|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Нега на лице и тело
29.11.2013 4:07:18   
bucko mal
I jas go imam ovoj na Grnier mnogu mi e ubav.isto I na nivea imam I nego si go sakam.
Gel za tusiranje,stikce I dezodorans koristam na dove.Dnevna I nokna krema na Lankom sega gi zemav zasto licevo mi bese uzas.
Koga gi kupuvav kremite mi dadoa gratis nekoi kremovi za brcki,ednata za okolu oci drugata za cello lice.Gi koristam, se sto e gratis zemam.Eve vakvi:
user posted image
user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Нега на лице и тело
26.5.2014 14:27:55   
Bethany
Женски, ќе треба да почнам што е можно поскоро со некои наменски креми, против брчки и такви работи, за зрела кожа де.
Е сега, јас гледав од Anew Avon, има дневна и ноќна крема, има од 30+, и има од 35+. Не знам што е разликата, демек читав за што се, ама не ми е баш јасно.

Дали некој има користено од кремиве да ми даде искуство и совет. И плус дали кремиве одговараат за секој тип кожа?
Или ако можеби имате друг предлог, за комбинирана кожа?


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Нега на лице и тело
30.5.2014 8:15:16   
princessa
Jas koristam dneven i noken krem Burt''s Bees Radiance i mnogu sum zadovolna, na organska baza se. Nekogas zaboravam ama retko se desava. Epten retko stavam maska za lice, nemam potreba zasto imam mnogu cisto lice. Inaku koristam edna maska na Weleda, a nekogas znam i med da si stavam.(toa koga imam fazla vreme, ednas godisnouser posted image ). Ama zatoa po edna tabla jajca trosam za nega na kosatauser posted image user posted image user posted image i imam eden kup masla, maslo od crno seme, od kokos, od kaktus, ricinusovo itn. Gi obozavam i ednas nedelno si stavam.
Za telo koristam Nivea mleko za telo a nekogas si pozajmuvam i od detskite losioniuser posted image .

< Поракaта ја уредил princessa -- 30.5.2014 8:16:30 >


_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Нега на лице и тело
30.5.2014 9:03:06   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

Женски, ќе треба да почнам што е можно поскоро со некои наменски креми, против брчки и такви работи, за зрела кожа де.
Е сега, јас гледав од Anew Avon, има дневна и ноќна крема, има од 30+, и има од 35+. Не знам што е разликата, демек читав за што се, ама не ми е баш јасно.


Мене дерматолог ми има кажано дека најубаво е да се користат детските креми бидејќи имаат се што и треба на кожата и дека овие кремиве против брчки се маркетинг и полошо и прават на кожата. Мајка ми цел живот со Бекутан се мачка, па како бебе е во лицет.user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Нега на лице и тело
2.6.2014 14:46:30   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

Женски, ќе треба да почнам што е можно поскоро со некои наменски креми, против брчки и такви работи, за зрела кожа де.
Е сега, јас гледав од Anew Avon, има дневна и ноќна крема, има од 30+, и има од 35+. Не знам што е разликата, демек читав за што се, ама не ми е баш јасно.


Мене дерматолог ми има кажано дека најубаво е да се користат детските креми бидејќи имаат се што и треба на кожата и дека овие кремиве против брчки се маркетинг и полошо и прават на кожата. Мајка ми цел живот со Бекутан се мачка, па како бебе е во лицет.user posted image


хм... што знам, и јас така мислев до неодамна, додека не почнав повеќе да читам.
Детските креми не се доволно хранливи и не ја пружат доволно нега на кожата која е зрела и има потреба од повеќе хранливи материи, антиоксиданти и сл. Знам дека многу голема улога има и генетика, па на некого и ништо да не користи ќе му биде убава и мазна кожата.
Ете јас користев детски креми и така некои хидрантни универзални креми како Дав, Нивеа софт и сл. ама гледам дека кожата ми станува некако заситена од нив, таквите креми ми ја мрсаат кожата додатно и како да ја гушат.
Затоа барам крема која би ми ги намалила порите (ете тоа гледам дека немав порано толку изражени пори) и која би била лесно впивлива, после која лицето нема да останува мрсно, а сепак да е хидрантна.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Нега на лице и тело
25.11.2014 20:21:43   
caciana
Jas ne koristam nikakvi preparati za lice. Mene liceto mi e cisto i nezno.
Sekogas posle mienje stavam krem bekutan ili bilo kakov bebeski prem.
Vo posledno vreme zapocnaa da mi se pojavuvaat nekoi mozolcinja na liceto ( sto jas vo pubertet gi nemav .. tuku sega na starost user posted image ). Si kupiv sapun B-safe i cudesen e, 1-2 mienja i liceto mi e staklo.. Vakov sapun koristam i vo leto koga od sonceto i od pot na telo mi se pojavuvaat crveni mozolcinja.. Gi cisti za 1 den user posted image . user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Нега на лице и тело
25.11.2014 21:09:07   
caciana
user posted image
Ova e sapunot, inaku jas go koristam portokaloviot - sensitive user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Нега на лице и тело
25.11.2014 21:36:37   
Ki4iko
Прв пат слушам за тие сапуни,од каде може да си ги купиме? Во оваа бременсот доста ми се оштети лицето од ситни мали мозолчиња,дали тие сапуни ќе ми помогнат?

