|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Mила Рингераја, денес...
5.3.2014 8:26:36   
Палешка РР
Мила Рингераја денес...

денес се раѓаат генијалци!
На денешен ден се роди татко ми, на денешен ден се роди ти. Некој одлучил во ист ден да се родат двајцата значајни фактори во мојот живот.
Токму заради тоа преку тебе секогаш се трудам да допрам до него, заради вдахновението кое ми го дал, се трудам да те вдахнам и тебе...

Денес ќе го славам животот, твојот и неговиот!
За тагата по тато имам 364 денови.

user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 5.3.2014 8:30:24 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Mила Рингераја, денес...
5.4.2014 0:01:36   
Defne90 RR
Мила рингераја денес се разочарав во личност за која што мислев дека никогаш нема да ме разочара така и за која мислев дека овие зборови никогаш нема да ги напишам.user posted image Ме боли навистина,најмногу затоа што тоа беше личност на која и верував и која ја почитував најмногу.Е ама таквите лицемерни и неблагодарни личности постојат за да увидиме дека пред се треба да внимаваме кому му веруваме и кому му се поклонуваме.Не можам да кажам никому за оваа болка внатре во мене,но затоа ти си секогаш тука и кога сум радосна и кога ми е тешко.Мила рингераја ти благодарам што секогаш ми ја пружаш најголемата утеха и секогаш немо ги слушаш моите маки.user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Mила Рингераја, денес...
26.4.2014 20:25:43   
Палешка РР
Мила Рингераја денес,

денес не ме бива за ништо. Денес цел ден бледо гледам во таван, во монитор, во телевизор...денес цел ден плачам...Денес тато страшно ми недостига...страшно...

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 26.4.2014 20:27:11 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Mила Рингераја, денес...
21.5.2014 8:40:56   
Defne90 RR
Мила рингераја денес сум многу тажна.Се прашувам само уште колку лоши вести ќе пристигнат.Се прашувам зошто лоши работи им се случуваат на добрите.Дали и Бог кај себе ги сака нив.Зошто!!!user posted image Се прашувам денеска што значи тоа живот.Денеска си тука,утре те нема.А по тебе остануваат само воздишките и криците на оние кои искрено те сакале и почитувале. user posted image Боже помогни им на нив,тие најмногу патат.user posted image Тие и само тие се соочуваат со тишината што останува после се.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Mила Рингераја, денес...
21.5.2014 22:04:33   
mommy_angels RR
Лоши мигови....лоши зборови....уште полоши постапки ......

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Mила Рингераја, денес...
28.5.2014 21:56:58   
Палешка РР
Мила Рингераја денес...

...најавувам трезнење во септември user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Денес ми дојде пријателката од Австралија...само таа може да ме натера на 1-2 водки...а ме знаеш, толку ми треба user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Mила Рингераја, денес...
16.8.2014 23:00:39   
mommy_angels RR
Мила Рингераја денес ми дојдоа зборовите на татко ми во глава...

.....Животот е тегла полна со г****и мед,користете ги максимално слоевите со мед,зашто оние другите се многу почести и траат многу подолго!!!

Ете така,животот е многу не фер,се случуваат многу лоши работи и понекогаш,за нешто ,едноставно нема оправдување.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Mила Рингераја, денес...
20.8.2014 14:11:30   
bucko mal
Mila Ringeraja,nemozam od tebe da ja skrijam bolkata koja so denovi me gushi.
Edna greska vo zivotot mi cinese mnogu skapo,neznam uste kolku treba da ja isplatuvam.
Mila Ringeraja,dali znaes kolku boli koga go gledash sopstvenoto dete kako ti pati?Dali znaesh kolku boli koga nemozesh da mu pomognes.
Kolku boli koga go slusash kako kazuva deka zivotot ne e fer.Kako da mu pomognam,da mu kazam deka zivotot e fer?
Kako da mu dadam odgovor na negovite prashanja, a da ne ja zgolemam bolkata?
Barajki odgovor na negovite prasanja,si najdov odgovor sama na sebe:Se vo zivotot se plaka,nikoj nema da ostane dolzenuser posted image
user posted image


< Поракaта ја уредил bucko mal RR -- 20.8.2014 14:12:38 >


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Mила Рингераја, денес...
21.8.2014 20:50:21   
Палешка РР
Мила Рингераја,

