|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   помогнете ми!!!
3.10.2009 19:24:18   
majaAa
sakam da prasam dali moze da sum bremena iako imav menstrualen ciklus. posledniot ciklus mi bese na 29 avgust od togas navaka sum nemala seksualni odnosi, a sepak mi kasni nekolku dena. pred da dobijam posledniot pat istotaka mi kasnese eden den pravev test za bremenost i toj pokaza deka ne sum bremena i naredniot den dobiv. Kazete mi ima li sansa da sum bremena?

< Поракaта ја уредил profesorica -- 7.10.2009 19:04:47 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: помогнете ми!!!
3.10.2009 19:36:29   
Tanja K.
Mislam za da si ostanata bremena treba da si imala odnos posle posledniot ciklus ,odnosno posle 29 avgust.Inaku kako bi ostanala bremena!!!

< Поракaта ја уредил profesorica -- 7.10.2009 19:04:18 >

(Одговор на членот majaAa)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: помогнете ми!!!
3.10.2009 19:39:30   
majaAa
i mene mi e toa malku cudno, sto mislis koja bi bila pricinata za toa sto mi kasni veke 4 dena? moze da e poremeten ciklusot poradi nekoj stres i nervozi i sl?

< Поракaта ја уредил profesorica -- 7.10.2009 19:04:07 >

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: помогнете ми!!!
3.10.2009 19:42:20   
Tanja K.
Sigurno e nesto drugo,moze da e stres ili nekoja nervoz.Toa najdobro znaes ti dokolku si imala takvi situacii.

< Поракaта ја уредил profesorica -- 7.10.2009 19:03:55 >

(Одговор на членот majaAa)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: помогнете ми!!!
3.10.2009 19:43:53   
majaAa
imase nekoi mali nedorazbiranja i karanje, da se nadevam deka zaradi toa mi kasni, ti sto mislis vaka najiskreno?

< Поракaта ја уредил profesorica -- 7.10.2009 19:03:40 >

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: помогнете ми!!!
3.10.2009 19:43:58   
niki
Има случаеви кога жената регуларно добива менструација иако веќе зачнала. Тестот нормално дека покажал негативен бидејќи тогаш било премногу рано. Повтори го тестот или најдобро појди на гинеколог, досега и на ултра звук би се видело доколку си останала трудана.
Мислам дека ти доцни од стрес, но најдобро ќе знаеш ако гинеколог те прегледа.

< Поракaта ја уредил profesorica -- 7.10.2009 19:03:22 >

(Одговор на членот majaAa)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: помогнете ми!!!
3.10.2009 19:46:17   
majaAa
neli na testo pisuva deka posle 7 den od kako ke imas odnosi moze da pokaze da si ili ne si bremena, jas go napraviv posle 7 dena od kako imav odnos i toa so zastita i pokaza deka ne sum posle toa dobiv. neznam sto da pravam

< Поракaта ја уредил profesorica -- 7.10.2009 19:03:11 >

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: помогнете ми!!!
3.10.2009 19:47:54   
Enika
stres, nervozi, pa duri i nenormalnovo vreme z nae da vlijae:Diako malku mi e cudno da si bremena ako pole 29 avgust ne si imala odnosi, sepak neli ima mn slucaevi bremeni zeni da dobivaat.najdobro e da ides na lekar da ti potvrdi eventualna bremenost a isto taka ke mozes i da go rasprashahs zaradi koi pricini bi mozelo da ti kasni ako prethodno si imala redovnamenstruacija!

< Поракaта ја уредил profesorica -- 7.10.2009 19:02:59 >

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: помогнете ми!!!
3.10.2009 19:50:11   
niki
Па незнам каков тест си користела ама после седум дена од однос да биде релевантен тешко. И кога веќе сте користеле заштита незнам зошто тогаш страв да не си трудна. Сигурно ти е од тоа што премногу се оптеретуваш со тоа.
Ко што реков претходно за да не му ја мислиш појди на гинеколог на преглед и ќе бидеш на чисто. Ние овде може само да нагаѓаме

< Поракaта ја уредил profesorica -- 7.10.2009 19:02:45 >

(Одговор на членот majaAa)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: помогнете ми!!!
3.10.2009 19:57:34   
majaAa
fala za mislenjeta, da se nadevam na se najdobro. poz

< Поракaта ја уредил profesorica -- 7.10.2009 19:02:29 >

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: помогнете ми!!!
3.10.2009 19:59:18   
ostoun
Жената може да добие и 3 месеци откако останала бремена.Ако си бремена веке би имала некој од симптомите на бременост,зголемивање на кафеавиот дел од дојките, итн. но најсигурно ти е да посетиш гинеколог. инаку изостанувањето на менстуација може да биде од многу пришини, не само од бременост