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Нега на лице и тело
30.11.2014 19:02:17   
caciana
Mene mi pomagaat mnogu i na site im gi preporacuvam. Jas gi kupuvam od malskoto prodavnice ... Gi barav vo Zegin gi nema...pa moze da gi pobaras vo Market sigurno gi ima. Cenata im e smesna 30 den , a se cudo.

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Нега на лице и тело
30.11.2014 19:07:13   
scared RR
користам сапуни од козјо млеко веќе долго време а потоа нанесувам крема врз база на мед .

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Нега на лице и тело
30.11.2014 19:11:21   
blond
Od sekogas sum imala problematicna kozha. Sega za lice koristam krem na baza na kamilica i sapun za masna kozha, izbegnuvam pudri i sminki. Za telo imam nekolku, sekogas razlicno mackam.

< Поракaта ја уредил blond -- 30.11.2014 19:12:04 >

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Нега на лице и тело
30.11.2014 19:50:57   
Ki4iko
Јас имам комбинирана кожа,најмногу ми одговара кремот на авон со алое и краставица user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Нега на лице и тело
23.10.2015 23:21:03   
lukajana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

Се мислев дали да ја ставам темава во здравје или во убавина но повеќе ми се вклопува во убавина user posted image дали користите креми или лосиони за тело и какви, миризливи, за хидратација, за зацврстување.....



_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Нега на лице и тело
24.10.2015 12:35:53   
marchi
user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

Се мислев дали да ја ставам темава во здравје или во убавина но повеќе ми се вклопува во убавина user posted image дали користите креми или лосиони за тело и какви, миризливи, за хидратација, за зацврстување.....



Кога веќе постов ми е префрлен еве и јас да си кажам user posted image јас имам сува кожа и морам да користам креми за екстра хидратација за тело додека лицето е комбинирано :-) не можам да си најдам соодветна крема.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Нега на лице и тело
24.10.2015 13:22:04   
lukajana RR
Јас немам проблематична кожа и користам што ми дојде на рака user posted image најчесто лосиони и млека од Авон ,а обавезно имам дома Нивеа крема и ја ставам два три пати неделно ама често ставам и од кремите на децата user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Нега на лице и тело
14.11.2015 17:14:03   
AneLav RR
Сигурно ви е здосадено од користење најразлични кремови , ноќни, дневни , за окулу очи па за врат посебни а коштаат навистина многу. Сега има нова крема на Лореал и почнав да ја користам задоволна сум ептен све во едно е и очи и врат и лице ама е за над 30 години.Ви ја препорачувам пробајте ја.
user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Нега на лице и тело
14.11.2015 17:44:51   
Melanija RR
Која цена е за кој тип на кожа?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Нега на лице и тело
14.11.2015 21:17:19   
Hopeful RR
Ме заинтригира, ќе ја пробам.
Имам комбинирана кожа склона кон акни и со многу испукани капилари, и по совет на дерматолог, за мене најдобри се медицински креми - Авен, Др Хаушка, Еуцерин, Нормадерм, ... не се евтини, ама се ептен како што треба. Едно време се излуксузирав па почнав и Рок да користам, ама сега со две деца си ја собрав чергата user posted image Ќе ја пробам оваа на Лореал, ако не одговара, ќе се вратам на Др Хаушка, најдобри ми се.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Нега на лице и тело
15.11.2015 8:23:39   
Bea
Мене овие на Лореал ми се многу тешки, особено ноќните.
Јас долго време мака мачев со проблематична кожа, акни и жаришта и ништо од комерцијалниве креми и тоници не ми помогна.
Чарето го најдов со Normaderm на Vichy, стварно е скапо, ама луѓе дупчиња што си имав направено од корнење ми среди! Порано целата линија ја користев (гел за миење, тоник, крема), а сега само лицето го мијам со гелот.
Од крема сум задоволна од една на Balea - Med Ultrasensitiv. Околу 200 ден е, за сега ми е ок.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Нега на лице и тело
23.1.2016 14:58:48   
marchi
ve molam dali ima nekoj sto koristi krem za okolu oci?me interesiraat nekoi informacii za takvite kremi.

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Нега на лице и тело
23.1.2016 15:02:16   
mommy_angels RR
И јас веќе сум на возраст кога сериозно почнувам да размислувам за креми против брчки,зашто нели подобро да спречиш,отколку да лечиш user posted image . Користи ли некој ?
Кои би ми ги препорачале ?

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Нега на лице и тело
23.1.2016 17:25:30   
marchi
jas sum 'mlada' za brcki ama vekje imam 3 mali linii nesto pogore od megju vegjite od murtenje user posted image mommy_angels jas bi ti preporacala od avon onaa kolekcijana anew ima za sekoja vozrast od 25+ 35+ 45+ i 55+ mislam e sega se poskapi ama gi falat mnogu.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 97
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?