|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: NIFTY тест како замена за Амниоцинтеза?
11.4.2016 19:57:23   
Kvisko
И јас мислам дека е ради годините. Мислам дека по протокол е сите над 35 години да го прават. Сепак е ваш избор. Инаку на ехо уште ништо не можеле да видат. Првиот скрининг е на 12 до 14 недела така што без паника.

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: NIFTY тест како замена за Амниоцинтеза?
11.4.2016 21:54:52   
MademoiselleNina
Може да е ради годините, и јас прашував дали се наследни вакви болести, ми рекоа дека не се, но сепак да се направи.
Затоа расмислувам, ни ние уште не сме на чисто.
Фала ви за советите и за подршката.

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: NIFTY тест како замена за Амниоцинтеза?
15.4.2016 16:15:43   
OliveraA
Tranquilitu testot go pravev vo 12gn vo Sistina - 730eura. Rezultatot stigna za 10 dena.

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: NIFTY тест како замена за Амниоцинтеза?
15.4.2016 22:31:16   
MademoiselleNina
ОливераА а дали можеш да пишеш што точно се испитува со тестов? Читав но не најдов детално, најдов дека се испитуваат триимии, ама за друго не знам.

(Одговор на членот OliveraA)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: NIFTY тест како замена за Амниоцинтеза?
25.4.2016 5:05:54   
OliveraA
Tranqility прецизно ги детектира хромозомските абнормалности кои предизвикуваат хромозомски синдроми:
-Нумерички абнормалности: Трисомија 21 (предизвикува Даунов синдром), Трисомија 18 (предизвикува Едвардсов синдром), Трисомија 13 ( предизвикува Патау синдром) и Анеплуодии на половите хромозоми.
-Структурни абнормалности - Микроделеции.

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: NIFTY тест како замена за Амниоцинтеза?
25.4.2016 15:58:31   
kristink@
Здраво на сите user posted image ,

Јас го правев неодамна тестов, НИФТИ и можам да ви пренесам само позитивен ефект од него. Во Скопје Поликлинк ме боцнаа, брзо за 3 минути. Резултатите ми стигнаа за 8 дена и беа одлични, без никаков ризик user posted image

За цената за малце ја утнав промоцијата што ја имаа за 8ми март, ама бидна и тоа.

(Одговор на членот OliveraA)
Непосредна врска до пораките: 31
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?