со денови се чувствувам немоќно, без сила, волја и желба за ништо..
Како да се наоѓам на крстопат и не знам кој пат е вистинскиот, а треба да стигнам на две различни места.
Нагоре високо, надолу длабоко...јас на средина.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Mила Рингераја, денес...
30.9.2014 19:48:34   
Палешка РР
Мила Рингераја денес,

се скарав со свеки. Прв пат во овие 20 години и се спротивставив и се расправав. Не можев повеќе да издржам...20 години збирање и молчење се многу....а многу неправди, многу отфрлања...премногу нервози истрпев.
Едноставно денес пукнав.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Mила Рингераја, денес...
27.10.2014 8:09:56   
Snowhite RR
Мила рингераја..
Како може животот да биде толку суров спрема сите? Како може кај секого нешто да му недостасува? Како може да се тешиме со маките на другите и да си мислиме дека еве мене ова ме снајде, а на овие види што им се случува? Како не можеше да бидиме сите среќни?
Се чувствувам многу разочарано, а најлошо е што не знам како понатаму, губам надеж, а не смеам, не сега, ако изгубам, ако се предадам сега, се ќе замине во неповрат, ќе се каеме сите зошто нешто на време не сме превзеле, зошто сме чекале да се случи тоа, зошто кога пред нас сме гледале што се случува? Дали можам сама? Не можам, не знам како, ми треба некој, него му треба уште некој за поддршка, да се извлече ако може да се извлече, ако не е веќе прекасно..
Ех..не можам да поверувам колку може човек да се измени, да не го препознаваш оној кој мислиш дека го знаеш на памет. Не си го познавам човекот ејј, како е можно? Врати ми се те молам, го сакам стариот ТИ

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Mила Рингераја, денес...
27.10.2014 12:16:07   
Melanija RR
Денес...
сум потиштена ,нема правдина во светот да ама правичност???Зошто и зошто веќе со години се прашувам нема ли секоја жена право да биде мајка на било кој начин.Зошто и зошто многу жени го одат најтрновитиот пат.. зарем мора..зарем мора да има тага во душата и срцето..зарем мора да има солзи и солзи... мори и мора се да се помине...колку ли денови и години се потребни во болка.... ќе дојде денот но болката не се брише.
user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Mила Рингераја, денес...
24.11.2014 17:18:50   
caciana
Драга Рингераја user posted image
Денес сум мрза невидена... ме мрзи да станам од ком. за да јадам , а не пак да застанам и да работам нешто.user posted image Па сте имаме такви денови, нели? И јас имам право на еден мрзлив ден , и ќе си уживам во него. Единствена работа која што ја направив денес е тоа што успеав да пишувам на форумов. И ТОА Е НЕШТО user posted image
Ммм ете ме мрзи и не знам што да напишам друго user posted image

Don't Worry, Be happy

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Mила Рингераја, денес...
1.12.2014 23:51:51   
scared RR
Мила Рингераја , денес сум многу тажна user posted image никако да тргне работава, никако да се отргнам од лекариве, не за една, за 10 работи идам кај нив, бетер сум од бабине user posted image многу ми е тешко, и исплашена сум, страв ми е и да спијам дури user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Mила Рингераја, денес...
17.12.2014 13:12:10   
caciana
Mila ringeraja.
Denes e den koga pred edna godina me napusti moeto kucence Ava. user posted image Nekoi ke recat cekaj smesno e uste da taguvas po kuce, no jas sum takva mnogu mi nedostiga. Taa mi bese najdobar drugar i clen od semestvoto, ja sakav i sakam isto kako covek user posted image i mnogu mi nedostiga. Pomina cela godina a jas uste se vrtam po doma ocekuvajki ja da dojde od nekade i da se pogalime , kako sto znaevme (no nikogas ne dojde user posted image ) . Edna godina sum bez milenice po doma(mi zabranija domasnite), zosto uste ne mozam da prebolam edno kucence, moeto najdobro drugarce. user posted image user posted image
RIP drugarce moe.. mi nedostigas mnogu mnogu user posted image user posted image
user posted image user posted image

