|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 9 10 [11]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Миење заби на детето
5.3.2015 8:33:38   
AneLav RR

Melanija RR За Флуорнатрилот имам пишувано во оваа тема ТУКА



_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Миење заби на детето
20.3.2015 12:53:27   
Melanija RR
Фала AneLav RR user posted image треба да читам ниту знаев ниту педијатар ми спомнал нешто вакво.

И ете купив на Лакалут, најдов 2-3 виде на Јутјуб гледа ама четка во уста не става,ја држи во рака и толку.Раце да му држиш.да легне на грб и уста да отвори е фантастика. Или инает или е карактерuser posted image и заби мие пред него и пак ништо , со негоавра рака неможам ни до уста да му ја ставам user posted image

Кажувајте чаре, идеи, видеа....

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Миење заби на детето
20.3.2015 14:29:01   
Ilina87
Леле исти сме и ние Меланија. Никако не можам да му ги исчеткам забите. И пред него се мијам да гледа и сам му давам да проба, не и не. Се плаши и ја стега усатата. ММ го држи за раце, јас дури му ги четкам и така некако, само на предните успевам.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Миење заби на детето
11.6.2015 17:53:18   
lukajana RR
Lukas ne znam dali e mozno ama eve TEMA za Vospalenie na uvo moze ke najdes nekoj sovet
I postot ke ti go prefrlam vo taa tema

< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 11.6.2015 17:58:46 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Миење заби на детето
15.6.2015 23:42:45   
marchi
I jas mislam deka ke pocnam so taa navika zasto e ljubitel na blago lizavcinja i bonboni

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Миење заби на детето
17.6.2015 15:09:17   
princessa
Со ќерка ми Господ да ја благослови немавме ич проблем, си ги мие запчињата со мерак. А син ми е оф леле мајко. Мм мора да го држи во раце и јас додека го четкам син ми вришти и се така секоја вечер. Никако да се навикне ем колку четки сменивме а и пасти исто така. А јас незнам зашто овие машките се такви. со нив се потешко одело.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Миење заби на детето
17.6.2015 20:03:19   
Defne90 RR
Со поголемиот син немавме никакви проблеми околу миењето на запчињата и сега без проблем сам си ги мие и ужива во тоа.Ама и малото не е нешто подолу од бато.И тоа гледајќи го како секоја вечер си ги мие запчињата сакаше и тоа ко бато така да си ги мие за да му биле чисти и бели.И му купивме една четкичка и сега радости големи кога доаѓа време за миење на запчињата.Не можам после да го натерам да излезе од купатило и да ја остави четкичката.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Миење заби на детето
18.6.2015 12:01:29   
princessa
Дефне и ние така правиме, секоја вечер заедно ги носиме во купатило ама нема фајде и од тоа. Браво за васuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Миење заби на детето
18.6.2015 12:18:10   
Snowhite RR
princessa не го форсирајте, ќе му створите одбивност за миење заби, Јана се уште не се мие редовно, има четка и кога се мие бато и таа бара, или мене ако ме види, а некогаш и кога ќе влеземе в купатило и си ја бара четката, а не знае да трие, ниту пак сака јас да и ги истријам и вчера и ја дадов четката пред спиење и гледам се научила да ги трие, ама со паста се уште не, зашто не знае да плука. Значи јас никогаш не ја терав, сама што не гледаше побара. Михаил мислам на нејзина возраст се миеше секоја вечер, а еве таа не

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Миење заби на детето
18.6.2015 22:54:41   
lukajana RR
Л мие заби секој ден и сака да мие ,а Ј повеќе сака да игра со четката отколку да мие запчиња ама заедно со бато нешто успеваме да исчеткаме иако многу не инсистирам сеуште е мала битно да створи некоја навика.
Л мие со паста а Ј без паста уште не знае да плука сигурно ке ја изедеuser posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Миење заби на детето
20.6.2015 18:50:47   
marchi
Se sejkavam nie koga bevme mali sleguvavme kaj bratucedite (ziveeme vo ista kukja) tie sekogas imaa pasta za deca so razlicni vkusovi i pogolemiot bratuced ne nauci da stavame pasta vusta i posle da ja goltame zasto taka trebalo i nie mu veruvavme :-D

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Миење заби на детето
23.10.2015 22:49:14   
MamaKiki
моево е 13 месеци и не дава да му се мијат забите.. добив комплет од четки едната е како гумена масажер мислам дека се вика и со неа пробвам ама бега ми е страв ако пробам со нормалната да не му направам одбивност... а не е заинтересиран ни да ме гледа додека мијам заби одбегнува со поглед и тоа е, можно е да му растат тројки уствари непцата се отечени па затоа да не дава..

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Миење заби на детето
24.10.2015 0:16:35   
Snowhite RR
Мамаκиκи мало е уште за четκа, сега за сега можеш со гумениот напρстоκ полеκа да го навиκнуваш и неκа подпоρасне ќе му ја даваш четκата додеκа ти миеш, да те гледа и да пρави κаκо тебе, ама тоа теκ κога ќе почне да ρазбиρа повеќе

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Миење заби на детето
26.10.2015 15:22:10   
marchi
Ние имаме 2ипол години и малото сака да мие заби, веќе почнавме но нему повеќе му е за играње, ко ќе почне да се четка се заборава, по пола саат си игра четкајќи. Едно време прекинавме со четкање. Тој повеќе четката ја уништува одколку што се мие

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Миење заби на детето
27.10.2015 12:32:18   
sandriana RR
Големата мие заби од свои 2 години, и сега на 4 е веќе доволно извежбана како сама да го прави тоа, а миењето заби е секојдневна рутина - не заборава.
Малото е 13 месеци и сеуште во фаза на никнење заби, и не сме почнале со вистинско миење, туку се уште игра со гумената четка за чешање непца. И со нејзе очекувам негде околу 2г. да воведуваме ред.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Миење заби на детето
27.10.2015 14:14:08   
tincule
Па и ние уште малку ќе мора да воведеме ред со миење на забите зашто веќе ни изникнаа сите сега чекаме петките до крај да ги видиме user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Миење заби на детето
28.10.2015 9:13:42   
MamaKiki
sandriana и јас му ја давам таа гумена четка ако така се вика user posted image ја сака ја гризи се чешка на непца често му ставам и гел за ладење на непцата и малово си ужива се масира самото кај што има мака сега на тројките.. user posted image
барав таков напрсток во аптека ама немаја... го видов на интернет како изгледа силиконски беше... од каде ви е купен...?
дали би ја имал истата функција со оваа четката гумена user posted image

(Одговор на членот tincule)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Миење заби на детето
29.10.2015 8:31:55   
Felly RR
Би требало да го има по аптеките, мене ми е купен од аптека, и тоа пред 5 год.
И јас го гледав на интернет, значи сеуште го има.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Миење заби на детето
29.10.2015 8:49:18   
lukajana RR
Го има во Зегин ,јас купував скоро за Јана

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Миење заби на детето
30.10.2015 0:29:11   
MamaKiki

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana RR

Го има во Зегин ,јас купував скоро за Јана

ок ке одам деновиве и до зегин ке проверам и таму... фала лукајана
јас заправо барав во аптека кај нас во близина ,таа ми личи повеке на маалска аптека во споредба со зегин и според тоа колку се тие опремени, подалеку ми е ама деновиве ке проверам

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 270
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 9 10 [11]
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 9 10 [11]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?