|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Пластични бебешки шишиња
26.8.2014 22:12:00   
Melanija RR
Јас еднаш во ден ги вриев во тенџере ,патронажната ми кажа вриење 10мин ,5 ладење и под ладна вода.Јас применував некогаш во водата кога врие ставав и сода бикарбона.Знам дека има средство за миење на Нук го има во Бебецентар

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Пластични бебешки шишиња
26.8.2014 22:17:57   
Ilina87
nataly86, ние од самиот почеток сме на АД млеко и после секое хранење го мијам шишето со четка, сјај и жешка вода и го зовривам во тенџере, да врие околу 10 минути.

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Пластични бебешки шишиња
27.8.2014 11:31:20   
blue_blue
nataly86, јас имав стерилизатор и го убив од користенње до некои 6-7 месеци на децава, донсоно додека не беа доволно возрасни да фаќаат се и да пикаат во уста. Не се секавам што марака беше, знам дека го земав од NUK и дека собираше 4 шишиња со цуцли. Го користев и за стерилизиација на цуцлите лажалки. Со оглед на тоа колку шишиња ќе ти се собираат јас би ти препорачала да си земеш стерилизатор и да не се зезаш со вриење шишиња. Овој е електричен, само ставаш вода и за 7-8 мин готови се шишињата. Се чисти само со алкохолен оцет. Инаку шипињата пред да одат во стерилизатор ги миев со малку сјај и четка онаа што е специјална за шишиња.

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Пластични бебешки шишиња
29.8.2014 22:43:26   
nataly86
Еден ден со вриење ладење и сл и доста беше...мислам дека стерилизатор за тие што се на АД млеко е права стварuser posted image многу олеснува...
шишињата ги мијам со топла вода и детергент и во стерилизатори средена работа... топло препорачувам на секого...ние зедовме од моделот што стерилизира во микробранова...

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 154
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?