|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 13 14 [15]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Менструација по породувањето
12.9.2014 12:33:51   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: oli_naum

Ne mozam da povervam mi dojde denes hahah. a taman se pozaliv.user posted image user posted image

Тоа значи дека треба почесто да бидеш активна на форумот, оли_наум user posted image
Е сега, на темата, границите во кои би требало да се очекува првата менструација по породувањето се широки, и многу индивидуални, еве и ТУКА може да прочитате нешто со врска со Менструација за време на доење.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот oli_naum)
Непосредна врска до пораките: 351
   RE: Менструација по породувањето
15.4.2015 13:23:13   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mami82

Zdravo mamicki. Edno prasanje imam do site vas..... Pred da zabremenam za prvpat, ciklus imav redoven - na sekoi 28 dena. Bez kasnenje, se bese super. Otkako se porodiv, dolgo ne dobiv zaradi intenzivnoto doenje. Prvpat dobiv viklus koga kerkata imase polni 18 meseci. Toa bese pred mesec ipol.....i eve seuste mi nema dojdeno. Dali e mozno da zaradi bremenosta mi e nesto sega poremeteno so mesecniot ciklus, ili mozebi zatoa sto uste dojam???? Zbuneta sum skroz. Napraviv test i iskoci negativen. A od dobivanje nema aber....sto mislite??? Pozdrav do site


ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

A da ne si bremena ponekogas domasnite testovi ne izleguvaat tocni odi na ginekolog na mojata sestra otkako prestana da doe i dojde eden ciklus i za vtoriot veke bese bremena


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mami82

Stvarno ne znam sto da mislam. Napraviv 2 testa. I dvata negativni bea .... Neizvesnosta e mnogu teska :(
ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

A da ne si bremena ponekogas domasnite testovi ne izleguvaat tocni odi na ginekolog na mojata sestra otkako prestana da doe i dojde eden ciklus i za vtoriot veke bese bremena




ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Odi na ginekolog togas


ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana RR

Mami82 na ginekolog sekako treba da odis cisto da vidi kakva e sostojbata na matkata a ova sto ti se slucuva e normalno,na nekoi zeni im treba poveke vreme da se vratat vo normala posle poroduvanjeto.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mami82

Zdravo mamicki. Edno prasanje imam do site vas..... Pred da zabremenam za prvpat, ciklus imav redoven - na sekoi 28 dena. Bez kasnenje, se bese super. Otkako se porodiv, dolgo ne dobiv zaradi intenzivnoto doenje. Prvpat dobiv viklus koga kerkata imase polni 18 meseci. Toa bese pred mesec ipol.....i eve seuste mi nema dojdeno. Dali e mozno da zaradi bremenosta mi e nesto sega poremeteno so mesecniot ciklus, ili mozebi zatoa sto uste dojam???? Zbuneta sum skroz. Napraviv test i iskoci negativen. A od dobivanje nema aber....sto mislite??? Pozdrav do site





_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 352
   RE: Менструација по породувањето
18.5.2015 9:47:31   
Malecka23
Ciklusot mi dojde pred 40dena.Veke mi e 6ti den.Prethodno mi traese max 5den ama sega 6ti den i sesute tece ko da prv.Ne znam dal e normalno ova ili treba da bidam zagrizena.Simptomite mi bea ludilo pred da dobijam.Jaka glavobolka,iznemostenost mnoguuu golema nervoza.A eve vo tek na ciklus pa ne me zabole stomak voopsto sto prethodno ne bese taka ama glavobolkata si ostana

(Одговор на членот oli_naum)
Непосредна врска до пораките: 353
   RE: Менструација по породувањето
7.10.2015 11:59:21   
sandriana RR
Тамам се размислував пак да појдам на лекар, бидејки поминаа речиси 13 месеци откако се породив, од циклус нема ни трага ни глас, денес се појави конечно мензис. Се враќам во нормала user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 354
   RE: Менструација по породувањето
7.10.2015 12:30:47   
lukajana RR
user posted image за гостинката убаво те поштедила user posted image .Мене ме посети два месеци после породувањето и тоа пообемна од порано и подолготрајна ,а што убаво си беше примерна user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 355
   RE: Менструација по породувањето
26.11.2015 11:43:00   
Lala*
Мене после три месеци од пораѓај ми дојде гостинката, и редовна е како што беше и претходно. Интересното е што сега не чуствувам никакви тегоби пред или болки за време на мензис, а претходно пред да забременам имав многу болки. Само се канам секој ден кога да закажам на гинеколог од порагај еве скоро девет месеци поминаа уште не сум била на контрола.user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 356
   RE: Менструација по породувањето
26.11.2015 15:49:02   
lolla RR
Добив по осум месеци, еве трет пат имав, ама многу оскудно. Барем немам ич болки за разлика од порано ама затоа додека пробие фрижидерот го изедував и половината ми тежеше ептен. Пап правев ама треба кај и да е и на ехо да одам. Од гинеколог сто пати во месецот пред бременост и пораѓај сега замислете шубе ми е да отидам user posted image