< Поракaта ја уредил profesorica -- 7.10.2009 19:02:17 >

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: помогнете ми!!!
3.10.2009 20:07:18   
milijana
More..sega da sum devojce..ic ne mi e gajle ke si rodam edno detence..da mi bide ispolnet zivotot..da si se galam so nego..a za maz ke si najdam nekoj bogatas da mi gi ispolnuva site hirovi..ama..ne sum devojce..a i vrakanje nazad nema.Ja razbiram bolkata, stravot..i jas go pominav toa?lele..mi dojde li? proveruvanje..trcanje vo WC..a posle koga sakav bebe..pa go nemase..Se e zivot..se ke pomine..samo dobro veli elenka,,Zivotot e ubav za onie koi znaat da go ziveat,, Porelaksirano treba..eve jas od koga sum na forumov..mnogu nauciv za strplivosta, molitvite, stabilnosta ..i super mi e so moite dragi ringerajci...zatoa na site vi posakuvam preijatna nok..i samo opusteno..navistina pomaga..so sreka na site...

< Поракaта ја уредил profesorica -- 7.10.2009 19:02:04 >

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: помогнете ми!!!
3.10.2009 23:58:52   
nadica
оди на лекар.
да - можно е да си бремена иако имаш редовен циклус
не е само бременоста причина за изоставување на циклусот

< Поракaта ја уредил profesorica -- 7.10.2009 19:01:51 >


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: помогнете ми!!!
4.10.2009 0:04:37   
milijana
јас сум имала баба..таа секоја бременост имала циклус од почеток до крај.Значи 9мес-9 циклуси.ништо не е сигурно..најдобро книшка во рака и на лекар.не чекај ако се сомневаш, а постои страв во тебе. Стравот е тивок убиец. И да ти кажам, биди храбра, жто и да се случи..не е болка за умирање..така викаат старите..се се лекува.Ајде со оптимизам.Тој нека ти биде светлина во овие темни, ладни ноки..позз и секое добро(најдобро)

< Поракaта ја уредил profesorica -- 7.10.2009 19:01:40 >

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: помогнете ми!!!
6.5.2016 23:16:30   
Mila.A
Zdravo na site
Ke vi bidam blagodarna ako gi dobijam vashite odgovori na moeto prashanje.
Znachi vaka sinokja imav odnosi so mojot partner, (izvinete shto ke se izrazam vulgarno ali moram nekako da prenesam)
mi svrshi na vlezot na vaginata i vednash potoa pochna da me zadovoluva so prsti shto znachi so toj podeg sigurno spermata navlegla vo mene, za srekja ne sum vo plodni denovi no sepak se plasham i zatoa sakam da mi kazete dali e mozno da zabremenam (od prsti izmachkani so sperma) ?
Ve molam odgovorete mi
Vi blagodaram odnapred

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: помогнете ми!!!
7.5.2016 22:21:52   
MademoiselleNina

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila.A

Zdravo na site
Ke vi bidam blagodarna ako gi dobijam vashite odgovori na moeto prashanje.
Znachi vaka sinokja imav odnosi so mojot partner, (izvinete shto ke se izrazam vulgarno ali moram nekako da prenesam)
mi svrshi na vlezot na vaginata i vednash potoa pochna da me zadovoluva so prsti shto znachi so toj podeg sigurno spermata navlegla vo mene, za srekja ne sum vo plodni denovi no sepak se plasham i zatoa sakam da mi kazete dali e mozno da zabremenam (od prsti izmachkani so sperma) ?
Ve molam odgovorete mi
Vi blagodaram odnapred


Тешко веројатно дека на ваков начин можеш да останеш бремена.
Но секогаш кога се имаат незаштитени односи постои можност да дојде до бременост, не секогаш циклусите се совршено точни, понекогаш овулација има порано или подоцна, понекогаш и во предсемената течност има сперматозоиди.
Така што користење на некаков вид на заштита, орална или кондоми се добра опција за да се избегне несакана бременост.
Има едни таблети „ден потоа“ не сум ги користела никигаш но знам дека постојат и се пијат за да се спречи настанување на бременост. (баш како и што пишува - ден потоа) Не знам дали се купуваат без рецепт, прашај во аптека. И следен пат користи заштита, ќе си бидеш поопуштена.

(Одговор на членот Mila.A)
Непосредна врска до пораките: 16
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?