|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Летување во Македонија
2.7.2014 17:04:00   
marchi
pominavme eden den vo ohrid demek da vidime odmor plaza sonce....za 5 saati se ispekovme i zimrznavme vo voda user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Летување во Македонија
8.7.2014 13:19:45   
Lacrymosa
Сум одела 3-4 години Дојран на одмор ама претежно сме изнајмувале соба и сме оделе сами. сега одиме со бебушка од 8.5 месеци. дајте некое искуство со апартмани. ми треба трокреветен или евентуално двокреветен со можност за помошно легло или креветче и да е малку попростран пошто бебушот ми е слаб со нерви и бара да се движи постојано. Ми треба да е блиску до плажа и маркет и нормално тераса и клима и да е чисто и средено...
СО оглед дека сме оделе сами никогаш не ме интересирало вакви работи па и не сум ни барала... најважно ми било креветот да е брачен а не две споени со кратер на средина и да има посебна бања, е сега во случај ако не успеам да се договорам да изградат нешто набрзинка специјално за мене дали некој има видено вакво нешто низ Дојран?
е и уште нешто да може да се резервира пред време а не да се јавувам 3-4 дена -пред одење па да ми кажат кога има слободно ( на повеќето места каде што се јавив е вака) па јас да си темпирам спрема нив... а и не ми се оди така на несигурно со оглед дека одам со едно лошо и размазено бебе, а сопругот ми е ограничен со одморот
ете тоа... немора да има џакузи ама може да има и бебиситерка user posted image ( ова последново е на зафрканција ама добро би ми дошла една, а може и некој со стомачни да ме истиска поштено)

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Летување во Македонија
23.7.2014 23:07:31   
Melanija RR
Lacrymosa ме пресмеа user posted image почесто да пишуваш

Ние со нашиот немирко не е баш размазен бевме 7 ноќи во Стар Дојран , баш сме задоволни.Смештајот беше ок ,но незнам за препорака бидејќи вц е премало а има брачен кревет и плус еден ,на 50метри од плаша Златен брег која е песочна и со лежалки.Влезот во езеро е со камења, водата почеток на јули беше таман ни топла ниту ладна.Бевме во куќа со двор поради М имаше 10 месеци па се водевме и одевме во двор.Тоа бараме двор и најблиску плажа.Шетање мерак или лево по шеталиште накај центарот или десно накај плажите ЕЛЕМ и Томче Софка.Продавници на дофат ,цени плус3-4 ден од Ск.Сега гледам имало вовче кои вози по шеталиште,направиле игралишта и ваљда ја доправиле градската плажа.КОмарци???НИТУ ЕДЕН.
Раид во струја и толку.
Бевме и се вративме со кола, инаку Руле турс си возат редовно и на 2 места застанувале во Стар Дојран.

Tanjat7880 и сите други ви благодарам за сите информации и совети user posted image

user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 23.7.2014 23:11:20 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Летување во Македонија
25.7.2014 10:43:49   
sandriana RR
И јас да се пријавам со пофалби за Стар Дојран.
Отидов со огроооомна резеврва, страв од комарци и очекував трски и тиња.....но, ептен пријатно се изненадив: и од сместување, и од плажи, и од езеро и од цени - од се ", и сега сегде го препорачувам Дојран за деца user posted image . Водата е топла и чиста, дури и во деновите кога дуваше, Т скисна во езерото, а и јас со мевов си се изнабањав поштено user posted image
Ние дремевме на Томче - Софка плажата - ептен е фенси и средена (еднинствена замерка ми е цената за лежалките овде, се прецениле - 150 денари за 1 лежалка и чадор), и последниот ден отидовме на Алекс Бич - исто супер плажа, далеку помирна и поприсапна цена има - 150 денари за 2 лежалки и чадор.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Летување во Македонија
4.7.2015 10:05:43   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sonc90

kako ste zencinja?sto pravite?jas si imam edna "maka" pa aj vikam da vi se obratam zaso sekogas ste ljubezni da mi izlezete vo presret(ako ne e prasanjeto za tuka izvinete)...od 1 avgust sakame da ideme na odmor vo Ohrid-Trpeica pa sakav da znam ako ima nekoj koj bil da mi dade broj od gazda koj sto izdava sobi,znaci ne apartmani tuku sobi...prasuvam bidejki ke ideme za praznik i ako nemam rezervirano tesko deka ke najdam mesto a mn sakam da ideme vo Trpeica bidejki sum zaljubena vo mestoto...fala i imajte prijaten den user posted image