_____________________________

Life is party :D :*

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Mила Рингераја, денес...
22.12.2014 8:44:02   
sandriana RR
Се чувствувам разочарано - user posted image
Зошто сите големи и топли луѓе прерано го напуштаат овој свет?
Замина уште една легенда во вечните легенди - да се сплоти повторно со својот татко. Замина и Васил Шишков user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Mила Рингераја, денес...
14.1.2015 1:06:23   
sonc90
Mila Ringeraja denes...
Se cuvstvuvam mnogu bespomosno,tazno i mislam deka srceto mi se kine na 100 dela...moeto najmilo,krevko i sekogas nasmeano cedo e bolnicko...da mozam samo da i gi zemam makite...ne e nisto seriozno,grip e ama tesko mi e da ja gledam mojata dusicka kako se bori za da dise,kako se maci da goltne...cel den placam od maka,si ja baram vinata vo sebe,ne moze sama da se razboli...
Nikogas ne ocekuvav da pisam ovde kako mi prosol denot ama tolku me boli srceto sto morav da se olesnam nekade user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Mила Рингераја, денес...
11.2.2015 22:16:43   
mommy_angels RR
Мила рингераја денес....
......денес уште при самото отворање на очите научив многу важна животна лекција-телото секогаш паѓа на колена пред умот user posted image user posted image user posted image . Вчера ми беше многу тажен ден,таков каков што не би посакала никому.Се борев лавовски цел ден мислејќи дека изминативе 365 дена ме направија поцврста.Но има болка која никогаш ниту се намалува ниту пак бледее.Здробеното мајчино срце никогаш не зацелува.На крајот на денот ,кога најмалку очекував ,телото ми откажа послушност.
Не сакам никого да растажувам непотребно,затоа си тука ти,драга моја ....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Mила Рингераја, денес...
11.2.2015 22:45:59   
kapina
Momy angels mnogu me trogna dusicke zal mi e guski od mene

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Mила Рингераја, денес...
12.2.2015 19:58:23   
sonc90
Mila Ringeraja,denes sum mnogu revoltirana...site svekrvi gi ocrnuvaat snaite deka prerano im go skratile doenjeto na nivnite deca a ovaa mojava me tera da i go skratam...zar moze nekoja majka da i go kaze ova na druga?kakov e toj sovet od majka na majka sto se dava?zar e voopsto sovet?kako moze ne razbiram nekoj takvo nesto da kaze?aj da go recese ova maz ili nekoja koja nemala dete pa i nekako ama nekoja koja izgledala 2 deca...ili da go recese toa zasto postoi nekoj problem so mlekoto ili so doenjeto...ama ona ko grom od vedro nebo "pa sto ja dois?dovolno se vekje 7 meseci,mozes da i davas samo sabajle i navecer i uste mesec-dva prekini,eeeej dosta i e veke"...ne znam sto da kazam...cel den samo ovie prasanja niz glava mi se vrtat...so koj pamet mi go kaza toa? lele,nervozna e mal zbor,prenervozna sum,mi cadi niz site dupki od telovo,ne samo od usi...ah Ringeraja,ah...da ne si ti pa koga bi zemala se ova u faca da i go lepnam...ah,ah...uste sto ne ke cujam...

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Mила Рингераја, денес...
12.2.2015 20:04:27   
kapina
Ne go prekinuvaj doenjeto ako sakas samo dodavaj i nesto kasicki toa si e tvoe pravo veke no majcinoto mleko nisto ne go zamenuva ako si imas mleko i ako mozes doi go bebceto a na svekrvata kazi i go ova moe to dete ke go odgleduvam jas kako sto sakam

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Mила Рингераја, денес...
17.2.2015 11:12:46   
sonc90
da,da,vo toa sum si resena...so Gospod napred ako imam mleko ke si ja dojam do godina-godina i pol,bar ednas vo denot koga ke bide povekje od godina...tuku mene mi bese samo da si ja ispukam nervozata zasto ke puknev toj den...koga mi trebase pomos okolu bilo sto ni majka,ni svekrva,ni baba,nikoj ne se najde pameten a sega koga si imam i red i se so deteto togas majko mu stara site se pametnii site se znaat ama ova so doenjevo posebno me pecna...fala ti kapina,znam deka go delis moeto mislenje i ne samo ti tuku i site,mi trebase nekoj na moja strana,cisto za da osetam podrska user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 147
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?