|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Linea negra
20.6.2014 11:28:36   
princessa
И во двете бремености ми се појави некој месец дена пред породување и тоа од папокот нагоре и надолуuser posted image . Ама за две недели после породувањето ми исчезна. Нон стоп мачкав мрсна крема на тоа место и се исчисти.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Linea negra
20.6.2014 11:48:34   
sandriana RR
Овој пат ја немам, за чудо некое user posted image . Не знам дали е рано се уште (28ма недела), или пак ниво на хормони не ми е како во првата бременост - но важно за сега, се уште ја нема.
Во првата бременост ми беше солидно изразена, и си траеше сигурно 6 месеци после породување.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Linea negra
20.6.2014 11:54:19   
AnnaMolly RR
Јас немав во првата бременост ич линеа негра, а сега ќе видиме. Кое време од прилика се појавува?

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Linea negra
20.6.2014 12:01:31   
sandriana RR
Не се сеќавам кога ми се појави, негде после 6-7ми месец мислам - постепено, од бледа стана изразено темна целосна линија од папок надолу.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Linea negra
20.6.2014 12:35:01   
Dilina
Јас си ја имам само не е негра него е оринџ линеа user posted image помаранџаста е и од папокот нааааагоре, а надоле незнам неможам дас е видам убаво user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Linea negra
20.6.2014 13:53:17   
Hunny
Кај мене се појави при крајот на бременоста, многу бледа, не се забележуваше и брзо по породување се изгуби.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Linea negra
27.7.2014 22:28:17   
Dilina
И еве 16 дена од пораѓај, стои пустата уште е потемна, со што сега е и околу папокот, темна уф.... а и стомакот си стои... user posted image

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Linea negra
27.7.2014 22:57:40   
Melanija RR
Да те утешам Dilina неможам еве сега околу 10-11 месец ми се изгуби user posted image а за стомак ич да не зборам user posted image ама ти си млада и ќе се вратиш во форма user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Linea negra
29.7.2014 11:43:52   
Ilina87
Кај мене еве и после 10 месеци од породувањето уште е присутна, а и стомакот ми стои, малку ми е намален како во трети месец да сум бремена user posted image .

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 84
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?