене јас се исфрлам и се борам со дерматити и егземи па посигурно ми е без омекшивач).

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
3.1.2016 21:31:27   
Hopeful RR
И јас почнав со Персил Сензитив, и по неколку месеци продолжив со наш детергент. Омекнувач користам, заради мирисот - најчесто оној на Чико/Кико, или кој било наш. Не сум приметила реакции на ниедно од бебињата.
Пеглање - не ми паѓа на памет, колку сака нека се гужвани.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
3.1.2016 23:12:52   
gina
i jas pocnav so persil senzitiv i uste peram so takov a omeknuvac koristam ornel senzitiv a od koga roden peglam i uste peglam ama bas se na pocetok prvite tri meseci od dvete strani sega od edna pa kaj mene se masinava mnogu mi gi guzva alistata

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
4.1.2016 0:05:30   
lukajana RR
Јас перев и сеуште перам со Первол и наши и на децата алишта ,омекнувач не употребувам и не пеглам освен нешто што е неопходно

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
4.1.2016 11:17:35   
Milicka 30
Леле јас пак мајка ми ја слушам , посебно ги перам несакам со наши ствари, перам со персил сенситиве а омекнувач или чико или ленор сенситиве,...а за пеглање мајки јас се пеглам дури и чорапи user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
4.1.2016 13:32:58   
Melanija RR
Миличка мислам дека мислеа со ист детерген а не со алишта заедно со на возрасни.
Јас не менувам Течна Нила за шарени алишта, но кога се флеки перам со наш прашок па кога ќе се исуши го перам со неговите.Јас до 2 год плавев уште еднаш, и пеглав . Не тоа дека од педантерија туку безбедносно од реалции бидејќи е сепак осетлив (атопичар).А и немам сушара па на тераса или од парно шубе ми е да оди во регал,поминам со пегла и тоа е тоа.
А со наши алишта заедно да перам не ми паѓа на памет,бар не до 5 год

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
4.1.2016 14:12:45   
gina

ИЗВОРНА ПОРАКА: Milicka 30

Леле јас пак мајка ми ја слушам , посебно ги перам несакам со наши ствари, перам со персил сенситиве а омекнувач или чико или ленор сенситиве,...а за пеглање мајки јас се пеглам дури и чорапи user posted image user posted image user posted image


milicka i jas taka peglam i corapi i se i liguski ama bas se


baska gi peram alistata negovi ne gi mesam so nasite kolku i da se baska
i jas susam na terasa ama zimniov period mu gi susam doma vo edna posebna soba si ja vikam peglana susalna otvaram prozor pa ponataka ce mu ja pravam detskauser posted image

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
4.1.2016 15:26:57   
Bea
Фала на советите, јас мислев на сам почеток да ги пеглам работите што се во директен допир со кожа - бенкици, боди, па ќе видам.
Инаку дефинитивно перење планирам посебно од нашите алишта, а омекнувач и сега скоро и да не користам, а за него па ич немам намера да користам.
Само ќе направам една дезинфекција на машината за перење со сода и оцет, скоро цела година немам правено.

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Посебен прашок за алишта за бебе
5.1.2016 21:48:54   
Hopeful RR
И јас ги перам бебешките посебно од нашите, таман работа да се мешаат. Сепак, друго се алишта на возрасни.
Сушам во машина за сушење, и ми е гајле што се гужвани, ептен ако мора ќе испеглам. Мислам дека животот е прекраток за да го поминам во пеглање user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 260
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 9 10 [11]
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 9 10 [11]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?