|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: nor levo
28.10.2013 13:22:56   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

ne mozam da najdam tema kade sto sakam da si go postavam prasanjevo pa ke ve molam ako postoi sliobodno da prefrlite.sakam da prasam kolku se efikasni kontraceptivnite apcinja koi se pijat posle seksualen odnos.ne sum bas sigurna deka "napravivme nesto" no mislam deka postoi moznost.ako zemam ...... sto ako se sluci da gi upotrebam bez da ima potreba?dali ke ima nekoi posledici ili nesto slicno?user posted image



Нема потреба да се грижиш.Да не му ја мислиш многу,појди во аптека и земи си таблетка..Овие таблети се пијат ЗА СЕКОЈ СЛУЧАЈ. Никој неможе да нае дали детето ке се фати или не и затоа кога и да се случи грешка,или мислиме дека се случила грешка,најдобро е да се земе таблета.Нема никаква опасност и таблетката не реагира на еакулат туку хормонски делува. Мислам дека не се препорачува често земање на овие таблети ,односно да има растојание од таблета до таблетка неколку месеци.Ке си видиш во упатството на таблетките. Инаку се викаат - НОР ЛЕВО и чинат околу 500 денари.

blagodaram na sugestijata user posted image ke se obidam.sega mozam narad da si.... user posted image (pijam kafica)

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: nor levo
28.10.2013 13:59:39   
zapce
Nor levo делуваат хормонски така што немаат никакви штетни последици, делуваат на тој начин што ја одложуваат овулацијата за некој ден, ама дали се 100% сигурни прашање е, и кај нас се случи истото и веднаш утредента после односот се напи Nor levo и матичниот ми кажа дека можеби ке ми го оддложи доагањето на менструацијата а испадна да го оддложи за девет месеци и еве сега сум во третиот месец на бременоста.
user posted image Ако не се случеше бременоста на овој начин немав храброст да одам на второ дете, и еве сега со бато Матеј кој идната недел полни 4 годинки и тато сме во очекување на братче или сестричка. user posted image

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: nor levo
28.10.2013 14:07:29   
elenak
Жапче ме насмеа, што би рекла ммбуцко, ни нор лево ни нор десно, строго право!user posted image Ете така требало да биде, како што викаш и сама ако не се случело тоа можеби ќе си одложувала уште за второ user posted image . Ајде со лесно нека ти е бременоста, уживај, па тамам и баткото пораснал, време ви било.user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: nor levo
28.10.2013 14:32:15   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: zapce

Nor levo делуваат хормонски така што немаат никакви штетни последици, делуваат на тој начин што ја одложуваат овулацијата за некој ден, ама дали се 100% сигурни прашање е, и кај нас се случи истото и веднаш утредента после односот се напи Nor levo и матичниот ми кажа дека можеби ке ми го оддложи доагањето на менструацијата а испадна да го оддложи за девет месеци и еве сега сум во третиот месец на бременоста.
user posted image Ако не се случеше бременоста на овој начин немав храброст да одам на второ дете, и еве сега со бато Матеј кој идната недел полни 4 годинки и тато сме во очекување на братче или сестричка. user posted image



Хе, баш ме расположи zapce. Многу ми е мило и ти посакувам лесна бременост.

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: nor levo
28.10.2013 14:39:02   
zapce
Blagodaram, pozz

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: nor levo
27.11.2013 23:27:36   
miana
Жени еве нешто што можеке ве интересира

извор - Вест


Апчето за ден потоа не делува кај дебели жени

ФРАНЦИЈА (АП) - Француска фармацевтска компанија предупреди дека нејзината контрацептивна таблета за ден потоа не делува кај жените тешки над 80 килограми. Одлуката на "ХРА Фарма" следи по објавувањето на резултатите од истражувањето за левоноргестрел, една од активните состојки во "норлево", контрацептивната таблета за итни случаи на компанијата, изјави Фредерик Велгрин, шеф на одделот за женско здравје на "ХРА Фарма". Велгрин изјави дека иако резултатите од истражувањето што го спроведе Универзитетот на Единбург во 2011 година се прилично изненадувачки, во изминативе неколку години имало многу дискусии за ефикасноста на контрацептивните таблети кај пацентките со голема или прекумерна тежина.

Извршната директорка на "ХРА Фарм" Ерин Гејнер проценува дека милиони жени низ Европа користат контрацепивни таблети исти како "норлево". Гејнер одлучи да ги соопшти само бројките за продажбата на "норлево". Ана Гласие, која го водеше истражувањето, изјави дека нивното истражување не било замислено да проучи конкретно само како тежината влијае врз ефикасноста на контрацептивната таблета. Таа додаде дека во нивното истражување биле вклучени само околу 1.700 жени.
"ХРА" го продава "норлево" во околу 50 земји ширум светот. Почна да ја продава контрацептивната таблета за ден потоа во Франција во 1999 година. Компанијата ќе почне да го печати предупредувањето на пакувањето во првата половина од 2014 година.

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: nor levo
25.4.2018 16:21:29   
Selen
Zdravo nova sum na forumot ve molam za Sovet.Na 10.4 ni se sluci nezgoda(puknat kondom) vo ROK od 40min.se napiv Norlevo na 19.4 trebase da dobijam no nisto istiot den zemav test za bremenost koj bese negativen si rekov Aj ke pocekam uste nekoj den zasto apceto sigurno napravilo nekoe horm..poremetuvanje na 23.4 napraviv uste eden test I toj bese negativen.Vo apteka dodeka kupuvav test prasav za apceto I Im kazav za mojata situacija.Mi rekoa deka toa sto mi kasni e normalno I na NIV Im se slucilo I im kasnelo do 14dena.Deckoto momentalno ne e ovde sama pominuvam niz ova on vide deka se napiv apce I siguren e deka nema da dojde do bremenost mene ova apce Mi prvo I se nadevam posledno iskustvo I ne sum sigurna vo nivniot kvalitet.Seuste cekam da dobijam mnogu sum isplasenauser posted image

(Одговор на членот nelka)
Непосредна врска до пораките: 57
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?