|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Облека или играчка?
29.8.2011 14:29:40   
dostickage
i koga kupuvam i koga mi kupuvaat sakam da e od srce i pred se da e kvalitetno.

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Облека или играчка?
11.11.2011 19:18:32   
bubica78

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

i koga kupuvam i koga mi kupuvaat sakam da e od srce i pred se da e kvalitetno.


isto i jas a decata preku igrackite go spoznavaat svetot ucat preku niv zarem ne

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Облека или играчка?
8.1.2012 14:40:06   
Bububebe
Обично прашувам што им треба.Ако не ми кажат,давам пари или пак некоја убава едукативна играчка за нивна возраст

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Облека или играчка?
8.1.2012 17:09:18   
AnnaMolly RR
И јас прашувам што им треба, а ако не сакаат да ми кажат им давам пари. Гледам по себе колку облека има Филип, бутик да отвориш. А за играчки да не зборуваме, а игра со глупости како капачиња, штипки за алишта и влакна од коса (омиленото). Најубаво пари.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Облека или играчка?
30.1.2012 11:02:07   
vezilka RR
Јас преферирам играчка. Скоро секогаш купувам играчка или книга, бидејќи на децата толку брзо им здосадуваат што мислам дека колку и да ги има, секогаш е добредојдена некоја нова. Многу ретко, како овој пат за утре, кога немам време, купувам облека од локалната продавничка од Автокоманда која ми е успат и побрзо ќе завршам работа..ама предходно прашав што има треба од облека да не згрешам. Море може и некој комплет сликовници да земам, имам Просветно успат исто..

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Облека или играчка?
7.3.2012 14:24:39   
Mihaela 2010
kombinirano,i toa i toa,zavisi neli kolku mi e bliska osobata t.e deteto kade ideme na rodenden.Eve za nekoj den sum na rodenden kaj komsisko dete ,pa najdov edni mnogu ubavi proletni taka tenkicki pizamki,kupiv i edna slikovnica i uste edna rabota ke dokupam.Mislam deka e dovolno..a za moeto dete koga me prasuvaat,povekje sakam nekoja igracka,zosto obleka koj znae dali ke ja pogodat,a vaka so igrackata ke si igra..a i povekjeto me prasuvaat sto sakame,pa taka uste od sega (za eden mesec ni e rodenden)imam nekoe spisoce sto da ni kupat,normalno onie sto ke ne prasaat i ni se bliski.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Облека или играчка?
7.3.2012 14:54:04   
JovanaJ
Podednakvo mi se ubavi i vazni i dvete. Tie sto ni se najbliski (babi, sestri...) sekogas ni davaat pari ili nesto sto ni treba vo momentot.
E sega, jas koga podaruvam najcesto podaruvam obleka, a koga odime na rodendeni od gradinka pretezno e nekoja kniga ili igracka.
Ama nemozam da odvojam ova ili toa. Seedno e. Podarok e podarok. user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Облека или играчка?
7.5.2012 0:23:27   
Pepelaska *
утре сум на роденден кај дете од другарка и ја прашав што им треба, вика ништо имаме се , е ако де викам , нешто мора.Вика некоја правосмукалка ( аа машко е) user posted image само со тоа сака да игра и утре ке му земам од оние играчките што се, барем знам ке си игра детето.
Инаку носам и облека и играчки зависи како ке се погоди.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Облека или играчка?
30.10.2015 20:21:27   
MamaKiki
играчки на прво место и него му е забавно и мене ми е глава помирна user posted image user posted image
фала богу ако нешто му фали од алишта ке му биде на прво место тоа ама за мода не баш секој месец да му купувам се и сешто а играчки скоро секое излегвање...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Облека или играчка?
31.10.2015 20:03:32   
Defne90 RR
Зависи од ситуацијата и околноста.Малиот на пример не разбира многу многу и си бара да му се купи играчка.Е сега нормално дека прво го подмирувам со она што му треба од облека ама секако дека почесто му се купуваат играчки.Големиот и тој бара играчки ама сепак поголеми си е па се радува многу и на облека.Се зависи од тоа што сме се договориле да купиме.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Облека или играчка?
24.11.2015 15:39:27   
marchi
decata najmnogu se raduvaat na igracki taka da za rodenden preferiram igracki.sum nosela i obleka samo mora da kupam 2 broja pogolem za da se pogodi ili da ja cuvaat za ko ke bide tocna

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 36
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?