|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лошо сошиена епизиотомија
27.12.2014 8:58:28   
Dilina
Најубаво ако има паднат конец да си отидеш на лекар, јас од лично искуство мене ми паднаа на 10тина дена сите конци, ама раната ми беше значително опоравена само од КАНТАРИОН! Пробајте нема да зажалите, само не ставајте од црвениот може да пече многу.
Кантарионот го ставав на секој пола саат. Неможев да станам од кревет. Од едната страна имав подуено и незнам дали тоа било Хематом?
Неможев да станам, неможев да одам, дететно неможев да си го земам.... ужас... само што го ставив кантарионот одма почуствувам подобрување/ Со драго срце ви препорачувам, нема подобар лек...

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Лошо сошиена епизиотомија
28.12.2014 15:51:24   
Gardenia
Отидов кај матичната и виде ми рече дека ми се отворила раната,почесто во денот после секое миење со солена вода да ставам на раната спреј Оксикорт и на газа кантарион,ако не се подобри за неколку дена да одам во Чаир пак да ме сошијатuser posted image ,ама јас ставам еве цело време и не гледам дека нешто подобра е, а и не се пазам многу ја притискам кога ја дојам малата ,неможам легната.Ох многу се нервирам,ќе видам може утре ќе отидам до Чаир да ме видатuser posted image

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 127
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?