|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Отеченост во бременоста
26.2.2015 22:46:14   
lukajana RR
Е за притисок незнам како реагира магдоносот тогаш сепак Hopeful консултирај се со лекар

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 27.2.2015 17:32:07 >

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Отеченост во бременоста
27.2.2015 10:44:50   
Hopeful RR
Магдоносот и мене ми беше сомнителен, нели имаше и некој муабет дека предизвикува контракции... Секако ќе се консултирам со доктор, не земам ништо на своја рака. Neurotoxin, ако добро те разбрав, отоците сами ти спаднаа после подолго време, или сепак пиеше нешто - викаш Aquaflow се појавил подоцна?

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Отеченост во бременоста
27.2.2015 11:08:08   
Neurotoxin RR
не пиев ништо, по пораѓајот сами спаднаа во рок од две недели намалив 14 кила и тоа се беше оток, само на нозете се задржаа подолго и наеднаш кога станав едно сабајле и си ги видов после толку време слаби, се прерадував. а овие таблети ги има подолго време ама мене не ми беа познати тогаш, сега нешто ги активираа. Јас се што правев беше масажа на нозете со креме за вени додека бев трудна, ама не помогна многу, можеби ако не ги мачкав ќе беа многу повеќе попуштени сега, ама незнам, за отокот не помогна. Си одев така деформирана и мм ме викаше слонче, замислете човек од 48 кила кога останав бремена да отече и има плус 20 кила на себе, едноставно не личев на себе. Устата не си ја осеќав на сабајле, немоѓев да дишам од што ми беше носот отечен, матичниот се плашеше кога ќе ме видеше, ама ништо не ми даде, само испитував д-димери на трансфузиологија и тоа беше во ред, и таму кога ме видоа, ми рекоа само нагоре нозее да одмарам, солено не, течности да пијам, го правев сето тоа, ама не помогна. Мислам дека има разлика од организам до организам. Се што треба е да се следи само отокот да не доаѓа од притисокот, димерите, и срцето. Ако се тоа е во ред тогаш едноставно ќе се трпи зашто и тоа е дел од бременоста.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Отеченост во бременоста
27.2.2015 17:34:02   
Felly RR
Имаме тема Што сте по професија, последните постови ги префрлив таму.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Отеченост во бременоста
22.11.2015 14:18:13   
angelce moe
Devojki magdanos vo nikoj slucaj za otoci, probajte kivi pomaga ;)

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Отеченост во бременоста
2.7.2016 11:45:32   
Neurotoxin RR
Има ли некој да се приклучи на темава овие жешки денови. Сакав да прашам дали некој има носено чорапи со компресија и колку помогнале. Јас нема да можам да издржам, нозеве особено сега на жешково не го осеќам, огромни ми се....

(Одговор на членот angelce moe)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Отеченост во бременоста
2.7.2016 15:58:05   
lolla RR
Неуротоксин, не те дружам, но мал предлог. Вежбички за истегнување многу мене ми помагаа. За чорапите немам искуство.

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Отеченост во бременоста
4.7.2016 11:40:01   
Neurotoxin RR
Знам тешко прашање, ама тоа се неки посебни вежби или? јас неможам да го свиткам стапалото, онака ко за флексија, одма грч ме фаќа на листот, кој трае, трае, трае... а магнезиум ми с ефаќа дневно скоро 1000 мг. ако не ти е тешко опиши ми ги вежбите user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Отеченост во бременоста
4.7.2016 11:53:06   
lolla RR
Има и на јутуб, ама еве неколку.

Ке си седнеш на столче или кегната и со стапалото ке вртиш 10 пати налево круг, 10 пати надесно круг. Полека, да се ослободи напнатоста во зглобот. Дури после тоа пробај флекс, па испружено стопало. Исто помага истегнивање, испружување како коа се истегаш после спиење. Блага масажа од долу нагоре (со борова вода или масло).

За половината, од исправена положба да се нагнеш нанапред како да формираш буква г. Потпри се на столче и ке почувствуваш истегаже од пета до половина. Уф има многу, јас ги обожавав, после како нова бев.

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Отеченост во бременоста
4.7.2016 12:02:15   
Neurotoxin RR
Ќе ги барам, па ќе пишам како било, нема лек, одам на работа, и немам друг избор освен стоење и седење, а тоа убива. Од се ова што пиша правам масажа, помага после цела ноќ преспивање намален е отокот, ама преку ден, нема шанси, боли, жежи и неможам да одам. Фала ти многу

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Отеченост во бременоста
4.7.2016 13:50:08   
Kvisko
Neurotoxin немам лично искуство со такви чорапи ама една колешка на работа носеше и многу и помагаа. Ги купуваше некаде кај Скопјанка во Аеродром мислам.

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Отеченост во бременоста
7.7.2016 23:35:40   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Kvisko

Neurotoxin немам лично искуство со такви чорапи ама една колешка на работа носеше и многу и помагаа. Ги купуваше некаде кај Скопјанка во Аеродром мислам.

Tamu ziveam kazete samo kade da prasam

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Отеченост во бременоста
8.7.2016 15:11:40   
Neurotoxin RR
Ја преместија ако е истата, кај дирекцијата на зегин во центар е сега, од таму си го купив појасот за трудници. Сепак фала на понуда user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 113
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Оди на:






Анкета

Име за девојче
lp136

Кое име за девојче најмногу ви се допаѓа?

Анастасија (45%)

Анабела (21%)

Ангела (34%)


Број на сите гласови: 243

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!