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Летување во Македонија
4.7.2015 15:01:30   
Defne90 RR
Решено е и кај нас.На одмор во Дојран.Ги читам вашите пофалби за градот а ги зедов и предвид коментарите од пријателите кои биле таму и одлучивеме дека е убаво место за одмор па и со мали деца ко што сме.И водата битно била потопла.А плус и финансиите годинава баш и не ни дозволуваат да одиме надвор од државата така да тоа се остава за догодинаТака да здравје боже околу средината на август таму ќе се сончаме по плажите.user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Летување во Македонија
4.7.2015 17:26:49   
ivoni4ka
I nie ke odeme vo Dojran pri krajot na juli samo uste normalen smestaj da najdam a ne na vrv ridot kako pred 2 godini. plszite i vodata se ok a pred se topla e vodata taman za decs

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Летување во Македонија
7.7.2015 9:06:33   
blue_blue
Бил некој годинава во Дојран? се мислиме да идеме следен викенд, па ако има некој со нови информации за Дојран дај нек пише. Цени на апартмани, плажи, вода во езеро, итд....

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Летување во Македонија
7.7.2015 10:30:30   
MamaKiki
vcera i jas pocnav da se interesiram za dojran...
imame vikedicka vo stenje i posle petrovden ( cekame vizita za mm) ke odime tamu na nekolku dena...
posle sakav da odime grcka ama mm presece nema odenje user posted image
preku elem-turs dali znaete kakvi se apartmanite i kaj se naogaat?
ili ako odime privatno koja e cenata...? vo ovie aprtmani lani beshe 900 denari od nok...

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Летување во Македонија
7.7.2015 14:48:38   
AnnaMolly RR
Ние годинава во извидничкиот камп Даљан во Охрид, во бунгалови со полн пансион. Едвај чекам да одам и да мислам само на плажа и шетање!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Летување во Македонија
21.7.2015 13:38:13   
Gari68
За продолжениот викенд бевме во Крани и супер си поминавме.Се сместивме во апартманите што ги изнајмуваат,плажата е средена како и уште 3 плажи во околината на некои 10-тина км,водата топла Теодора не излегуваше од вода.
Е сега за оние кои сакаат да шетаат навечер такво нешто нема ама затоа е свежичко навечер и убаво се спиеше на овие горештини.

user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Летување во Македонија
21.7.2015 14:14:29   
vanessa30
Nie vikendov bevme Bt, ama vo petokot setavme do manastir Sv.Naum i malku mu napravivme kef na sin mi da popliva, bidejki samo zbori sakam sonce, plaza, more i decinja. Vodata cista ama plazata treba da se iscisti od trski i gubre i imase mnogu osi po plazata, ali inaku sekoja cest ubavo ostatokot od mestoto go sredile.
Vo sabotata bevme do Pretor, pak mu praevme merak na sin mi , jas so stomakot nevlegov nitu ednas da se iskapam, vo prviov slucaj vodata mi bese ladna, a vo vtoriov slucaj (pretor) mi se vide necista , a sum prikraj so bremenosta pa mi e strav da ne fatam nekoj infekcija.
Plazata ubava pesocna i ja potsredile, so lezalki, kafici...

(Одговор на членот Gari68)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Летување во Македонија
5.8.2015 15:16:31   
Neurotoxin RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gari68

За продолжениот викенд бевме во Крани и супер си поминавме.Се сместивме во апартманите што ги изнајмуваат,плажата е средена како и уште 3 плажи во околината на некои 10-тина км,водата топла Теодора не излегуваше од вода.
Е сега за оние кои сакаат да шетаат навечер такво нешто нема ама затоа е свежичко навечер и убаво се спиеше на овие горештини.

user posted image


Gari68, цело претпладне барам апартманско сместување во овој дел, кажи ми повеќе за апартманите, каде се, условите, цената... ако имаш некој линк со слики, контакт и сл, пушти ми.

(Одговор на членот Gari68)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Летување во Македонија
7.8.2015 7:38:53   
deluxe
Ние поминавме 4 дена во Охрид/Елешец.Многу беше убаво,но имаше многу гужва поради празникот.Плажата е супер,има дебели сенки.Сместени бевме во вила,многу убаво средена,чиста,со сите услови/тв,вифи и слuser posted image .Водата беше изненадувачки топла,децата а богами и ние се изнапливавме.Инаку 5та година одиме на ова местоuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Летување во Македонија
7.8.2015 14:20:32   
mamymamy
Moze li kontakt od vilata vo Elesec?

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Летување во Македонија
8.8.2015 17:26:53   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamymamy

Moze li kontakt od vilata vo Elesec?


Мамимами се извинувам ,покасно го видов постот.Ти пишав контакт во поракаuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот mamymamy)
Непосредна врска до пораките: 41
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?