|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Љубомора
30.10.2012 11:42:03   
dostickage
Ne znam zasto ama mene toa so ljubomorata mi e mnogu smesno.
Sedam letoska u salon za ubavina da pravam pedikir. I dodeka ja dremam so nozete u legen tipkive so rabotat tamu se razgrakaa koja kako go sledela mazot, kako gi zemale mobilnite,so sve ne praele za razubavuvanje ,kako gi fakjale sopruzite u neverstvo abe svasta.
Iskreno tolku mi padna smesno , posebno delot od muabetov koga soprugava ja sledela i svalerkata pa posle i se oratila aj ma begaj gusko user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Na vrv na jazik mi bese da im kazam dzabe sve praite koga pak mazite vi se setkaat ama aj si vikam.
Posle gi fati sram deka gi slusam i sega begaat od mene koga kje me vidat zasto firmata se naogja vo istata zgrada so salonov za ulepsavanje user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Љубомора
30.10.2012 11:43:07   
Gardenia

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance RR

Не сакам никој да ме свати погрешно. ама јас сеуште неможам да им поверувам на очите кога ќе прочитам дека маж и викал на жена не се облекувај така, или онака заради ова или она....мислам за мене тоа е несватливо..никогаш не сум имала таков партнер, а и боље зашто ќе си го добиел...па уште капак на се љубоморен зашто имам деколте или кратка сукња...ако ми стои па треба да буде горд што ете другите му завидуваат што има...нормално да не преминува граници на вулгарност

мислам јас имам мајка и татко кои не ми кажуваат како да се облакам...

јас ич не сум љубоморна...за мене тоа е чисто замарање, и губење време...всушност не би ни можела да бидам со човек во кој немам доверба..за мене тоа би било измачување..а јас така некако ги врзувам љубоморатат и довербата...




ПОТПИС

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Љубомора
30.10.2012 11:45:31   
Gardenia

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Ne znam zasto ama mene toa so ljubomorata mi e mnogu smesno.
Sedam letoska u salon za ubavina da pravam pedikir. I dodeka ja dremam so nozete u legen tipkive so rabotat tamu se razgrakaa koja kako go sledela mazot, kako gi zemale mobilnite,so sve ne praele za razubavuvanje ,kako gi fakjale sopruzite u neverstvo abe svasta.
Iskreno tolku mi padna smesno , posebno delot od muabetov koga soprugava ja sledela i svalerkata pa posle i se oratila aj ma begaj gusko user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Na vrv na jazik mi bese da im kazam dzabe sve praite koga pak mazite vi se setkaat ama aj si vikam.
Posle gi fati sram deka gi slusam i sega begaat od mene koga kje me vidat zasto firmata se naogja vo istata zgrada so salonov za ulepsavanje user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image леле смешки,бог да чува, хахах ме насмеа

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Љубомора
30.10.2012 11:47:39   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gardenia


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance RR

Не сакам никој да ме свати погрешно. ама јас сеуште неможам да им поверувам на очите кога ќе прочитам дека маж и викал на жена не се облекувај така, или онака заради ова или она....мислам за мене тоа е несватливо..никогаш не сум имала таков партнер, а и боље зашто ќе си го добиел...па уште капак на се љубоморен зашто имам деколте или кратка сукња...ако ми стои па треба да буде горд што ете другите му завидуваат што има...нормално да не преминува граници на вулгарност

мислам јас имам мајка и татко кои не ми кажуваат како да се облакам...

јас ич не сум љубоморна...за мене тоа е чисто замарање, и губење време...всушност не би ни можела да бидам со човек во кој немам доверба..за мене тоа би било измачување..а јас така некако ги врзувам љубоморатат и довербата...




ПОТПИС


Потпишувам и јас

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Љубомора
4.11.2013 13:37:01   
Anonimen
Јас си имам голема мака со мојот маж..Се работи за минливи периоди ама не се трпат. Ако излеземе некаде и некој ме загледа,веднаш јас сум крива. Многу често размислувам и за развод,ама срце не ми дава. Од друга страна е прекрасен татко и маж во права смисла на зборот. Што мислите вие?

