|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Моето дете ми дава сила да....
26.9.2013 8:59:42   
sandriana RR
Мајчинството менува - го менува обликот на телото, ги менува навиките, но најважно - го менува духот, ја прави личноста подобра, посилна, похрабра...дава сила која дотогаш не сме биле свесни дека ја поседуваме.
Моето дете ми дава сила да се изборам со самата себе во ситуации кои никогаш претходно не сум мислела дека ќе умеам да ги поднесам, дека ќе ме скршат.

Каква сила добивате Вие од Вашите деца?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Моето дете ми дава сила да....
26.9.2013 9:06:33   
Bethany
ми дава сила да станам наутро и во сред ноќ, а ми се плаче од умор user posted image

ми дава сила да бидам похрабра кога треба, да се трудам да бидам потрпелива, во секој случај подобар пример за него из дена во ден.





_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Моето дете ми дава сила да....
26.9.2013 9:24:19   
Mihaela 2010
nema zborovi sto bi opisale kakva sila mi dava moeto dete...samo znam deka sum po hrabra,po cvrsta i resitelna i po borbena od koga e taa rodena...kako lavica nekoja koja vo sekoj moment e spremna da si go zastiti svoeto malecko


_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Моето дете ми дава сила да....
26.9.2013 9:30:17   
Палешка РР
Двете деца ми даваат огромна сила да ги издржам сите проблеми и премрежја кои ги носи животот, да издржам со малку спиење нормално да функционирам, да бидам поголем оптимист, да верувам и да се борам за посветла иднина за нив...и многу други нешта.
user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Моето дете ми дава сила да....
26.9.2013 12:07:38   
Snowhite RR
Кога се породив со М, бев царски и не можев да се мрдам, ако нешто сакав да земам и на грешка се свртев како што не треба, не можев да се совземам од болки. Кога ќе ми го донесеа бебето, без да разсмилувам се вртев и го земав в раце и по неколку минути ќе се сетев дека сумго зела во раце, а ништо не сетив, никаква болка. Значи моето дете ми даваше сила да не ја чувствувам болката од операцијата и до ден денес двете деца ми даваат сила да издржам од сабајле до вечер да можам да ги завршам сите обврски и навечер откако ќе заспијаат да заспијам и јас задоволна и горда што ги имам
А и ова, кога бев бремена со Ј, нормално гледав да не кревам, некогаш бев толку уморна да кренам и една чаша, ама кога М ќе ми речеше „мамо ме болат ножината не можам да одам“ не ми тешко да го носам во раце ако требаше цел пат

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Моето дете ми дава сила да....
26.9.2013 14:19:56   
bucko mal
Decata mi ja davaat taa sila sto nemoze nikoj drug da mi ja dade.Posle neprespiena nok,stanuvam I funkcioniram kako cela nok da sum spiela.Kolku I da sum tazna oni se sekogas tuka da me nasmeat.Koga sum bolna so poslednite sili se boram da im ugodam na niv.
Mi davaat sila,motiv hrabro da se boram vo zivotov.
Mnogu raboti sto sum gi napravila vo zivotov,sum gi napravila so silata sto sum ja dobila od nivuser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Моето дете ми дава сила да....
26.9.2013 16:39:12   
mommy_angels RR
се што кажавте погоре,го потпишувам.А толку многу ми ги полни батериите што е неверојатно.Каuser posted image ко што кажа Сноувајt,24 часа по породувањето ми ја оставија со мене и сестра не се појавуваше со саати,а таа покакана .Ме фати жал си станав си ја земав и си ја пресоблеков и пак си се гушнавме.А кога се работеше за моја некоја потреба раната ме болеше со недели после тоа и другите ме тинтреа user posted image . Кога ќе ме гушне така како што само таа ме гушка ми поминува и умор и болка и нервоза и спремни за играње "ТА" низ дома .Само кога ќе го видам тоа насмеано фациче ,животот веднаш ми станува розов.user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Моето дете ми дава сила да....
26.11.2015 11:44:03   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Кога се породив со М, бев царски и не можев да се мрдам, ако нешто сакав да земам и на грешка се свртев како што не треба, не можев да се совземам од болки. Кога ќе ми го донесеа бебето, без да разсмилувам се вртев и го земав в раце и по неколку минути ќе се сетев дека сумго зела во раце, а ништо не сетив, никаква болка.


i mene ova mi se slucuvase.i odkako dojdovme doma nikogas ne custvuvav bolka koga trebase da stanam da go zemam za doenje a posebno koga trebase da stanam koga placese.se cudev kolku lesno sum gi podnesla bolkite,dodeka trepnav zazdravev user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 8
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?