(Одговор на членот Lala*)
Непосредна врска до пораките: 357
   RE: Менструација по породувањето
15.12.2015 14:35:04   
MajaLeon
Мамички сакам да прашам еве веќе 4 месеци од кога се породив немам менструација го чувствувам стомакот подуен и имам болки во долниот дел од стомакот како кога ми идеше менструација пред да забременам, а бебето си цица. Дали е тоа нормално бидеќи се плашам пак да не сум бремена ве молам за одговор ? user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 358
   RE: Менструација по породувањето
16.12.2015 9:09:22   
lukajana RR
Тоа дека сеуште не си добила не е страшно ,зависи до организмот ,сите жени различно ја добиваат таа прва менструација после породување.
Четири месеци и не е така многу.
Е сега за бременоста незнам ,најдобро направи тест или оди на гинеколог.
Не би требало да си бремена ама не е лошо да си провериш user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот MajaLeon)
Непосредна врска до пораките: 359
   RE: Менструација по породувањето
17.12.2015 10:48:38   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: MajaLeon

Мамички сакам да прашам еве веќе 4 месеци од кога се породив немам менструација го чувствувам стомакот подуен и имам болки во долниот дел од стомакот како кога ми идеше менструација пред да забременам, а бебето си цица. Дали е тоа нормално бидеќи се плашам пак да не сум бремена ве молам за одговор ? user posted image

Мене ми беше отсутен циклус 13 месеци овој пат. Еве се уште не ми е регулиран - еден месец пак рипна, да следниот дојде порано. 4 месеци не се воопшто многу, зависи се од хормоналниот статус. Да бидеш мирна, или тест или контрола на гинеколог.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот MajaLeon)
Непосредна врска до пораките: 360
   RE: Менструација по породувањето
23.12.2015 15:27:08   
MajaLeon

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: MajaLeon

Мамички сакам да прашам еве веќе 4 месеци од кога се породив немам менструација го чувствувам стомакот подуен и имам болки во долниот дел од стомакот како кога ми идеше менструација пред да забременам, а бебето си цица. Дали е тоа нормално бидеќи се плашам пак да не сум бремена ве молам за одговор ? user posted image

Мене ми беше отсутен циклус 13 месеци овој пат. Еве се уште не ми е регулиран - еден месец пак рипна, да следниот дојде порано. 4 месеци не се воопшто многу, зависи се од хормоналниот статус. Да бидеш мирна, или тест или контрола на гинеколог.

Сеа сум мирна ми дојде менструација вчера сабаљето... Поздрав user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 361
   RE: Менструација по породувањето
25.1.2016 16:39:53   
lolla RR
Ми треба мислење додека отидам на гинеколог. Досега добив 4 пати,не запишував кога па не знам на колку време, но еве немам добиено накај 40 дена. Бебе е 12 месеци скоро, бремена 100 посто не сум, а ми касни. Можно ли е да е одтоа што последните 2-3 недели Л е цело време на града, мине низ некој скок валда... Пред ндела дена како да ке добиев се чувствував ама помина и сега ништо.

(Одговор на членот MajaLeon)
Непосредна врска до пораките: 362
   RE: Менструација по породувањето
26.1.2016 10:45:30   
sandriana RR
Додека доиш многу е веројатно дека хормоните сеуште не се стабилизирани доволно да го регулираат циклусот редовно.
И мене не ми е регулиран се уште, а сефте добив после 13 месеци од породувањето. Или ми прескокнува цел месец, или доцни по 10тина дена.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 363
   RE: Менструација по породувањето
26.1.2016 10:56:46   
lolla RR
sandriana претпоставувам дека е од тоа, фала на потврдата. Сепак време е за ехо на гин, па ке видиме што ке кажат и од таму.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 364
   RE: Менструација по породувањето
31.1.2016 19:30:00   
MajaLeon
Мамички имам едно прашање ми дојде менструација после породувањето после 4тиот месец, сега требаше да добијам пак пред 10 дена но ми касни дали е тоа нормално да ми касни дури да ми се стабилизира менструацијата? Ве молам за одговор? user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 365
   RE: Менструација по породувањето
31.1.2016 19:47:27   
lukajana RR
Секако дека е нормално ,јас сум породена пред 20 месеци па уште не ми е регулирана како што треба.
Некогаш ми касни некогаш порано ,се е во ред со брисеви пап ама треба време плус ако бебе цица како моево user posted image многу нормално е да треба време да се врати телото во колосек.


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот MajaLeon)
Непосредна врска до пораките: 366
   RE: Менструација по породувањето
31.1.2016 21:26:29   
lolla RR
По речиси 2 недели доцнење, добив. Значи уште не сум вратена во нормала.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 367
   RE: Менструација по породувањето
3.2.2016 20:13:10   
MajaLeon

ИЗВОРНА ПОРАКА: lolla RR

По речиси 2 недели доцнење, добив. Значи уште не сум вратена во нормала.

Јас вчера направив тест беше негативен. А и тебе ти доцни не ти е средена менструацијта?

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 368
   RE: Менструација по породувањето
22.3.2016 14:49:04   
mamaivy
Се породив пред 8 недели, крварев околу 4 недели па една недела немав ништо, потоа пак и траеше 6 дена и си мислам дали е менструација бидејки еве пак денес прокрварев малку, а претходниве 4-5 дена немав ништо. Дали уште не е регулирано или има простор за загрижување?

(Одговор на членот MajaLeon)
Непосредна врска до пораките: 369
Страница:   <<   < Претходна страница  11 12 13 14 [15]
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 13 14 [15]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?