(Одговор на членот nadica)
  Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Љубомора
4.11.2013 13:43:26   
Mihaela 2010
Ljubomora vo umereni granici i te kako prija,no da se umereni...jas mislam deka ne postoi osoba koja ne ljubomori,e sega ima nekoi ja iskazuvaat povekje nekoi si prekjutuvaat pa cekaat prva prilika da ti tresnat...jas sum dosta ljubomorna no do sega fala bogu nemalo prilika da iskoci na videlina,dodeka pak mm i toj e ljubomoren no ne pokazuva,pa sega neznam stoe postrasno...
Anonimen,ako ljubomorata e preterana sedni i razgovarajte, prasaj go sto go naveduva da ljubomori ako od tvoja strana se e ok...
Za razvod ne bi te sovetuvala,mislam deka so razgovor ke otkries sto go maci...sepak kako sto kazuvas e grizliv tatko i dobar soprug

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Љубомора
4.11.2013 13:51:52   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

Јас си имам голема мака со мојот маж..Се работи за минливи периоди ама не се трпат. Ако излеземе некаде и некој ме загледа,веднаш јас сум крива. Многу често размислувам и за развод,ама срце не ми дава. Од друга страна е прекрасен татко и маж во права смисла на зборот. Што мислите вие?

Не разбирам зошто си ти крива? Што си убава, убаво изгледаш? Па не можеш ти да наредиш некому каде да гледа, нели?
Се сложувам со Михаела, седите и разговарајте, објасни му ги работите за да може да ги разбере, сфати и прифати поразумно.
Ако ти не даваш никаков повод за неговата љубомора, тогаш нека престане да се однесува неразумно, туку нека се гордее со тебе user posted image
Пробај некако да му ги објасниш работите на тој начин. Љубомората знае да заслепи луѓето и ич не е безазлена, ама сепак верувам дека разумот е тој кој носи победа врз болесната љубомора и само со разумното согледување може да ја контролира.
Ама немој да оставаш така, превземи нешто, со разговор, зошто такви работи да ви ја гушат среќата?

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Љубомора
6.11.2013 7:00:50   
bucko mal
Kako sto staream taka se poveke zaboravam na ljubomoratauser posted image
Nesum ljubomorna zatoa sto nemam pricina a bes pricina samo ke si go kompliciram zivotot.Ako nesto se sluci togas ke mu ja mislam kako ke go resam toj problem a do togas sakam da uzivam vo zivotov I da ne se zamaram so nepotrebni raboti.So ljubomorata sigurno nema da sprecam nisto samo moze da napravam kontra-efekt.
A mazle moe e nekoja cudna sorta sto nemozam da go definiramuser posted image
Soprug koj saka negovata sopruga da bide nezavisna,sposobna,uspesna zena.Toj sam mi zbori da kupuvam ubavi raboti da se doteruvam da izlagam da se druzam I red drugi raboti.Sepak daleku od toa deka e sovrsen.
Ljubomoren e na kompjuterov,koga ke mi vidi mislam mu ide da go iskrsi.Ne deka nesto procital sto ne treba ama mislam se pocna od pocetokot koga dojdov mnogu vreme trosev na kom. I zborev so mnogu drugari,drugarki.
Valja ke mu dojde pamet eden den ako ne negov problem sto da mu pravam ne mozam mnogu da mu pomognam okolu negovoto razmisluvanje.
Vo vrska so doverbata ke kazam deka imam doverba sepak sum so doza rezerva.Sama na sebe nemam doverba sto utre moze da sluci a ne pa za nekoj drug da garantiram.Nisto veke ne bi me iznenadilo.
Vo nekoi slucaevi ljubomorata e odbrama demek te sakam zatoa sum ljubomoren,a od druga strana vodi drug zivot.ne za cabe se reklo,,napadot e najdobra odbrana''.



_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Љубомора
6.11.2013 7:41:44   
deluxe
Љубомората е страшна работа.Не сум била жртва на љубоморни сцени,но познавам парови кои сериозно си ја разнишуваат врската поради љубомора.Жената не смее да се опушти во друштво со други мажи да разговара,доколку зборне тоа е катко и јасно,не смее да виси ва моб.бидејќи мажот веднаш и правел проверка на броеви,пораки и сл.За мене е ова чудно,мм ниту во врска ниту во брак не ми покажал такво однесување,ниту пак сомнеж за нешто.Си имаме изградено доверба,која не може лесно да се раздрма.Јас понекогаш знаам да љубоморам,не дека немам доверба во мм,туку не ми е сеедно кога ќе се загледа во некоја,или ќе искоментира-јака е,или згодна...е тоа ме нервира,сакам тие зборови да ги чува замене,и тогаш не дека се лутам,тутку ќе му префрлам во смисла,позгодна од мене?? user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Љубомора
15.1.2014 1:54:00   
Defne90 RR
Maz mi dodeka da se vencame mozam da kazam deka nemase po ljubomoren od nego.Znaci do tolku stapi rabotata sto jas morav da gi brisam telefonskite broevi na moite drugari ne smeev da zastanuvam so nikoj i nikako ne smeev da se oblekuvam porazgoleno.I koga se vencavme sakase da si prodolzi so istoto no edna vecer mu rekov deka ako nemam pamet vo glava i da mi e pokrieno i liceto jas pak ke go povredam.Jas sum slobodna zena 21 vek sme doduse i imam pravo da se oblekuvam kako sakam i vo nikoj slucaj nemas pravo da mi kazuvas so kogo da se druzam jas sum ti zena a ne tvoj rob.Da tocno toa mu go rekov na mazle i toj veruvale ili ne ottogas mi nema prokomentirano ni dali fustanot mi e kratok ni dali smeam da izlezam so drugarite i drugarkite.Sega veke mnogupati ni se ima sluceno ke izlezeme zaedno a jas ke si gi najdam drugarkite i cela vecer nema ni da se vidime so mm a toj ne me ni optovaruva so prasanjata od tipt kaj bese so kogo i sl.Samo se dogovarame da si odime zaedno doma ne za drugo tuku za da ne zborat baba mu i dedo mu si doagaat oddelno.Nekolkupati me ima iznenadeno so prekrasni parcinja obleka kratki fustani bluzi so otvoreno dekolte i sl.Mnogu se raduvam sto uspeav da mu go smenam mislenjeto na mojot soprug vo vrska so ljubomorata.Sega imame poveke doverba od koga bilo i se sakame najveke od sekogas.Definitivno sum za toa deka ljubomorata go unistuva i brakot i doverbata vo nego.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Љубомора
19.5.2014 12:15:33   
Anonimen
Девоки ми треба совет.
Мојот сопруг е многу љубоморен. Заради бракот се лишив од сите другарки и излегувања. Не бев на никое збиднување каде што бев повикана од страна на моите другарки. Оваа година имаме 10 години од матура. Јас немам фб, се јавив кај еден другар ( единствено од него имам контакт ) за да се информирам. Мојот сопруг збесна, сум имала бивши дечковци во генерацијата, па ке сум ги сретнела,па мнпгу убаво ке мибилоо и денес кога ке си дојдам дома ке биде кавга голема. Дечковци се двајца и тоа несериозни врски од по недела дена без никакви полови дејствија user posted image Значи сум се пољубила по два пати со нив и тоа за мојот сопруг е трагично. Искрено прв пат собирам храбртост да се изборам за нешто кое што сакам да си го приуштам а тоа е д си ги видам сите другарки и другари со кои што го завршив средното образование, со кои што го минував секој школски ден. Имам и со што да се пофалам, немам од што да се срамам, сакам да видам од кого што станало, не ме интересираат тие детски љубови!!! НА оваа тема зборувавме еднаш веке, дојде до сериозна расправија ( за малку фалеше да се соберам со децата и да си отидам, рикав како мало дете ) и реков ако ми се јават ке одат ако не никому ништо.Времето изминува а мене никој не ми се јави и секако јас собрав храброст и се јавив. И секако мојот другар ( значи се знаат со мм многу добро ) ми рече дека баш имал во план да ме побара!!!
Многу ми е тешко, верувајте се осекам како затвореник кој живее во златна келија!!!! Имам убав брак, прекрасен сопруг кој што ја има оваа голема маана - ЉУБОМОРАТА!!!! Верувајте дека ми е страв да одам било каде за да не сретнам некого и тој да ме испрашува што и како... Сум зборувала до сега милион пати , ке му помине и пак се навраќа на истите сцени.... Знам дека и да одам на таа матура пекол ке ми биде,нема ни да успеам да седам на раат, дека кога ке си дојдам дома ке ме испрашува како инспектор!!!!! А ми се оди ми се плаче мене како и на секој здрав човек !!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
  Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Љубомора
11.9.2014 1:28:45   
Anonimen
A, jas pak bi ve zamolila da me posovetuvate kako da se spravam so mojata ljubomora.Do sega se slucuvalo da pocuvstvuvam ljubomora no nisto strasno, poveke kako na zezanje ke ja svrtev. No sega cuvstvuvam golem nemir.Imeno, maz mi pocna na nova rabota pred dva meseci. Ne bev premnogu ljubopitna, no toj sam pocna da mi raskazuva za toa sto se slucuvalo tamu., I posle nekoe vreme primetiv deka edna koleska ja spomnuva nekako posebno, i dodeka site bea, Sankerkata,kuvarkata i slicno,bez ni malku pardon, bez pojasnuvanje koja e, mi ja tresna "Sofija" v lice.Posle nekolku dena nervozi i razmisluvanja 'sto bi bilo koga bi bilo' strasno se iskaravme pa sleduvase "proslavata" na negoviot rodenden za koj napraviv i torta i vecera , a toj ne bese ni malku vooduseven ,duri ni fala ne rece, pa potoa posle silno sebeodrekuvanje smognav sili i se smirivme so neverojaten sex posle nekolku dena... no ne mozam da si ja smiram dusickata...HELP...PLEASE..pisete mi pobrzo....se razbolev od nervoza...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Anonimen)
  Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Љубомора
11.9.2014 9:12:40   
LoveableMe RR
Кога ти раскажува што се случува на работа, мали се шансите да има нешто....обично би криел ако има нешто, посебно обрни внимание дали многу се дотерува за на работа, дали почнал некои активности за разубавување кои претходно не ги правел, спорт и сл. промена во расположението кон тебе и сл.

Никој не сака љубоморни сцени, може затоа реагирал така нерасположено за роденденот бидејќи било веднаш по кавгата. Ти треба со сите начини да покажуваш дека вредиш за него, не да се фалиш индиректно со постапки да покажуваш, а остав ида ти кажува што прави на работа какви се колешките, што навики имаат и пробај со "дипломатски"коментари да докажеш дека тие не се вредни и дека си подобра од нив. На тој начин и да има креирано слика за неа и да ја споредува со тебе, постепено ќе му се разбива. Среќно, позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Љубомора
11.9.2014 12:23:33   
Anonimen
Kon mene se ponasa skoro isto, nezen e, vnimatelen cesto e inicijator na intimnosti i zaedno uzivame vo toa... no me kopka kako ja spomna nea, i sto naednas se zagrizi za golemiot stomak i mi dojde so nekoi dieti, mada ne prevzede nisto okolu toa... no nemam mir

(Одговор на членот LoveableMe RR)
  Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Љубомора
30.11.2014 23:58:55   
caciana
Nitu Jas nitu decko mi sme ljubomorni.Imame celosna kontrola I doverba vo vrskata.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Љубомора
26.9.2016 8:27:00   
Anonimen
Ah ljubomora ponekogas i jas se iznenadam od sama sebe vo brak sum 12 GOD i nikogas ne sum bila tolku ljubomorna kako sega so mm veke edna godina rabotime vo ista firma i bevme ista smena se do pred edna nedela koga toj se smeni vo druga smena pod izgovor deka e zaradi decata da imalo nekoj so niv bidejki trgnaa na učilište.Ne mozam da prestanam da mislam deka za drugo nešto se smenil duri i se karavme veli deka ne e za drugo no bidejki znam kakvi se vo firmata zenite poluduvam ne deka nemam poverenie vo nego sepak stoi ona ali....

(Одговор на членот caciana)
  Непосредна врска до пораките: 91
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?